This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

IFA 2013’te tanıtılan Samsung’un mobil pazara domine eden fableti Galaxy Note 3, yeni esnek ekranlı bir varyasyonla daha gelecek. Güney Koreli firmanın sözcüsünden de bu bilgiye yönelik doğrulama geldi.

samsung flexible displays
Samsung'un (maalesef) yakın gelecekte gelmesi beklenmeyen, bükülebilir ekran konsepti © giga

Eminim haberi ilk okuduğunuzda kısa bir şok geçirdiniz. Hiç gerek yok, rahatlayın. Zira Galaxy Note 3 her ne kadar “esnek ekranlı” olsa da bükülme kabiliyeti olmayacak. Bazılarının sinirli bi şekilde homurdandığını duyar gibiyim: “e niye habere böyle başlayıp heveslendiriyorsun” diye. Merak etmeyin, haberin devamında bu ekranın ne kadar büyük avantajları olacağını göreceksiniz.

Bilindiği üzere mevcut Galaxy Note 3, 5.7 inçlik full HD, Super AMOLED ekrana sahip ve bu koca ekran baştan başa camla kaplı; bütün ekranın zarar görmeye ne kadar yatkın olduğunu söylemeye gerek yok sanırım. Yeni tip Galaxy Note’ların ekranları ise esneklik özelliği vasıtasıyla neredeyse “kırılmaz ekran” özelliğine sahip olacak. Harika değil mi?

Neden bükülebilir değil?

Bizler de sizin gibi ilk “esnek ekranlı Note 3” diye okuduğumuzda, bükülebilen, halka yapılabilen ya da başka ne şekil istenirse o şekle girebilen ekranlı bir Galaxy Note 3 hayal ettik. Fakat ekrandan ziyade mobil cihazlarımızın içi tamamen bükülemeyen blok bileşenlerden oluşmuş durumda dolayısıyla Galaxy Note 3’ümüze istediğimiz şekilleri veremeyeceğiz.

Esnek ekranlı Galaxy Note 3’lerin çıkış tarihi olarak 2014 yılının ilk çeyreği gösterilmiş. Fakat bazı dedikodular Ekim’de sınırlı sayıda bu cihazlardan satılacağı yönünde.

Vasıtasıyla Techradar Kaynak: Umwiredview

2 comments

Yeni yorum yaz:
  • heyecanlanmadim cunku daha cok zaman var. ne zaman camdan insanlar sıkıldı o zaman bukulen cam sonra katlanan ve en son teknoloji hologramdir yani cam yok isik var. ama 50 yili bulur hologram.

  • Bir an heyecanlandım yahu :/

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!