This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Facebook Telefonu 2013’te Çıkıyor. HTC ile Birlikte Çalışıyor

Facebook akıllı telefonunun yapım aşaması olduğu hakkında uzun süredir dedikodular duyar olduk ama sıklıkla olduğu gibi sadece duyduk ve gün ışığına çıkmış hiçbir cihaz görmedik. Bu durum değişebilir çünkü Bloomberg’in raporuna göre “konuyla ilgili kaynaklar” Facebook’un seneye bir akıllı telefon çıkartacağını ve bu konuda HTC ile çalıştığını belirtti.

Orijinal plan cihazı bu sene çıkarmaktı fakat HTC’nin ürün hakkında daha fazla çalışabilmesi için süre uzatıldı. Telefon Android’in üst seviye modifiyeli bir versiyonu (Amazon Kindle Fire gibi) olacak ve reklam gelirlerini artırmak için daha detaylı Facebook özellikleri entegre edilecek.

400 milyonun üzerindeki Facebook kullanıcısı sosyal ağa kendi mobil cihazlarıyla erişebiliyor fakat 3,5 milyarın içinde hiçbirinden Facebook reklam geliri elde etmiyor. Facebook’un kendi Android cihazına sahip olması tabii ki mantıklı çünkü tüketici çok uzun süredir halihazırda Facebook’a mobil cihazlarından erişebiliyor. Yani Facebook mobil kullanıcılardan kar elde etmekte zorlanıyor ve IOS ve Android uygulamaları için çok sayıda eleştiriye maruz kalmış durumda.

HTC’nin finansal yönden gerilemesine bakılacak olursa pek çok insan Samsung’un Facebook’un yeni cihazı için daha iyi bir seçenek olacağını söylüyor. HTC ve Facebook, kullanıcılarının tek düğmeyle Facebook’ta müzik ve fotoğraf paylaşabilecekleri HTC Cha Cha üzerinde önceden çalışmıştı.

Facebook Android cihazıyla ilgili haberler çok enteresan ama eğer Amazon’un yaptığı gibi Android üzerinden ona bağlı şekilde iş çıkartırlarsa çok sayıda insan onu “Android cihazı” olarak anacak. Bu Facebook için kötü bir şey değil çünkü eminiz ki Mark Zuckenberg’in insanların yeni “Facebook telefonuyla” ilgili konuşmasını duyması onun için bir problem olmaz.

Resim: www.gsmbird.com

Kaynak: Bloomberg

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!