This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 3 comments

En iyi eşleştirme ve balon oyunları. Bağımlılık yapıcılar!

Üçlüyü eşleştirme ve balon patlatma oyunları Android oyunlarının temel kategorilerinden. Android platformu kurulduğundan beri olan bu oyunları hiç oynamamış birini ise bulmak gerçekten zor. Candy Crush Saga bu oyunların şu anda en çok bilinen ve oynananı fakat bunun dışında da birçok eğlenceli oyun aynı kategoride mevcut.  İşte sizde farklı oyunları keşfetmek istiyorsanız, sizin için en iyi eşleştirme oyunlarını incelediğimiz bu yazı hoşunuza gidecektir. 

AndroidPIT Match Three Teaser
Dikkat! Acayip bağımlılık yapıcılar. © AndroidPIT

Bejeweled Blitz

Bejeweled Blitz, Bejeweled ve oyunun paralı versiyonu Bejeweled 2 arasında bir yerde yer alıyor. Normal oyunun zamanlı versiyonu ve acayip keyifli. Elinizdeki mücevherleri eşleştirmek için 60 saniyeniz var ve ne kadar mücevheri çok eşleştirebilirseniz size ilerleyen bölümlerde yardımcı olacak özellikleri de o kadar çok kazanıyorsunuz. Oyunu oynarken size bonus kazandıracak nadir objeleri, patlatıcıları ve daha fazlasını gözden kaçırmamaya dikkat edin.

Link to Video

Bejeweled Blitz! Install on Google Play

 

Candy Crush Saga

“Üçlüyü eşleştirme” oyunlarının tartışmasız kralı, Candy Crush Saga. Oyunun yaratıcı firması King’de Candy Crush Saga’dan kazandıkları ile bir hayli iyi duruma geldi. Oyunun acayip renkli grafikleri çok eğlendirici olsa da herkes için uygun olmayabilir çünkü bir yerden sonra gerçekten göz yoruyor. Yine de Candy Crash Saga’nın, Android oyunları arasında bir canavar olduğu bir gerçek. Eğer oyunu henüz hiç oynamadıysanız gerçekten çok küçük bir azınlığın bir parçasısınız demektir.

candy crush saga traumwelt screenshot 02
Candy Crush Saga / © King.com
Candy Crush Saga Install on Google Play

 

Jewels 2

Oyunun ilk versiyonu Jewels, Android için yıllar önce çıkmıştı. İkinci versiyon ise ilkine oranlar çok daha akıcı, düzgün ve güncellenmiş. Oyunun özü aynı kalırken 2’de daha iyi kombinasyonlar ve animasyonlar yer alıyor. Eğer bu kategorideki oyunlar sizin için çok renkli ve aksiyonluysa o zaman Jewels 2’ye bir göz atın çünkü oyun gerçekten rakiplerine göre çok sakin ve huzur verici.

AndroidPIT Jewels 2
Jewels 2. / © AndroidPIT/MHGames
Jewels 2 Install on Google Play

 

League of Mermaids

League of Mermaids listedeki oyunlardan biraz daha farklı. Bu oyunda düşürdüğünüz toplar ile eşleşmeleri sağlamalısınız. Oyun fiziksel engeller yüzünden sizi farklı stratejiler yürütmeye zorlayarak daha keyifli bir deneyim sağlıyor. Hikayesi de güzel olan oyun özellikle fiziksel engellere karşı zamanlamayı tutturmaya çalışmaktan keyif alan oyuncular için birebir.

Link to Video

League of Mermaids: Match-3 Install on Google Play

 

Frozen Bubble

Frozen Bubble retro görüntüsü ile ilginç bir oyun. Bir penguen tarafında atılan balonları eşleştirerek patlattığınız oyun bugüne kadar birçok kez kopyalandı. Aynı renkte balonları eşleştirmeye çalıştığınız oyunda balonlar aşağıya döndükçe penguen donuyor. Oyunun orijinal versiyonunu oynamanızı tavsiye ederiz.

Link to Video

Frozen Bubble Install on Google Play

 

Birds on a Wire

Bu kategorideki kendine has oyunlardan bir diğeri de Birds on a Wire. Oyun çok eğlenceli ve renkli. Kuşlar sıralanmış bir şekilde kapıya doğru giderken siz onları eşleştirerek serbest bırakıyorsunuz. Kendi topunuzun yanındaki kuşunda rengini değiştirebildiğiniz oyunda aynı zamanda yukarıdan düşen değerli taşları vurmayı unutmamalısınız. Sosyal ağlara entegre olan oyunun tek can sıkıcı yanıysa çok sayıda reklam barındırması.

Link to Video

Birds On A Wire: Free Match 3 Install on Google Play

 

Dots

Dots aslında devrim niteliğinde bir oyun. Oldukça sade bir arayüze sahip olan oyun tamamen bağlantı yaratmakla ilgili. Oyunda, ekranda yer alan farklı renklerde birçok nokta göreceksiniz. Sizin yapmanız gereken ise aynı renkte noktalar arasında bir bağlantı yaratmak. Ne kadar çok noktayı birbirine bağlarsanız o kadar fazladan puanlar kazanıyorsunuz, fakat hızlı olmak zorundasınız çünkü oyun zamanlı. Sizi uyarmak zorundayım, bu oyun gerçekten bağımlılık yapıcı.

Link to Video

Dots: A Game About Connecting Install on Google Play

 

Four in a Line Free

Çocukluğumuzdan da hatırlayacağımız bir diğer klasik oyunun Android versiyonu Four in a Line. Aslında oyun üçlü eşleştirmeli oyunların dörtlü versiyonu. Aynı renkte taşları dikey, yatay ya da diyagonal olarak eşlemek oyundaki amacınız. Oyun biraz nostalji yapmak isteyenler için birebir.

AndroidPIT Four In A Line
Four In A Line. / © AndroidPIT/Al Factory
Four In A Line Free Install on Google Play

Sizin bu oyunlar dışında önereceğiniz oyunlar var mı? Bu oyunlar arasındaki favoriniz hangisi?

3 comments

Yeni yorum yaz:
  • bende bi bölümü gecemedim sildim telefondan umarim dayanirim

  • candy crush'ı piyasaya ilk çıktığında da popüler olmadan önce oynamıştım sonrasında oyun biraz zorlaştı ve bir daha hiç oynamadım. gerçekten hastalık derecesinde bu oyunu oynayan milyonlarca insan olduğuna inanamıyorum. oyun cidden zor, aynı bölümü geçmek için günlerce oynuyorlar. gerçekten çok saçma, bulunmaz hint kumaşı değilki. çok daha eğlenceli oyunlar var. bence psikologların bu oyunu araştırması lazım, insanlar hipnoz olmuş gibiler :)
    ayrıca EA'nın bejewelled oyununu önermem. eskiden nokia telefonumda oynardım çok güzeldi ancak android versiyonu hiç gelişmemiş. sadece tek modu var.
    diğer oyunları deneyeceğim.
    ayrıca cool manga'dan bubble shooter'ı öneririm, çok eğlenceli.

  • candy crush saga tam bir hastalik hic oynamamis olanlar sakın başlamasın

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!