This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares No comments

Facebook Telefonu 4 Nisan Günü Tanıtılıyor

Facebook ile HTC işbirliğinde tasarlanan yeni akıllı telefonun 4 Nisan tarihinde firmanın Amerika'nın Kaliforniya Eyaleti'nde bulunan genel merkezinde gerçekleştirilecek bir etkinlik ile tanıtılacağı duyururuldu. Etkinliğe yeni telefondan daha çok Facebook tarafından geliştirilen Android türevi işletim siseminin damga vurması bekleniyor.

facebookandroidphone

© Facebook

New York Times üzerinde yayınlanan habere göre yeni telefon tüm Facebook servisleri üzerine oturan bir kullanım anlayışına göre dizayn edildi. Aynen Kindle Fire tabletlerde olduğu gibi yeni Facebook telefonlarda Android tabanlı çalışıyor olacaklar. Yeni işletim sistemini ilk olarak HTC üzerinde deneme kararı alan Facebook'un ilerleyen zaman diliminde diğer üreticiler ile de ortak çalışması muhtemel.

Öte yandan Facebook'un servislerinin daha etkin kullanılabilmesi amacıyla tanıtılmak üzere olan yeni telefon üzerinde büyük şüpheler bulunmakta. Örneğin Ovum araştırma firmasında telekomünikasyon analistliği yapmakta olan Jan Dawson'a göre zaten çok iyi şekilde işemekte olan bir fonksiyonların daha etkin kullanılmasına yönelik bir sistem ve cihaz geliştirmek, Amerika'yı yeniden keşfetmeye benziyor.

Bakalım telefonlarında daha fazla Facebook isteyenleri kendisine hedef tüketici kitlesi olarak alan bu yeni ürün kullanıcılarına ve de Android dünyasına neler vaad ediyor olacak.

Gelişmeler hakkında sizleri bilgilendiriyor olacağız.

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!