This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 2 comments

Facebook Personeli iOS'dan Android'e Kayıyor

Facebook uzun zamandır Android platformundaki uygulamasının iOS'a kıyasla çok daha kötü olduğu yönünde eleştirilere maruz kaldı. Bence çok haklı temellere dayanan bu eleştiriler dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook bünyesinde sonunda çok ciddi bir karşılık görmeye başlamış gibi gözüküyor. Firmanın çalışanlarına uygulamadaki zaafların daha iyi anlaşılabilmesi adına Android telefon dağıtmaya başlaması bu farkındalığın en önemli göstergelerinden bir tanesi.

Amerika'nın Kaliforniya Eyaleti'ndeki Menlo Park şehrinde konuşlanmış olan Facebook'un Yönetim Merkezi Kompleksi'nde çalışanların hemen hemen hepsinin iPhone telefon kullandıkları biliniyor. Bu anlamda kendi uygulamasını kendi yazan bir firma konumunda bulunan Facebook'un Android uygulamasının neden iOS'a göre daha sorunlu olduğunu anlamak aslında pek de o kadar zor değil...

Facebook'un basın sözcülerinden bir tanesinin dünyanın önde gelen teknoloji portallarından bir tanesi olan Techcrunch'a vermiş olduğu röportajda bu konu  oldukça geniş bir yer buldu. Zamanında neredeyse tüm çalışanlarına iPhone cihazların dağıtıldığını itiraf eden Facebook yetkilisi şirket içerisindeki iOS - Android dengesinin mantıklı bir düzeye çekilmesi amacıyla çalışanlara Android işletim sistemli cihazların dağıtılmaya başlandığının altını çizdi.

Bu arada Facebook çalışanları da şirketin çalışanların cep telefonu portföyünün eksenini iOS'dan Android'e kaydırma işlemine dilimizde 'Droidlenme' olarak çevrilebilecek 'Droidfooding' lakabını taktılar. Habere konu olan röportajı yapan Techcrunch editörü Facebook çalışanlarının kendi aralarında 'Droidlendin mi?' şeklinde şakalaştıklarına şahit olduklarını belirtti.

Bakalım droidlenen Facebook çalıoşanlarının uzun vadede Android platformundaki Facebook Uygulaması'na katkıları ne olacak.

 

Fotoğraf: Gerd Altman / Pixelio.de , Düzenleme: Volkan Emre / AndroidPIT

Kaynak: Techcrunch

2 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!