This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Einstein™ Brain Trainer HD - Beyin için egzersizler

Beyin Egzersizi “oyunları” uzun süredir ortalıkta dolaşıyor – ta beş sene önce eski telefonuma bunlardan bir tanesini yüklediğimi hatırlıyorum. Tabii ki bu tarz uygulamalar Einstein™ Brain Trainer HD de dahil yığınlar halinde Google Play Store’da mevcut. Uygulama harika grafiklerle ve doktorlar tarafından mantık, aritmetik, görsel ve zihinsel performansı artırıcı bilmecelerle karşımızda.

Uygulamanın iyi olup olmadığını ve satın almaya değip değmeyeceğini öğrenmek için incelememizi okuyabilirsiniz.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
1.0.5 1.5.1

Özellikler & Kullanım

Test Cihazı: Samsung Galaxy Nexus 4.1.2

Uygulamayı açar açmaz çizgi film karakteri olarak Albert Einstein karşımızda beliriyor ve egzersizler boyunca bize yardımcı oluyor. Örneğin oyunun kuralları, sıralama ve puanlama hakkında bize yol gösteriyor; biz de büyücüsü sayesinde bilgilere ulaşabiliyoruz.

Sonrasında kendiniz için bir hesap oluşturabilirsiniz, çünkü uygulamayı birden çok kullanıcı adıyla oynayabilirsiniz. Bu özellikle tablet kullanımında hoş bir seçenek. Bu etap ilk gün eğitimiyle (birkaç görevden oluşuyor) devam ediyor. Bu kişinin yeteneklerinin sınıflandırılması için yapılıyor. Bundan sonraki tüm günlük egzersizler de bu kategorilerden beynin performansını (uygulamanın isminden de anlaşılacağı gibi) optimum seviyede artırmak üzere seçiliyor. Kategoriler şu şekilde:

  • Mantık
  • Hafıza
  • Sayma
  • Görme

Her kategoride altı egzersiz var, yani toplamda 24 egzersize tekabül ediyor. Bu şekilde farklı egzersizler hoş tasarlanmış ve uygulamanın monoton olmasını önlemiş.
Bir egzersizi tamamladığınızda doğru ve yanlışlarınızı gösteren bir tablo beliriyor. Doğru ve yanlışlarınızdan çıkan sonuçlara harcadığınız toplam sürede eklenerek sonraki egzersizlerde harcamanız üzere ödüller ve ek zamanlar kazanıyorsunuz. Böylelikle her zaman için sonuçları karşılaştırabilir ve gelişme kaydedip kaydetmediğinizi görebiliyorsunuz.
Bence egzersizler gerçekten iyi tasarlanmış ve çok çeşitli. Grafikler de tatmin edici düzeyde.
Günlük egzersizleri birkaç sefer tamamladıktan sonra, Einstein’dan istatistikleri göstermesini isteyebilirsiniz ki bu da bence uygulamanın en iyi işlevlerinden biri.
Uygulamanın sunum şekillerini farklı şekilde de ayarlayabilirsiniz, misal hangi temayı (yukarıdaki kategoriler bakın) en üstte göstermek istediğinizi ayarlayabilirsiniz.
Belirtmeye değer bir nokta da oyunun çoklu oyuncu modunun olması. Bu oyuncuların (dört kişiye kadar) aynı egzersizleri çözüp kendi aralarında mukayese yapabilmelerini sağlıyor. Kullanıcılar kendi isimlerini girdiklerinden her şey gayet açık bir şekilde işliyor.

ÖZET: Özellik bakımından Einstein™ Brain Trainer HD uygulaması gerçekten iyi: Dört alt kategori gerçekten iyi düşünülerek tasarlanmış ve beyin egzersizi için çok iyi. Tabii beynin ne ölçüde gelişip gelişmediği kişiye bağlı bir durum. Özellik bakımından bir diğer iyi şey de günlük karışık egzersizler ve onlardan elde edilen başarı istatistikleri. Pil ve bellek tüketimi çok yüksek: Uygulamanın kendisi 163 MB ki bu da iyi bir internet bağlantısı olmadığı durumlarda sorun yaratabilir. Pil harcama sorunu ise sürekli mevcut. On dakikalık oyunda yüzde on pil yiyor.

Ekran & Kontroller

Einstein™ Brain Trainer HD uygulamasının kontrolleri gerçekten iyi. Bunun bir nedeni de her şeyin çizgi film karakteri Einstein tarafından açıklanıyor olması. Grafikleri çok iyi, her zaman çok iyi animasyonlar var, yani bu açıdan şikayetçi olamazsın!

Maalesef sesi kapatamayışınız ve bazen skorlarınızın düşürülmesi zayıf noktalardan. Bir diğer can sıkıcı şey ise Android’in geri tuşu. Bu tuşla bir önceki adıma gideceğinize topyekun uygulamadan çıkıyorsunuz!

Hız & İstikrar

Einstein™ Brain Trainer HD uygulamasının büyük oluşundan kaynaklı yüklemelerde bazen beklemeler oluyor. Örneğin açılışta. Buna ek olarak pil tüketimini de hesaba katarsak uygulamanın bu kategorideki puanı biraz düşüyor.

Fiyat/Performans Oranı

Einstein™ Brain Trainer HD uygulamasının normal fiyatı 2.99 Euro. Bu hafta “Haftanın Uygulaması” kapsamında (19.11 – 25.11.12) sadece bize özel olarak uygulamaya 1.79 Euro’ya sahip olabilirsiniz. Bu fiyat özellikler göz önünde bulundurulduğunda makul fakat yine de yukarıda bahsettiğim hatanın olduğunu aklınızın bir köşesinde bulundurun.

Uygulamayı denemek isteyenler için bedava sürümü de mevcut. Bu sürümde her egzersizi bir kez yapabiliyorsunuz.

Ekran Görüntüleri:

Einstein™ Brain Trainer HD - Beyin için egzersizler Einstein™ Brain Trainer HD - Beyin için egzersizler Einstein™ Brain Trainer HD - Beyin için egzersizler Einstein™ Brain Trainer HD - Beyin için egzersizler Einstein™ Brain Trainer HD - Beyin için egzersizler

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!