This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Android platformu renklidir, çeşitlidir ve herkese açıktır. Birbirimizden oldukça farklı olsak da aynı payda üzerinde buluşuruz. Peki bu aynı paydada buluştuğumuz her tip insan Android’e ya da teknolojiye bizim gibi mi yaklaşıyor? Elbette hayır. Hatta aralarından her zaman oldukça sinir bozucu olanlar çıkabiliyor. Biz de en sinir bozucu ve uyuz Android kullanıcısı tiplerini sizin için sıraladık. Bakalım listede size tanıdık gelen bir şeyler bulabilecek misiniz?

Korkak kullanıcı

Android cihazınızı sayısız şekilde geliştirebilir ya da kendinize daha özel bir hale getirebilirsiniz. En başta launcherlar bunun için var. Birçok launcher seçeneği mevcut. Yapabileceklerinizin sınırı yokken bir şeyleri bozmak ya da silmek korkusuyla hiçbir yenilik yapmamış, cihazını ilk günkü gibi kullanan Android kullanıcılarına şaşmamak elde değil. Bu tür tipleri siz de görmüşsünüzdür kesin, ilk günkü zil sesi ve duvar kağıdı kullanıp asla ayarlar menüsüne bakmamışlardır bile. Eğer çevrenizde böyle birileri varsa gidin ve onlara Android cihazlarıyla yapabileceklerinden biraz bahsedin. İlham vermek isterseniz de forumda bu bölüme yönlendirin.

apex launcher
 © Apex

iPhone’un avukatı

Bu tipten daha kötüsü var mıdır tartışılır… Android cihaz kullanıp aklında devamlı eksikler bulup sonra da bunları ısrarla iPhone ile karşılaştıran insanlardan bahsediyoruz. Muhtemelen size Android üzerinde yaptıklarınızı iOS ile yapmanın ne kadar kolay olabileceğinden bolca bahsedebilirler de, hiç takmayın. Muhtemelen o yakında iPhone’a geçecek ve daha da mutsuz bir insan olarak hayatını sürdürmeye devam edecek.

androidpit iphone collage
© Apple

Uygulama kabızı

Google Play Store’da 1 milyondan fazla uygulama var ve o hala ilk günkü uygulamalarla devam ediyor. Çok tatlı… İnsan neden Google Play Store’un altını üstüne getirmez anlamak mümkün değil. Muhtemelen Dropbox, Pocket ya da Pinterest’i hiç duymadı ya da WhatsApp dışında bir mesajlaşma uygulaması bilmiyor. Elbette kimseyi uygulama uzmanı olmadı diye suçlayamazsınız fakat uygulama kabızı olmak özellikle de elinizde iyi bir Android cihaz varsa korkunç bir şey.

gapps play store
CAPTION – REPLACE ME! / © Google


Her şeyi bilirim ben

Korkak kullanıcı ve uygulama kabızı aksine her şeyi bilirim benciler insanları gereğinden fazla detaya boğarak çok kötü kafa şişirebilirler. Android 5.1.1 ile 5.1 arasındaki farklar üzerine iki saat nutuk çekebilme potansiyeline sahip bu arkadaşlar özellikle sosyal çevrelerde “abi bunu neden biliyorsun ki ne işine” yarayacak dedirtebilirler. Elbette fazla şey bilmekte bir zarar yok ve hatta biz de bunu destekliyoruz ama devamlı Android konuşmak ve abuk subuk detayları insanların gözüne sokmak da olmasın.  

hhf
 © huffington

Ölene kadar aynı telefoncular

Android dünyasının çeşitliliği bu kadar ilgi çekici ve iştah açıcıyken ömrü boyunca aynı telefonu kullanmaya yemin etmiş insanlarla karşılaşmak garip oluyor. Tamam, marka bağımlılığın olabilir de telefon modeline de bağlanmak biraz garip. Özellikle bu Note 3 ve Nexus 5 kullanıcılarında sık sık görülüyor. Telefonunuzu sevin, bu elbette iyi bir şey fakat radarlarınızı da diğer cihazlara kapatmayın. Mutlaka kullandığınız cihazdan daha iyisi çıkacak ve eminiz siz de bunu kaçırmak istemezsiniz.

Sizin çevrenizde bunlardan bazıları var mı? Hangi tip Android kullanıcıları sizin sinirinizi bozar?

 

12 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!