This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
3 Shares 3 comments

Ekranım kırıldı, verilerimi nasıl aktaracağım?

Ne yazık ki akıllı telefonların ekranları kırılıyor, evet… Eğer bu daha önce sizin başınıza gelmediyse oldukça şanslısınız çünkü birçok insanın başına geliyor. Peki başınıza gelirse ne olacak? İşte ekranınız kırılırsa ve bilgisayardan kullanmak isterseniz çözüm önerileri.

broken smartphone 2
 

Ekranım kırıldı ama hala çalışıyor, verilerimi nasıl aktarırım?

Eğer ekranınızda o meşhur örümcek ağı şeklinde bir kırık oluştuysa ve yine de ekranınız çalışıyorsa aslında çok da şanssız değilsiniz. Verileri aktarmak için USB kablo kullanabilirsiniz. Genelde tüm Android cihazların bir mini USB kabloları olur ve bunlar sayesinde veri aktarabilirsiniz. Tek yapmanız gereken USB kabloyu cihazınıza ve bilgisayarınızın USB girişine takmak.

AndroidPIT Moto X broken
© ANDROIDPIT

Ekranım çalışmıyor, verileri nasıl aktaracağım?

Eğer ekranınız çalışmıyorsa bir VNC programına ihtiyacınız olacak. Şu anda Google Play Store üzerinden sayısız VNC programı var. Siz de bunlardan ücretsiz ve güvenli olan birini rahatlıkla seçebilirsiniz. Bu programlar Android cihazınızın arayüzünü bilgisayarınıza yansıtıyor böylece bilgisayarınız üzerinden verilerinizi kontrol edebilirsiniz.

Bu programlardan yararlanmak için programı hem bilgisayarınıza hem de Android cihazınıza yüklemeniz gerekiyor. Paralı olanlarsa bu işlemin dışında farklı özelliklere de sahip fakat sadece veri aktarımı için ücretsiz olanları fazlasıyla yeterli.

AndroidPIT Murder scene 3
 © ANDROIDPIT

Hala verilerinizi aktaramıyorsanız…

VNC ile de verileri aktaramıyorsanız geriye tek seçenek kalıyor, cihazı tamir ettirmek. Bu konuda da dikkat etmeniz gereken, telefon bir kere tamir edildi mi verilerinizi kolayca ele geçirebilirler. Bu yüzden büyük markaların servislerine güvenmekte yarar var. Belki biraz daha fazla ödeyecekseniz fakat yine de verileriniz daha güvende olacaktır.

 

 

3 comments

Yeni yorum yaz:
  • vnc'yi ben de bilmiyordum, ancak sizin anlattığınız yönteme gerek yok. telefon açılıyorsa zaten usb bağlayınca klasörlere ulaşabilirsin. hatta sizin anlattığınız yöntemin uygulanması imkansız. çünkü ekran kırılmadan önce vnc'nin yüklü olması lazım, hadi yüklü diyelim yine işe yaramaz, çünkü usb takınca ekranı direk yansıtamazsın, telefondan uygulamaya girip bağlantı yapman gerekli. sonuç olarak işe yaramaz. ancak vnc'yi öğrendiğim iyi oldu.

    • çok doğru bir tespit ekran kırık programı nasıl yükleyecegiz ?
      yüklü olsa bile nasıl çalıştıracagız .
      böyle bir sitede daha profesyonel bir acıklama beklerdim ....

  • sayenizde bir şey daha öğrendim özellikle vnc için teşekkür ederim 😄😄

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!