This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 2 comments

Haftanın En İyileri: Galaxy S4 Türkiye,Süperlerin Testi,Facebook Home

Sakin geçen bir haftanın en öne çıkan haberlerinden yaptığımız derlemede Samsung Galaxy S4'ün Türkiye'ye geliş tarihi hakkındaki son gelişmeleri, Android piyasasının süperstar cihazları arasındaki performans testi kapışmasını, LG'nin ilginç cep yazıcısı LG Pocket Photo'nun ayrıntılı incelemesini ve de 1 milyardan fazla üyesi ile dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook'un yeni yazılımı Facebook Home hakkındaki bilgilendirici yazımızı bulacaksınız. Herkese iyi pazarlar! 

5 Numara: HTC One'ın Fiyatı Galaxy S4'den Daha Ucuz ve İki Kat Hafıza'ya Sahip

2013 yılının en sıkı cihazları HTC One ile Samsung Galaxy S4 arasındaki rekabet aslında baştan çok adil değil. Bir tarafta dünya akıllı telefon piyasasının %80'ini elinde blunduran Samsung öteki tarafta ise ciddi bir ekonomik sallantı da olan HTC...Fakat henüz piyasaya çıkmamış olan her iki cihaz hakkında sızan bilgilere göre HTC One rakibi Galaxy S4'e göre 50$ daha ucuz olarak teknoloji raflarındaki yerini alacak. Hem de S4'ün iki katı depolama alanına sahip olmasına rağmen...

htc one black

Siyah renkli HTC One / © HTC

4 Numara: LG Pocket Photo İncelemesi: Polaroid Tadında Cep Yazıcısı

LG Pocket Photo cepte taşınabiliecek boyutlara sahip bir mini fotoğraf yazıcısı. İlk olarak Amerika'nın Las Vegas Kenti'nde düzenlenen CES etkinliğinde sonrasında da Barceolana'da gerçekleştirilen MWC 2013 Fuarı'nda görücüye çıkan bu ilginç cihaz geçtiğimiz hafta AndroidPIT'in Berlin ofisine ulaştı ve bizler de kendisini test etme imkanını yakaladık. LG Pocket Photo yazıcısı ile ilgili ilk izlenimlerim ve kullanım tecrübesi hakkındaki düşüncelerimi yazının devanın bulacaksınız.

pocket photo 7 WM
LG'nin cepte taşınabilen foto yazıcısını test ettik © AndroidPIT

3 Numara: Performans Testi:Galaxy S4,S3,Note 2,HTC One,LG Nexus 4,Optimus G Pro

Android akıllı telefon piyasasının en sağlam 6 cihazı PhoneArena üzerinde 7 farklı performans testinde karşılaştırıldı. Samsung'un Galaxy serisinin yeni üyesi Galaxy S4'ün 4G bağlantılı pazarlara özel olarak üretilen Snapdragon 600 işlemcili versiyonunun kullanıldığı (Türkiye'de 3G'li versiyon olan Exynos 5 işlemcili GS4'ler satışa çıkacak) karşılaştırmanın sonuçları gerçekten de ilgi çekici. Karşılaştırmada yer alan diğeğr cihazlar ise yazının başlığında da değinildiği üzere Galaxy S3, Galaxy Note 2, LG Nexus 4 ve Optimus G Pro ile HTC'nin son bombası HTC One. 2013'ün en önemli cihazlarında Xperia Z'nin performans teslerinde kendine yer bulamamış olması ise analizde göze çarpan bir eksiklik.

DataTable S4 One XperiaZ OprimusG 02
Performans testlerinde Xperia Z'nin eksikliği hissediliyor / © AndroidPIT

2 Numara Galaxy S4 Nisan Sonu Türkiye'de:Turkcell Ön Sipariş Almaya Başladı

Samsung Galaxy S4'ün Doğu Avrupa ve Türkiye Pazarı'na giriş tarihleri genel hatlarıyla belli oldu. Samsung tarafından daha önce  yapılan açıklamalara göre iki farklı işlemci seçeneği ile dünya pazarlarına sunulmakta olan Galaxy S4'ün Türk Pazarı'nda 3G bağlantı özelliğine sahip olan Exynos 5 işlemcili versiyonunun sürüleceği duyurulmuştu.

S4 TR Entry

Galaxy S4'ün Doğu Avrupa Pazarı'na Giriş Tarihleri Belli Oldu / © GSM Arena

1 Numara: Facebook Home Tanıtıldı: Nedir? Nasıl Çalışır? Ne Zaman Çıkıyor?

Zuckerberg sonunda ağzındaki baklayı çıkardı ve Facebook telefon üzerindeki esrar perdesi aralanmış oldu. 1 milyardan fazla üyesi ile dünyanın en büyük topluluğu olan Facebook kullanıcıları arasındaki etkileşimi daha da derinleştirmek adına mobil cihazlardaki kullanım tecrübesini uygulama temelinden insan temeline taşımayı hedefleyen yeni bir UI,yani kullanıcı arayüzü olan Facebook Home'u tanıttı. Facebook Home etkinliği aynı zamanda  dünyada Facebook Home'a özel geliştirilmiş ilk telefon olan HTC First'in tanıtımına da sahne oldu.

home
Zuckerberg tarafından tanıtılan Facebook Home'un sloganı ''Mobile First'' / (c) Facebook

2 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!