This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
3 Shares No comments

Eski Nexus 4'ünüzü üç adımda Nexus 5'e dönüştürün

Nexus düşkünleri, Google-severler, Android'im saf olsun benim olsun diyenler, ilave arayüzlerden nefret edenler ve Romalılar! Evet itiraf ediyorum, ben de sizin gibi, engel olamadığım bir çeşit bağımlılıkla Nexus 5'i bekliyorum. Ama benim sizden farkım şu. Beklerken boş durmadım ve elimdeki Nexus 4'ü bir Nexus 5 haline getirdim. Sadece üç adımda gerçekleşen bu mucizevi dönüşümün ayrıntıları aşağıda. 

AndroidPIT Nexus5 Nexus5
Bu mucizevi dönüşümü siz de gerçekleştirebilirsiniz! / © AndroidPIT

1. Adım: Duvar Kağıdı 

Reddit adlı sitenin çalışkan kullanıcılarından biri olan v0lkant0k (Türk olabilir mi?) sayesinde mevcut Nexus'unuza telefonunuzda Nexus 5/Android 4.4 duvar kağıdı yüklemek mümkün. Hatta öyle ki, bunu yapmak için illa bir Nexus sahibi olmanız bile gerekmiyor. Samsung, HTC ya da bir başka marka fark etmez, dönüşümü anında başlatın. v0lkant0k ayrıca Android 4.4 ikonlarının da yolda olduğunun müjdesini şimdiden vermiş durumda. 

2. Adım: Launcher/Ana Ekran

Şu anda Google Experience Launcher'ın neye benzeyeceğini bilemediğimize göre, ben en azından elimdeki telefonun ana ekranını Nexus 5'e benzetmeyi deneyebilirim diye düşündüm. Bunun için ana ekranınızdaki ikonların yerleşimini baştan ayarlamanız ve bir ikon paketi elde etmeniz gerekiyor. Ben ilkiyle yetindim ama siz daha radikal bir değişiklik peşindeyseniz önerim, v0lkant0k'nın ikon paketini beklemeniz ya da Android 4.4 solo launcher'ı indirmeniz gerekiyor. Bu launcher sayesinde uygulama kısayollarının üzerindeki çizgiden de kurtulabiliyorsunuz. 

AndroidPIT Nexus5 Look Front
O kadar kusur kadı kızında da olur! / © AndroidPIT/@Moroleaks

3. Adım: Donanım

Eee tabii iş donanıma gelince, yaratıcılık da bir yere kadar işe yarıyor! Ama merak etmeyin sevgili Nexus delileri, büsbütün çaresiz değiliz. Biraz uğraşarak Nexus 5'in donanım görünümünü mevcut telefonunuza taşımanız mümkün. Şimdi bana kızmayın lütfen ve bir şans verin: Öncelikle FCC belgelerinden ya da basına sızan resimlerin birinden Nexus 5'in arka yüzey görünümünün çıktısını alın. Elinizdeki dökümanı telefonunuza uyacak şekilde kırpın. Bir yerlerden sağlam bir saç tokası, birkaç ataç ve bant bulun ve kısa bir el çabukluğunun ardından işte karşınızda şahane bir Nexus 5 replikası. Orijinaliyle arasındaki farkı anlayana aşkolsun! 

AndroidPIT Nexus5 Look Rear
Azmin elinden hiçbir şey kurtulmaz! / © AndroidPIT

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!