This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Efsane FRP Oyunu Baldur's Gate Android ve iOS Tabletlere Uyarlandı

FRP hayranlarının hayatına 1998 yılında giren Baldur's Gate Oyunu bir çok yağız delikanlının hayatını alt üst ederek yarattığı bağımlılık ile hayranlarının sosyal ilişkilerinde hissedilir erozyonlara yol açmıştı. Sonrasında sırasıyla 2000 ve 2002 yıllarında çıkan yeni sürümler ise benim de içerisinde bulunduğum bu gençleri adeta gerçek hayattan kopartmış ve de tam anlamıyla ekrana bağlı bir yaşama sürüklemişti. Aradan geçen uzun yıllar içerisinde normalleşmeye ve de sosyal hayata karışmaya başlayan eski Baldrus Gate hastaları bugün gelen bir haberle sarsıldılar: Baldur's Gate Android ve iOS tabletlere uyarlandı !

Canavarlar ile savaşanlar, kendilerinin canavara dönüşmemesi konusunda dikkat etmelidir... cehennem'e uzun bir süre bakarsanız cehennem size geri bakar... / F.Nietzsche

Tüm iPad'ler ve Android tabletlerde çalıştırılabilecek olan Baldur's Gate'in piyasaya çıkış tarihi ise yapımcı fima tarafından 28 Kasım olarak açıklandı. Bu haberi ilk okuduğum zaman ise aklıma ilk gelenler biricik nişanlım ve de dostlarım oldu... 28 Ekim'den sonra bir süre kendilerine yeterince vakit ayıramayacağım için gerçekten üzgünüm...

Bu arada Baldur's Gate'in iOS ve Android'e uyarlamasının fiyatı hakkında da bir açıklama geldi. iPad ve Android tabletlere uyarlanan ve oyun içeriğinde de güncellemelere gidilen Baldur's Gate'in fiyatı 9.99 USD (yaklaşık olarak 18 TL) olacak.

Yeni Baldur's Gate hakkındaki detayları oyunun resmi sayfası üzerinden okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu arada Baldur's Gate'i tanımayanlar ve hakkında bilgi edinmek isteyenler bu linke tıklayarak oyun hakkında Wikipedia'da yazılmış girişi okuyabilirler. Bana göre hayatının bir aşamasında Diablo serisinin herhangi bir oyununu sevmiş olan kullanıcıların bir çoğunun Baldur's Gate'i de potansiyel olarak sevmesi mümkün.

 

Fotoğraf hakları: baldursgate.com

5 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!