This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Andorid cihazınıza harici klaye bağlamak istediğinizde çoğu zaman klaye üzerindeki tuşların eşleşmesinde klayelerin genelde İngilizce olmasından dolayı bir eşleşme sorunu başta olmak üzere değişik problemler yaşanmakta. Android cihazınıza yapacağınız harici klaye girişini sorunsuz hale getirme garantisi veren External Keyboard Helper Pro isimli uygulama mercek altında.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
5.5 7.4

Özellikler & Kullanım

Test cihazı: Samsung Galaxy Note 2
Android sürümü: 4.1.2

 

Android işletim sistemi üçüncü sürümünden beri Bluetooth e USB klavye girişlerini desteklemekte. Fakat her cihaz özelinde harici klavye girişlerinde bir çok sıkıntı ortaya çıkabiliyor. Bu problemlerin esas kaynağı ise Android cihazların harici klavye girişlerini genel olarak Amerikan İngilizcesi olarak sisteme aktarma yönelimi. Bu noktada başka tip klavye kullanımını tercih edenlerin (örn: Fransızların AZERTY klavye kullanmaları) e başka dillerin devreye girmesi işleri oldukça karıştırmakta ve hatta yer yer içindn çıkılmaz bir hale getirmekte.

İşte bu tip durumlarla mücadele etmek için artık bir çözüm var: External Keyboard Helper Pro. Bu uygulama sayesinde Android cihazınıza harici klavye girişi yaptığınız anda uygulama sizin tercihlerinize otomatik olarak en iyi çözümü getiriyor. Ayrıca manuel olarak gerekli tüm noktaların üzerine kolayca eğilebilyorsunuz.

Malum normal olarak Android cihazınıza harici klavye bağlantısı yapar yapmaz kullanmaya başlamanız gerekiyor fakat bu noktada ortaya çıkabilecek zorluklar ve de değişebilecek kullanıcı tercihlerine yönelik olarak ortaya gerekli çözümleri koyabilmek için bu uygulamadan yardım alabilirsiniz. Örneğin harici klavyeniz üzerindeki belirli tuşlara isteğiniz doğrultusunda yeni kısayollar ekleyebilir, dilimizde yer alana ''ç'' ve ''ş'' gibi harflerin doğrudan doğruya tek tuş ile girilmesini garanti edebilrsiniz.

Bu ve benzer işlemler için uygulamanın gelişmiş ayarlar menüsünü kullanıyorsunuz. Uygulama size üç farklı klavye formatını saklama imkanı tanıyor. Böylece kendi tercihlerinize göre oluşturduğunuz üç farklı klavye arayüzünü düzenleyebiliyor ve de saklayabiliyorsunuz.

Özet

External Keyboard Helper Pro Amerikan İngilizcesi dışındaki harici klavyeleri Android cihazlara USB ve Bluetooth kullanarak bağlamak için tasarlanmış, içerisinde bir çok düzenleme ve kişiselleştirme fonksiyonu bulunduran bir uygulama. Uygulamanın tek eksiği ise kontrollerinde. Bu husus ile ilgili ayrıntıları aşağıda bulacaksınız.

Ekran & Kontroller

External Keyboard Helper Pro uygulaması her ne kadar muhteşem özelliklere sahip olsa da Android'e yeni başlamış olanların kulanımı için çok da pratik değil. Uygulama içerisinde uygulamanın kullanımına yönelik olarak hiçbir açıklamanın bulunmaması gerçekten ilginç.

Uygulamanın kullanıcı arayüzü tasarımı da gerçekten hiç kullanıcı değil ve de uygulamanın sahip olduğu içeriğin kullanımından uzak tutan cinsten.

Hız & İstikrar

External Keyboard Helper Pro uygulaması herhangi bir tekleme ve takılmaya yer vermeden sorunsuz bir şekilde çalışmakta.

Fiyat/Performans Oranı

External Keyboard Helper Pro uygulaması AndroidPIT App Center üzerinden 2.26 EUR'ya indirilebilmekte. 11.02.2013 ile 18.02.2013 tarihleri arasında haftanın uygulaması indirimi kapsamında olan bu uygulamanın fiyatı ise sadece bu döneme özel olarak 1.09 EUR.

Ekran Görüntüleri:

External Keyboard Helper Pro External Keyboard Helper Pro External Keyboard Helper Pro External Keyboard Helper Pro

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!