This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
3 Shares 1 Comment

En iyi 5 zayıflama uygulaması

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte oruç zayıflatır mı, yoksa kilo mu aldırırı tartışmaları yeniden başladı. Ama Ramazan'dan bağımsız bir şey varsa, o da birçok insanın daha fit, daha sportif, daha zayıf görünme arzusu. Elbette büyük bir endüstriye dönüşen bu alanda birçok formül, birçok yöntem, birçok diyet var; ama herhalde en önemlisi kişinin kendi iradesi. Aşağıdaki yazıda, bu yola baş koymuş olanlar için Android telefonlarına indirebilecekleri ve onlara rehberlik edecek beş uygulamayı seçtik. İkisi Türkçe, üçü İngilizce olan bu uygulamalar, sizin işin yeme kısmından alıkoymaktan ziyade, yakma kısmına ağırlık vermeye çağıran uygulamalar. Eşofmanlarınızı giyin, derin bir nefes alın ve suyunuzu hazırlayın; başlıyoruz:

5zu
© AndroidPIT

Noom CardioTrainer

CardioTrainer özellikle spora başlamak ya da daha bilinçli spor yapmak isteyenler için ideal bir uygulama. Aktivite boyunca kat ettiğiniz mesafeyi, zamanı ve yakılan kaloriyi ölçme özelliği bulunan uygulama, kalp atışlarınız ölçüyor, çalışma esnasında sizin için müzik çalıyor, başarınızı ölçüyor ve tüm bunları Facebook'ta paylaşma imkanı da tanıyor. GPS ve müzik uygulamasında kimi zaman ufak tefek sorunlar yaşansa da, sade arayüzü ve kullanım kolaylığıyla Google Play'de bu alandaki en popüler uygulamalardan biri olmuş durumda. Uygulamanın en büyük dezavantajı arayüzünün İngilizce olması ama genel özellikleri çözmek için çok temel bir İngilizce bilgisi yeterli olacaktır. Ücretsiz bir uygulama olan, toplam 5.7 MB boyutundaki CardioTrainer'a buradan erişebilirsiniz. 

CardioTrainer
© AndroidPIT/Google Play

Adımsayar

Türkçe bir uygulama olan Adımsayar, size çok basit ama bir o kadar da faydalı bir hizmet sunuyor. Gün içinde attığınız adımları sayan bu uygulama, diyet programınızı yönlendirecek veriler sağlıyor. Boy, kilo, yaş ve cinsiyet bilgiler girildikten sonra harcanan kaloriyi de ölçen Adımsayar, gizliliğine düşkün olan Android kullanıcılarının özellikle hoşuna gidebilir. Zira bu uygulama, diğer fitness uygulamalarının aksine sizden konum bilgisi talep etmiyor ve sadece gün içinde attığınız adımları saymakla yetiniyor. Sadece yürüyüş algıladığı zaman çalışan uygulama, normal zamanlarda telefonun pilini fazla yormuyor. Ücretsiz bir uygulama olan, toplam 773 k. boyutundaki Adımsayar'a buradan erişebilirsiniz. 

adimsayar
© AndroidPIT/Google Play

Calorie Counter - MyFitnessPal

Özellikle ABD'de inanılmaz popüler olan MyFitnessPal Calorie Counter adlı uygulama, adı üstünde tamamıyla kalori hesabı üzerine uzmanlaşmış durumda. ABD'de birçok basın ve yayın organının övgüsünü kazanan uygulamanın en iyi tarafı veritabanındaki yiyecekleri fazlalığı ve neredeyse yediğiniz her şeyin kalorisini size söyleyebiliyor oluşu. Ayrıca ABD'li tüketiciler için uygulamanın barkod okuma özelliği de bulunuyor. Tabii bizim açımızdan en büyük dezavantajı uygulamanın İngilizce olması. Uygulamayı masaüstü bilgisayarınızdan kullanabiliyorsunuz ve bilgileriniz online olarak saklı duruyor. Diyete başlamak isteyenler için ideal olan  bu uygulamayı buradan indirebilirsiniz. 

calorie counter
© AndroidPIT/Google Play

Vücut Kitle Endeksi

Tamamen Türkçe bir uygulama olan vücut kitle endeksi ise özellikle esaslı bir diyet ya da spor programının başına olanların işine yarayabilecek bir uygulama. Herkesin vücut yapısı ve metabolizması farklı olduğu için tek bir programın tüm insanlara uyması söz konusu değil. İşte bu doğrultuda, kullanımı gayet basit olan bu uygulama kilonuz ve boyunuzdan hareketle Vücut Kütle Endeksi (VKE) adı verilen bir ölçüm tablosuna göre, kilonuzun sağlıklı aralıkta bulunup bulunmadığını ölçüyor. İdeal kilonuzu ve vücudunuzla ilgili diğer ayrıntıları öğrenmek için en azından bir kereliğine kullanmanız gereken bu uygulama, 782 k boyutunda olduğu için telefonunuzda çok fazla yer kaplamıyor. Vücut Kitle Endeksi'ni buraya tıklayarak indirebilirsiniz. 

vucut kitle endeksi
© AndroidPIT/Google Play

Endomondo

Tanıtacağımız son uygulama olan Endomondo'nun ücretli bir versiyonu da bulunuyor ama burada tanıtacağımız ücretsiz olan versiyon. Endomondo, tıpkı diğer fitness uygulamaları gibi koşu, bisiklet, yürüyüş gibi sporları yapanlar için ayrıntılı bir ölçüm hizmeti veriyor. Müzik entegrasyonu ya da Bluetooth yoluyla kalp atışı ölçme özelliği de bulunan uygulama, hem sizi yönlendiriyor, hem de başarılarınızı Facebook'tan arkadaşlarınızla paylaşma imkanı tanıyor. GPS izleme konusunda sorunları olduğu söylense de sürekli geliştirilen bir uygulama olarak Endomondo'nun, İngilizce olmasına rağmen en azından bir kez denenmeyi hak eden bir uygulama olduğu söylenebilir. Benim şahsen yaptığım denemelerde GPS'le ilgili herhangi bir sorun yaşamadığımı da ekleyeyim. Kendi alanındaki en popüler uygulamalardan biri olan Endomondo'nun ücretsiz versiyonunu buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

endomondo
© AndroidPIT/Google Play  

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!