This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Akıllı telefon kameraları her geçen gün daha kaliteli gelirken, yavaş yavaş dijital fotoğraf makinaların pabucu da dama atılıyor. Akıllı telefon kameralarının kullanıcıya sunduğu en büyük avantajlardan biri de çektiğiniz fotoğraflar üzerinde anında oynamalar, düzenlemeler yapabiliyor oluşunuz. "Photoshop" kavramanın hayatımıza girmesinden beridir herkesin az çok merak ettiği bu alanın en iyi Android uygulamalarını sizin için seçtik. Kaliteli fotoğraf istiyorsanız iş deklanşöre basmakla bitmiyor... 

foto apps teaser neu
© AndroidPIT

Snapseed: Deneyimliler için

Nik Software tarafından geliştirilen Snapseed fotoğraf düzenlemek için ideal bir uygulama. Parlaklık, kontrast ve doygunluk gibi standart değerleri değiştirebilir, otomatik düzeltme seçeneğiyle fotoğrafınızı hızlı biçimde tek hamleyle makyajlamanız da mümkün. Ayrıca uygulamanın daha ince ayarlarını da kullanabilir, çektiğiniz fotoğrafın sadece bir bölümünü seçip bu bölüm üzerinde düzenleme yapabilirsiniz. 

Snapseed Filter screenshot app 02
Snapseed'in fotoğraf düzeltme ve filtreleme ekranları. / © AndroidPIT

Ama Snapseed'in asıl numarası filtreleri: Retrolux, Vintage, Tilt Shift, Grunge, Drama ve diğer havalı efektler fotoğraflarınıza bambaşka bir görünüm kazandırıyor. Ayrıca Snapseed uygulaması Google'a ait olduğu için fotoğraflarınızı uygulama üzerinden doğrudan Google+'da paylaşmanız mümkün. Ayrıca, uygulamayı indirip kurmak istemiyorsanız bile, Snapseed'in bazı özelliklerine Google'dan erişmeniz de mümkün. Snapseed ücretsiz ve reklamsız bir uygulama. 

foto apps snapseed 02
Snapseed'le fotoğraf düzenleme. / © Nik Software, Inc.
Snapseed Install on Google Play

Cymera: Portre fotoğrafçıları için 

Cymera adlı uygulamayı elbette tüm fotoğraflarınızı düzenlemek için kullanabilirsiniz ama Cymera'nın asıl uzmanlık alanı portre fotoğrafları. Direk uygulama üzerinden fotoğraf çekebileceğiniz gibi galeriden aldığınızı fotoğrafları buraya taşıyıp üzerinde oynama yapmanız da mümkün. Uygulama, yedi farklı lens ve dört farklı kayıt modu sunuyor. Yirmiden fazla filtre, dekoratif efekt, portre özelliği ve gerçekçi efekt de uygulamayla birlikte gelen seçenekler arasında. Fotoğraflarınızı uygulama üzerinden Facebook, Twitter ve Tumblr'da da paylaşabiliyorsunuz. Cymera ücretsiz, ama reklamlara maruz kaldığınız bir uygulama. Ekranın alt tarafından küçük bir reklam banner'ı bulunuyor.  

foto apps cymera 01
Portre ve makyaj özellikleri faydalı. / © AndroidPIT
Cymera -Fotoğraf Düzenleyicisi Install on Google Play

Aviary Photo Editor: Eğlencesi de var

Aviary Photo Editor, fotoğrafı döndürme, kırpma, düzeltme ve geliştirme gibi standart seçeneklerin yanısıra; ekstra odaklama, metin girme, kozmetik düzeltmeler (kırmızı göz silme, makyaj) seçeneklerine ve bir "Meme Üretici"ye de sahip. Bu sayede fotoğraflarınızın altına komik metinler ekleyip sosyal medya kanallarından arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Aviary Photo Editor normalde ücretsiz ve reklamsız bir uygulama olmasına rağmen, uygulama içindeki bazı efekt, çerçeve ve çıkartmalara ücret karşılığında satın alarak erişebiliyorsunuz. 

foto apps aviary 01
Solda ekstra ödeme yaparak satın alabileceğiniz efektler. Sağda eğlenceli "meme" tarzı görsel üretimi. / © AndroidPIT
foto apps aviary 02
Aviary Photo Editor'le fotoğraf düzenleme. / © Aviary, Inc.
Photo Editor by Aviary Install on Google Play

PicsArt: Çok yönlü

Bilenler bilir, PicsArt çokyönlülüğü sayesinde Android piyasasının en popüler fotoğraf düzenleme uygulamalarından biridir. Zira bu uygulama aynı anda hem fotoğraf düzenlemeye ve filtrelemeye yarıyor, hem bir kamera uygulaması, hem de bir sosyal platform. Ayrıca uygulamanın içinde fotoğraflarınızı filtre ve dekoratif malzemelerle oynamanıza yarayan bir tasarım programı da bulunuyor. Fotoğrafınızı son haline getirdikten sonra SMS ya da e-posta olarak arkadaşlarınıza gönderebilir, uygulama üzerinden sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Ayrıca tıpkı Instagram gibi, PicsArt'ın da yaratımlarınızı paylaşabileceğiniz kendine ait bir sosyal ağı var. 

foto apps picsart 01
PicsArt'la kolaj yapımı. / © PicsArt
foto apps picsart 02
Sadece belli objeleri renklendirme. / © PicsArt
PicsArt Photo Studio Install on Google Play

Pixlr Express: Hızlı çözüm

Pixlr-O-Matic'i de geliştiren şirketin bir ürünü olan Pixlr Express'in vaat ettiği en önemli şey adından da anlaşılacağı gibi hız. Uygulama, fotoğraf düzenlemekle çok fazla vakit kaybetmek istemeyen ve bir an önce gündelik işlerine dönmek isteyenlere hitap ediyor. Uygulamanın sunduğu birçok ilave efektin yanısıra, kırmızı göz kaldırma, parlaklığı oynama ve pürüzleri kaldırma gibi ekstraları da var ve sosyal medya seçenekleri bulunuyor. Vaktiniz iyice sınırlıysa, "Sık Kullanılan" ayarlar seçeneğiyle işinizi bir an önce bitirmeniz de mümkün. 

foto apps pixlr express 01
Pixlr Express. / © Autodesk Inc.
Pixlr – Free Photo Editor Install on Google Play

Adobe Photoshop Express: Bir klasik

Geldik tıpkı Selpak ya da Gilette gibi bizzat ürünün adı haline gelecek kadar popüler olan bir markaya: Photoshop! Adobe Photoshop Express adlı Android uygulaması ile yapabileceğiniz birçok şey arasında fotoğraflarınızı kesip kırpmak, döndürmek, renk ayarlarını değiştirmek, filtre koymak ve birçok başka seçenek mevcut. Ayrıca Facebook, Twitter ve ücretsiz Photoshop.com hesabınıza uygulamaya bağlayarak fotoğraflarınızı kolayca paylaşmanız da mümkün. Uygulamanın "Express" versiyonunu Google Play Store'dan ücretsiz olarak indirmeniz mümkün, daha profesyonel bir versiyon olan Adobe Photoshop Touch içinse küçük bir ödeme yapmanız gerekiyor. 

foto apps photoshop 01
Photoshop: Fotoğraf düzenlemede bir marka! / © Adobe Systems
photoshop touch tablet 01
Adobe Photoshop Touch'ın ücretli versiyonunda tabletler için daha çok seçenek var stehen auf dem Tablet mehr Funktionen zur Verfügung / © Adobe Systems
Adobe Photoshop Express Install on Google Play

Vignette: Nostalji sevenlere

Vignette aslında daha çok bir fotoğraf düzenleme uygulaması ile kamera uygulaması karışımı olarak tasarlanmış. Zira dijital zoom'a ve zamanlayıcı özelliğine sahip bir kamera fonskiyonu da uygulamayla aynı pakette geliyor. Uygulamanın asıl uzmanlık alanı ise "vintage" denen eski, nostaljik görünümlü kamera efektleri. Böylece fotoğraflarınız Lomo, Diana, Holga ya da Polaroid'la çekilmiş gibi görünüyor. Aynı şekilde çift pozlama ve foto-makina gibi ekstra çekim modları da mevcut. Vignette 3 dolar civarında bir ücrete satın alınabiliyor ama uygulamanın ücretsiz bir demo versiyonu da mevcut. 

foto apps vignette 01
Vignette, retor düşükünleri için ideal bir uygulama. / © Weavr
Vignette・Photo effects Install on Google Play

Sizin de fotoğraflarınızı makyajlamak için kullandığınız ve memnun olduğunuz uygulamalar varsa bizimle paylaşmaktan çekinmeyin. 

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!