This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares 2 comments

​En sık karşılaşılan Galaxy Note 3 sorunları ve çözümleri

Piyasaya çıkmasının üzerinden hatırı sayılır zaman geçmesine rağmen hala oldukça popüler olan, hala oldukça sevilen ve tercih edilen bir cihaz Samsung Galaxy Note 3. Ülkemizde de oldukça yaygın. Elbette her cihaz gibi Galaxy Note 3 de sorunlarla karşılaşıyor. Ve elbette her sorunun olduğu gibi onun da sorunlarının çözümü var. İşte Note 3'ü tek elle kullanmak çok zor tarzı sorunların ötesinde en sık karşılaşılan Galaxy Note 3 sorunları ve çözümleri.

note 3
© Samsung

Galaxy Note 3 SD kart sorunu

Bu oldukça karşılaşılan bir durum ve korkarız bu tam olarak bir sorun değil, çünkü KitKat 4.4.2 güncellemesiyle beraber Galaxy Note 3 kullanıcıları verilerini SD karta kaydedemeye başladılar. Bu durumdan cihazınızı rootlayarak ya da FolderMount uygulaması kullanarak sıyrılabilirsiniz. Uygulama da root erişimi istiyor onu da belirtelim.

FolderMount [ROOT] Install on Google Play
root note3 teaser
 © ANDROIDPIT

Galaxy Note 3 pil sorunu

Eski dostun pili artık daha mı hızlı tükeniyor. Bu kaçınılmaz durumu yavaşlatmanın yolu öncelikle pil optimizasyonu uygulamalarından geçiyor. JuiceDefender, Battery Doctor, Easy Battery Saver, GreenPower Free Battter Saver ya da One Touch Battery önerebileceğimiz uygulamalar. Elbette bunun yanında cihazınızı fabrika ayarlarına da döndürebilirsiniz. Burada hatırlanması gereken cihazı fabrika ayarlarına döndürmeden önce mutlaka verilerinizi yedeklemeniz gerektiği aksi halde tüm verileriniz kaybolacaktır.

JuiceDefender - battery saver Install on Google Play

Galaxy Note 3 uygulamaları çalışmıyor

Geliştiriciler uygulamalarını KitKat çıktıktan sonra güncellemiş mi öncelikle buna bir bakın? Birçok geliştirici yapar ama arada yapmayanlar da vardır, bu yüzden de uygulamada problemler yaşayabilirsiniz. Eğer güncel bir uygulamaysa öncelikle ön belleği temizleyin ve uygulamayı sonlandırın. Hala çalışmıyorsa uygulamayı silin, cihazı yeniden başlatın ve uygulamayı yeniden yükleyin, çok büyük bir ihtimalle bu sefer çalışacaktır.

galaxy note 3 kitkat teaser
 © AndroidPIT

Galaxy Note 3 yavaş dosya indirme sorunu

Galaxy Note 3 oldukça hızlı dosya indirme kapasitesine sahip bir cihaz bu yüzden herhangi bir sorun olduğunda önce bağlantı kaynağını kontrol edin. 4G henüz ülkemize gelmedi ama geldiğinde cihazın download booster özelliğini kullanabileceksiniz. Yani hem Wi-Fi hem de 4G/LTE üzerinden bağlanarak verileri normalden çok daha hızlı indirebileceksiniz.

S Pen’i kaybetme korkusu

Kaybettiğiniz S Pen’inizi elbette sizin için arayıp bulamayız ama bu duruma bir daha düşmemek için Ayarlar bölümünde Kontrollerden S Pen’e girip S Pen Keeper özelliğini açabilirsiniz. Bu özellik sayesinden Galaxy Note 3 ve S Pen et/tırnak gibi olacak, S Pen cihazınızdan biraz uzaklaştığında Note 3 sizi hemen uyaracak.

androidpit s pen functions
© AndroidPIT

 

 

Faydalı olabilecek bilgiler

Galaxy Note 3 Orjinal Andorid Lollipop ROM kurma rehberi

Note 3 için Android 5.0 Lollipop TWRP kurulumu

 

Sizin Galaxy Note 3’te en sık karşılaştığınız sorunlar nedir? Problemi sorun, cevabı söyleyelim.

 

2 comments

Yeni yorum yaz:
  • Meraba ben Note 3 kullanıyorum ve alalı 2 hafta oldu. Telefonu açıyorum bi kaç uygulama girdikten sonra kendini yeniden başlatıyo ben anlamıyorum bu neden oluyo ekran a dokunuyorum çok sıcak ama hafif uygulamalara girsem bile yinede kendini yeniden başlatıyo bi yardım lütfen

  • ciwan 15.Tem.2015 Link to comment

    slm note 3 kullaniyorum hafiza kartindaki muzikleri bulamiyorum silinmemis de telefonda ara yaptigimda muzikleri buluyorum ama player de calmiyo yardimci olurmusunuz lutfen

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!