This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Eset Mobile Security & Antivirus telefonu yavaşlatmıyor

Mobile Security & Antivirus birçok kullanıcımız tarafından en iyi antivirüs programı olarak önerildi. Biz de AndroidPIT okuyucularımız için bugün bu uygulamanın ücretsiz versiyonunu test ettik ve iyi, kötü yönlerini paylaştık.

Not

Artı

  • Kullanıcı dostu tasarımı
  • Cihazı tararken cihazı yavaşlatmaması
  • Tarama günlüğünü görme
  • Çalınmaya karşı koruma

Eksi

  • Çok fazla Premium özelliği var
  • Uygulamayı tam anlamıyla kullanmak için satın almak gerekiyor
Test edildiği tarih Android Sürümü Root Modifikasyonlar Test edilmiş sürüm En son sürüm
Sony Xperia SP 4.1.2 Hayır 2.0.792.0 ?

Özellikler & Kullanım

Android cihazlarla birlikte genelde stokta gelen McAffee Mobile Security oldukça hantal ve üstüne üstelik telefonu kitliyor. Bazen tek istediğiniz şey basit ama etkili bir virüs programı. Bu konuda Eset'in Mobile Security & Antivirus programı imdadınıza yetişiyor. Bu uygulamanın ücretsiz versiyonu daha kapsamlı olabilir ancak gene de temel özellikleri gerçekleştiriyor.

anasayfa
Eset'in ana sayfası / © AndroidPIT

Uygulama'ya giriş oldukça kolay. Girer girmez harika bir tasarım kullanıcıyı karşılıyor. Uygulamayı anlamak da aynı şekilde çok zaman almayan bir şey. Tek yapmanız gereken Ayarlar'dan istediğiniz dili seçmek ve Antivirüs ikonuna basmak. Antivirüs ikonuna basınca Cihazı Tara seçeneği çıkıyor. Buna basınca, sizin için hemen cihazdaki dosyaları tarayıp, virüs olup olmadığını size bildiriyor. Bazı dosyaları ya da virüs olabilecek verileri karantinaya alıyor. Her şeyi tek başına bir yardım gerekmeden çözebiliyorsunuz. 

ayarlartr
Türkçe dil seçeneği de mevcut/ © AndroidPIT

Antivirüs ikonunun içindeki tarama günlüklerinden ne zaman tarama yaptığınızı ve cihazınızda ne gibi kötücül yazılımların bulunduğunu görebiliyorsunuz. Eset Mobile Security & Antivirus, virüsleri temizlemekle kalmadığı gibi, cihazınızı oldukça hızlandırıyor ve performansını arttırıyor. Premium özelliğine yükseltirseniz, tehdit veritabanlarınız otomatik olarak güncelleniyor ve tarama zamanlarını ayarlayabiliyorsunuz. 

antithefttr
Bu özellik cebini sık çaldıranlar ve kaybedenler için ideal / © AndroidPIT

En sevdiğim özelliklerinden biri Antitheft oldu. Bu özellik sayesinde, telefonunuzu meraklı gözlerden koruyabiliyor, çaldırır ya da kaybederseniz bulabiliyorsunuz. Bir şifre ve hatırlatıcı kelime seçtikten sonra bu özelliğe giriyorsunuz. Herhangi bir cihazdan cihazınıza "eset lock", "eset siren" ve "eset find" yazarak, komutları test edebilirsiniz. Sms metinleri için ayrı bir parola oluşturmanız gerekiyor. Premium versiyonunda sim koruması ve güvenilir arkadaşlar modu da aktif oluyor.

Eset Mobile Security & Antivirus'ün aslında SMS ve Çağrı Filtresi, Kimlik Avı Koruması ve Güvenlik Denetimi gibi birçok güzel özelliği var ancak bunlara sadece para ödeyip erişebiliyorsunuz. Bu özellikler sayesinde bilinmeyen ve gizli numaralardan gelen çaprıları engelleyebiliyor, kişisel bilgilerinizi çalmaya yönelik aktiviteleri ya da dosyaları engelleyebiliyor ve yüklü uygulamaların izinlerini gözden geçirebiliyorsunuz. Bunlar ücretsiz deneyemiyor olmanız can sıkıcı ama sadece temel özellikleri kullanmaya ihtiyacınız varsa, gayet başarılı bir uygulama.

Ekran & Kontroller

Mobile Security & Antivirus’da tüm kontroller kullanıcı dostu. Sayfadan sayfaya geçişler akıcı ve sorunsuz. Hiçbir ekstra özellik, ya da gereksiz animasyon yok. Ekran renkleri de göz dostu; gayet berrak ve futuristik havalı bir tasarımı var. Sadece uygulamayı tamamen ücretsiz kullanmak isteyenler için, ana ekranda gereksiz premium ikonları var.  

smspremium
Premium sayesinde daha kapsamlı kullanabilirsiniz / © AndroidPIT

Hız & İstikrar

Mobile Security & Antivirus hiçbir şekilde telefonu yavaşlatmıyor ve sorunsuz bir şekilde virüs taraması yapıyor. Test sırasında kendi kendini kapamadı ve gecikme yaratmadı.

Fiyat/Performans Oranı

Mobile Security & Antivirus ücretsiz bir program için, temel ihtiyaçları karşılamakta gayet başarılı. Ancak kimlik avı koruması, güvenlik denetimi, sms çağrı filtresi gibi özelliklerinin bir kısmı da açık olsaydı, gelişmiş olarak kullanmak isteyince ücretli olsaydı, ya da en azından bir ay ücretsiz deneme süresi verilseydi, daha iyi olabilirdi. Bu şekilde, ücret ödemek istemeyen kullanıcılar için bu ikonlar ana ekranda sadece kalabalık yaratıyor.

premiumtrtr
Premium özelliği için ücret ödemek gerekiyor / © AndroidPIT

Son Söz

Eset'in Mobile Security & Antivirus uygulaması, ücretsiz ve temel özellikleri gerçekleştirecek bir antivirüs uygulaması arayanlar için ideal. Tasarımı göz yormuyor, cihazı yavaşlatmıyor ve tüm virüsleri buluyor. Ancak geriye kalan tüm havalı özelliklerini açmak için, ücret ödemek gerekiyor. 

2 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!