This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Müslüman alemi için önemli olan şu günlerde, sizin için en iyi bayram uygulamalarını bulduk. Bu uygulamalar sayesinde, sevdiklerinize bayram mesajları atabilecek, Kuran dinleyebilecek, namaza kalkabilecek, islam dini hakkında merak ettiğiniz sorular cevabını bulabilecek, dini günler ve tatiller hakkında bilgi alabileceksiniz. İşe yarar bir Kuran uygulaması bulmak için saatlerinizi harcamayın. Sizin için seçtiğimiz en iyi dini Android uygulamaları incelemelerimizi okuyun. Eğer bildiğiniz ve beğendiğiniz başka uygulamalar varsa bizimle paylaşın. Tüm Müslüman AndroidPIT takipçilerinin bayramı mübarek olsun.

androidpit maskottchen
En iyi İslami uygulamalar © AndroidPIT

Sevdiklerinize bayram mesajı atın

Bayram mesajları uygulaması, sülalesi geniş olanlar için harika bir uygulama. 90 farklı bayram mesajını sevdiklerinizle paylaşın. “Bayramınız kutlu olsun” tarzı vasat mesajlar atmaya son. Ailenizin büyüklerini, akrabalarınızı enteresan mesajlarla mutlu edin. Mesaj alıcılarını seçin ve birçok kişiye aynı anda mesaj yollayın. Espirili bayram mesajları da mevcut. İsterseniz kendi mesajınızı yaratıp, sevdiklerinize yollayabilirsiniz. Bayramda sevdikleriyle bir arada olamayanlar için ideal bir uygulama. Sadece fontu ve arkaplanı daha iyi olabilir. Bazı telefonlarda da sadece yatay ekran olarak çalışıyor. Bunların dışında kullanımı oldukça kolay.

Screenshot 2013 10 16 14 12 30
Birçok kişiye aynı anda bayram mesajı atabilirsiniz / © AndroidPIT

Çok işlevli bir İslami uygulama

Muslim Pro uygulaması, en iyi islami uygulamalardan biri. Bu ücretsiz uygulama, sizi namaza kaldırıyor, kıble yönünü gösteriyor, Kuran dinlemenizi sağlıyor, dini günleri ve tatilleri gösteriyor ve Allah’ın 99 ismini bile öğrenebiliyorsunuz. Bunlar uygulamanın özelliklerinin sadece birkaçı. Yaşadığınız ülkeye ve şehre göre uygulamanın Ayarlar’ından yerinizi belirliyorsunuz. Kıble için cihazınızın konumunuzu belirleme özelliğini aktive etmeniz lazım.  Tasarımı oldukça minimal, kullanımı kolay. Gereksiz, uygulamanın yavaşlamasını sağlayacak resimler ya da özellikler yok. Reklamsız versiyonunu 4 Euro ödeyerek alabilirsiniz. Bu versiyonunda Kuran çevirilerini okuyabilir, farklı ezan seçimleri yapabilir, widgetı ana sayfanızda kullanabilirsiniz. Dünyanın neresinde olursanız olun, ezanın sesini duyun, namazınızı kılın, evinizde hissedin.

muslimpro
Muslim Pro, birden fazla özellik sunuyor / © AndroidPIT

İslamiyet hakkındaki sorularınızı cevaplıyor

İslam rehberi uygulaması, diyaneti kaynak olarak alıyor ve emin olamadığınız herşeye buradan bakabiliyorsunuz. Abdesti bozan şeylerden, namazın şartlarına, resimli namaz açıklamalarından, oruca kadar, islam dini hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sizin için cevaplıyor. Dua ve sure de dinleyebiliyorsunuz. Uygulama oldukça hızlı çalışıyor. Ekranınızı reklama boğmuyor. En güzeli de ücretsiz. Kapsamlı soru listesi ve açıklamalarıyla, dini bütün müminler için vazgeçilmez bir uygulama.

islamrehberi
İslam Rehberi'ndeki kategoriler oldukça kapsamlı / © AndroidPIT

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!