This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares No comments

Evdeki Hesap Çarşıya Uymayınca Motorola Webtop Projesini İptal Etti

 Motorola; mobilite konsepti içerisinde yer alan, bilgsayar ve de televizyonlara entegre olarak onları yönetmeyi sağlayan akıllı telefon yuvası Webtop’u teknoloji mezarlığına gönderme kararı aldı. 2011 yılında Motorola Atrix telefonlarına özel olarak tanıtılan Webtop projesi teknoloji çevreleri tarafından büyük ilgi görmüştü. Şirket yetkililerinin Cnet’e yaptıkları açıklama ile resmiyet kazanan Webtop’un cenazesinin Motorola Atrix’in yanına defnedilmesi bekleniyor.

 Çıktığı dönemde çok büyük ilgi gören Webtop konseptinin akıllı telefonların gelişimine yepyeni bir yön vereceği bekleniyordu fakat Motorola’nın evdeki hesabı çarşıya uymadı. Piyasaya ilk çıktığında 500$ gibi fantastik bir fiyatla kendisine alıcı bulmaya çalışan ürün beklenen ilgiyi göremeyince bir sene içerisinde 100$’a kadar düştü fakat bu sefer Motorola Atrix’in kaybolan popülerliği neticesinde kendisine alıcı bulamadı.

Gelelim Motorola tarafından yapılan açıklamaya.Firma bu projenin kaldırılmasındaki esas sebebin Webtop cihazlarının satış performansının geliştirme ve üretim maliyetlerini karşılayamaması olarak gösterdi. Buna ilaveten akıllı telefonların giderek PC bilgisayarların yapabildiklerine yaklaşıyor olması da Motorola’yı Webtop tarzı projeler yerine akıllı telefonların kendilerine odaklanmaya itiyor şeklinde de yan bir sebep ile Webtop’un üretiminin durdurulmasına karar verildiği açıklandı.

Weptop’un üretiminin durdurulması ile önemli bir proje daha kurumsal hatalar yüzünden (özellikle fiyatlandırmadaki hatalar) çöpe gitmiş oldu. Umarım Motorola maliyetine Nexus 7 satan sahibi Google’dan projeleri nasıl yaşatabileceği konusunda bir takım dersler alır.

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!