This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Neyi “Like”ladığınıza Dikkat Edin: Facebook 10 Milyon Ödemek Zorunda

Dürüst olmak gerekirse telefonun icadından beri Facebook şu ana kadar icat edilmiş en büyük iletişim araçlarından biri ve itiraf etmeliyiz ki cep telefonundan ve bilgisayardan kendi hesabımızı günde bir çok sefer kontrol ediyoruz. Şimdilerde daha çok Twitter’cı da olsak bu tip hikayeler bizi sosyal ağı daha az sevmemize yol açıyor. Beş kullanıcı Facebook’a profillerini reklamlarda kullandığı için Facebook’a dava açtı ve sosyal ağ devi görünen o ki zararı karşılamak için 10 milyon dolar ödemeyi kabul etti.

Kullanıcılar anlaşılan Facebook’un sponsor markasını likeladı ve bu isimlerinin ve profillerinin sponsor hikayelerinde gözükmesine yol açtı. Facebook ilk adım olarak dava için para ödemeyeceklerini düşündüklerini ve ek bir açıklama yapmadan önce davayı incelemek istediklerini söyledi. Fakat sonradan açıklamalarını değiştirdiler ve şimdi 10 milyon ödemeye razı oldukları haberini verdiler.

Asıl garip olan 10 milyon dolar davayı açan bu beş kişi arasında paylaşılmayacak ama hayır kuruluşlarına verilecek. Tabii doğal olarak karaın önce hala Facebook’un teklifini değerlendiren hakim tarafından onanması lazım.

Facebook’un bu davanın sonucuna göre sponsorlu reklam stratejisini değiştirip değiştirmeyeceğini bilmiyoruz ama bunun hakkında yeni bir bilgiye ulaştığımız an bu bilgiyi sizinle paylaşacağız.

Resim: www.internetmarketinglive.biz
 

Kaynak: Slashgear

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!