This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares 1 Comment

Eric Schmidt: ‘Android-İOS Mücadelesi Teknolojideki En Büyük Savaş’

 Google’ın Yönetim Kurulu Başkanı Eric Schmidt dün New York’da gerçekleşen bir oturumda şu anda Apple’ın İOS’u ile Google’ın Android’i arasında çok sert bir şekilde devam etmekte olan mobil cihaz işletim sistemi rekabetinin dünya tarihininde görülmüş en büyük platform rekabeti olduğunu söyledi.Çok ilginç noktalara değinilen  söyleşide Google’ın en tepesindeki isim başka çarpıcı açıklamalar da yaptı.

 Androd ile İOS arasındaki mobil iletişim araçları içerisindeki işletim sistemi yazılımı rekabetinin PC platformundaki Apple ile Microsoft çekişmesini geride bıraktığını söyleyen belirten Eric Schmidt bu yöndeki düşüncesini kaynak belirtmediği bir takım analizlerdeki rakamlara dayandırdı. Schmidt sözlerine şu şekilde devam etti:

‘Mobil cihazlara olan talebin artış hızı her çeyrekte herkesin beklentilerinin üzerine çıkıyor. Bu cihazlar giderek o kadar kullanışlı hale geliyorlar ki, çok spesifik bir alanda çalışmadığınız sürece hayatlarınızı bu cihazlarla devam ettirmeniz mümkün olabiliyor’

Apple ile Google arasındaki rekabet hakkında da çok çarpıcı rakamlar veren Eric Schmidt’e göre şu anda dünyada her satılan her bir Apple cihazına karşılık satılan Android cihaz sayısı dört. Apple’ın İOS’unu dörde katlayan Android satışlarının önümüzdeki yıl 1 milyar adede ulaşması Eric Schmidt tarafından makul ve de yüksek ihtimalli bir olasılık olarak değerlendirildi.

Bu arada Schmidt şirketinin Apple ile giriştiği ezeli rekabeti bir yana bırakarak rakip firmaya iltifat etmekten de çekinmedi. Kendisine sorulan ‘Eğer başka bir firmanın CEO’su olmak konusunda tercih yapmak zorunda olsaydınız hangi firmayı seçerdiniz?’ şeklindeki soruya gülümseyerek ‘Apple’ı seçerdim, çünkü en çok nakit onlarda’ şeklinde esprili bir cevap vererek Apple sempatisini ortaya koymuş oldu.

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!