This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Haftanın En İyi 5'i: iOS7 vs Android,LCD vs AMOLED,GS3 Note,One Mini

Haftanın öne çıkan haberlerini derlediğimiz yazımıza hoşgeldiniz. Bu haftaya damga vuran haberler içerisinde en öne çıkanlar Apple'ın iPhone ve iPad cihazlar için geliştirmiş olduğu iOS 7 mobil işletim sistemii ile Android'in son sürümü olan 4.2.2 Jelly Bean karılaştırması  ile beraber  LCD ve AMOLED ekranlar arasında HTC One ve Galaxy S4 özelinde yaptığımız parlaklık testi yer alıyor. HTC One Mini ve Galaxy Note 3'ün fotoğraflarının sızdığı hafta içerisinde aynı zamanda Galaxy S4'ün dayanıklıklılğını ortaya koyan ilginç bir video yaynlandı. Haftanın en iyi haberlerini aşağıdaki sıralama da yer alan haber başlıklarına tıklayarak okuyabilirsiniz.

5.[Video] Galaxy S4 Sağlamlık Testlerinde: Diren S4!

Samsung Tomorrow isimli youtube kanalı üzerinde Galaxy S4'ün Güney Koreli teknoloji devi Samsung'un laboratuarlarında gerçekleştirilen  sağlamlık testlerinin videoları yayınlandı. Birbirinden ilginç ve zorlu  sağlamlık ve dayanıklılık  testlerinden muhteşem sonuçlarla çıkan Galaxy S4'ün piyasadaki önemli rakipleri HTC ve Apple'a oranla ucuz kaçan malzemesi de böylece akıllarda soru bırakmayacak derecede kendisini kanıtlamış oldu. 

direnS41
Galaxy S4 dayanıklılık testinde / © occupygezi hareketine destek veren isimsiz kahraman, Cnet, AndroidPIT

4.Numara: HTC One Mini ile HTC One Beraber Görüntülendi

Merakla beklenen HTC One Mini sonunda 2013'ün en iddialı Android telefonlarından HTC One ile yanyana görüntülendi. İşin  güzel tarafı ise HTC One Mini'nin fotoğrafının sızıntı fotoğraflarda alışık olmadığımız derecede temiz çıkmış olması. 

htc mini
HTC One (solda) ve HTC One Mini (sağda) beraber görüntülendi / © Engadget

3.Numara: Samsung Galaxy Note 3: İlk Fotoğraflar

Samsung Galaxy Note 3'ün prototipinin ilk fotoğrafları Sammobile ve TechTastic isimli kaynaklar üzerinden sızdırıldı. İlk bakışta Galaxy Note 3'ün köşeli dizaynı dikkat çekiyor.

galaxy note 3 prototype leak 2
Galaxy Note 3'ün köşeli dizaynı dikkat çekici / © SamMobile/TechTastic

 

2.Numara: Devler Kapışıyor: iOS 7 mi yoksa Android 4.2 mi?

Apple dün iPhone, iPad ve iPod Touch cihazlarında kullandığı mobil işletim sistemi iOS'un son sürümü olan iOS7'yi tanıttı. Apple'ın milyonlarca cihazı içerisinde kullanılan işletim sisteminin iPhone ile beraber tanıtıldığı 2007 yılından bu yana gerçekleştirdiği en önemli güncelleme olan iOS 7 ile beraber Android ile iOS birbirlerine oldukça yaklaşmış oldu. Bu yazımızda Android'in son sürümü Android 4.2 ile iOS7'yi kabaca karşılaştırıyoruz. 

iphone android ios7
Android 4.2 il iOS 7 kapışıyor  / © Apple/AndroidPIT

1.Numara: [Video] HTC One ile Galaxy S4 Karşılaştırması: LCD mi Yoksa AMOLED mi?

LCD mi yoksa AMOLED mi? Bu soru  bir akıllı telefona 1.500 TL'den fazla vermeyi kafasına koymuş olan bir tüketici için ''Samsung Galaxy S4 mü yoksa diğerlerinden birisi mi?''  anlamına da gelebilir. Zira AMOLED ekranların üretim tekeli şu an için sadece Samsung'un elinde. Bu yazımızda LCD ve AMOLED ekranların gün ışığı koşullarında kapalı ve açık ortamlardaki kullanımlarındaki görüntü kaliteleri ve parlaklıkları üzerine basit ama eğlenceli bir videoyu bulacaksınız.

LCDvsAmoled1
LCD ve AMOLED ekranlar HTC One ve Galaxy S4 özelinde karşılaştırılıyor / © AndroidPIT

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!