This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Tablet bilgisayarların günlük hayatımızdaki yeri günden güne hissedilir bir şekilde artmakta. Android işletim sistemli cihazlara yönelik olarak yazılan uygulamaların eksenlerinin de yavaş da olsa tablet bilgisayarlara doğru hareketlendiği başka bir gerçek. Android tablet bilgisayarlar için Google Play üzerinde yer alan uygulamalar içerisinden yaptığım en iyi 5 uygulamaya göz atmaya ne dersiniz?

androidpit maskottchen

Aşağıda yer alan uygulamaların Google Play linklerine gitmek için başlıklarına tıklamanız yeterli olacaktır.

1. Tablified Market HD

1 Tablified1  1 Tablified2
Tabllified uygulaması tablet kullanıcıları için harika bir uygulama filtreleme hizmeti veriyor / © Tablified Apps

Tablified Market HD uygulaması Google Play üzerinde yer alan 100.000'den fazla uygulama içerisinden tablet bilgisayarlara optimize edilmiş olanları filtreleyerek Android tablet kullanıcılarına yardımcı oluyor. Tablified uygulamasının haftalık bazda güncelleniyor. Tablet optimizasyonuna sahip olan uygulamalar arasında da mükemmel bir filtreleme yapabildiğibiz bu uygulama sayesinde istek ve tercihlerinize uygun Android uygulamalarını bulmanız oldukça kolay.


(youtube linki: tıklayın)

2.Evernote

2 Evernote1   2 Evernote2
Android için en iyi not defteri uygulamarından birisi tartışmasız şekilde Evernote... / © Evernote Corporation

Android tabletlerde kullanılabilecek en iyi not defteri uygulaması olduğunu düşündüğüm Evernote uygulaması ile hatırlatma notu tutmak adeta bir çocuk oyuncağı. Birbirinden farklı, yaratıcı ve aynı zamanda kolay not alma tekniklerine uygulamanın kendi etketleme (tag) sistemi de eklendiği zaman aradığınızı bulmanız oldukça kolaylaşıyor. Görsel imajların içerisindeki metinleri bile algılama özeliğine sahip olan Evernote ile aldığınız notları çok kolay bir şekilde paylaşabiliyorsunuz. Evernote uygulaması kanımca görece daha büyük ekranlı tablet bilgisayarlarda daha hoş bir kullanım tecrübesi sunuyor. 


(youtube linki: tıklayın)

3.WiFi File Transfer

3 wififiletransfer1  3 wififiletransfer2
WiFi File Transfer ile tablet ile bilgisayar arasında kablosuz bağlantı yapmak mümkün/ © smarterDroid

Kendi türünün ilk ve  en başarılı uygulamalarından olan WiFi File Transfer uygulaması ile aynı kablosuz ağ bağlantısı üzerindeki tüm cihazlar ile veri paylaşımı yapabiliyorsunuz. Bilgisayarların da bu sınıf içerisine dahil oluyor olması uygulamayı oldukça özel kılıyor. Aşağıdaki videoda uygulamayı kullanarak nasıl veri transferi yapabileceğinizi görebilirsiniz.


(youtube linki: tıklayın)

4. 8 Tracks

4 8Tracks1  4 8Tracks2

650.000'den fazla mix ile 8tracks kendi alanının en iyi uygulaması / © 8tracks

8tracks uygulaması sahip olduğu binlerce kayıtlı kullanıcının oluşturduğu birbirinden farklı playlist ile hiç bir yerde bulamayacağınız bir müzik dinleme tecrübesi sunuyor. Tek yapmanız gereken ise uygulamayı cihazınıza indirerek ücretsiz bir şekilde sisteme giriş yapmanız. Sonrasında ders çalışma müziğinden en çılgın dans remixlerine uzanan oldukça geniş bir yelpaze içerisinden modunuza uygun olan playlisti seçiyorsunuz. Uygulamanın tablet kullanıcı arayüzü gerçekten çok hoş. Nexus 7 cihazımda 8tracks üzerinde oldukça bol vakit geçiriyorum.

5.Draw Something

5 DrawSomething1  5 DrawSomething2
 Draw Something: Google Play üzerindeki en iyi multiplayer uygulamalarından / ©  OMGPOP

Android uygulama habitatı içerisinde en iyi multiplayer uygulamalarından bir tanesi olan Draw Something oyununda genellikle Facebook kullanıcısı üyeler ile belirli bir simgenin çizimi üzerine oldukça interaktif bir zaman geçirme şansına sahibi oluyorsunuz. Oyunu çalışma sistematiğinde seçtiğiniz bir rakip oyuncunun ne çizmiş olduğunu tahmin edebiliyor ya da karşı taraftaki oyuncunun sizin ne çizmeye çalıştığınızı tahmin etmesini sağlıyorsunuz. Tablet bilgisayarlardaki ekran kullanım alanı akıllı telefonlara göre göreceli olarak çok daha geniş olduğu için bu uygulamanın keyfi de haliyle bir başka oluyor.


(youtube linki: tıklayın)

1 Share

5 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!