This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

[Video] Facebook Android'e Sesli Mesajlaşma Getirdi

Android için olan uygulaması eleştiri oklarına hedef olan Facebook pazarın çoğunluğunu elinde bulunduran Android için çok iyi güncellemeler çıkarmaya başladı. Bunlardan sonuncusunda Facebook kullanıcılarına ses mesajı atabilme özelliği getirdi. Sesli mesajlaşma ve gelen diğer yeni özellikler hakkında detaylar haberimizde.

Facebook içi arama yapmayı mümkün kılan Facebook Graph'in kullanıcılara sunulmasından sonra şirket şimdi de Android uygulamasıyla üç yenilik getirdi. Bunlardan kısaca bahsetmek gerekirse:

  1. Fotoğrafları daha hızlı açma ve görüntüleme: Bu tabii ki cihazınıza ve bağlantı hızınıza bağlı bir durum fakat ben şahsen Facebook uygulamasını öteden beri -hızlı kablosuz ağ bağlantısında bile- çok yavaş bulanlardanım. Şimdilik bir fark göremedim fakat umarım zamanla görürüm.
  2. Daha geniş paylaşım seçeneği: Arkadaşlarınızdan gelen haberleri veya dilediğiniz linkleri artık sadece kendi duvarınızda (timeline) değil istediğiniz kişinin duvarında paylaşabiliyorsunuz.
  3. Sesli mesajlaşma özelliği: Önceden de belirttiğim gibi Messenger'da halihazırda (iOS da dahil) bu özellik vardı. Fakat Messenger kullanmayanların dikkatini çekmemiş olabilir. Güzel bir tarafı Android cihazınızda gönderilen sesli mesajlar sonradan bilgisayardan da dinlenebiliyor.

Nasıl çalıştığına dair kafanızda bir örnek oluşturması açısından aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz (harici link buradan): 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!