This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
4 Shares 4 comments

Facebook'un 10.yıl şerefine sizin için hazırladığı videoyu izleyin!

Sosyal medya devi Facebook kuruluşunun 10. yılında kullanıcılarına sürpriz yaparak, herkesin kendi fotoğraflarından oluşan derlemeler hazırlıyor. 10 yıldır hayatımızın içinde olan Facebook'un hazırladığı, fotoğraflarınızın kolajlanmasından oluşan video gününüzü güzelleştirebilir!

2004 original profile
Facebook'un ilk halini hatırlıyor musunuz? Ya da görebilmiş miydiniz?/ © Facebook

Hani hep yanınızdaki insanların nasıl değiştiğini, onları her gün gördüğünüz için farketmezsiniz ya. Facebook'unki de aynı hikaye. Yıllardır hayatımızda olan Facebook'a zaman zaman güncellemeler gelir, bu güncellemeleri fark da ederiz ama 6-7 yıl öncesinin Facebook'una baktığımızda da hayranlığımızı gizleyemeyiz. Çünkü o kadar uzun süredir içindeyizdir ki. İnsan Facebook'un ilk versiyonuna bakıp “vay be eskiden bu kadar külüstürmüymüş” demekten kendini alıkoyamıyor.

Peki nedir Facebook ya da ne işe yarar? Aslında kuruluş amacı Harvard Üniversitesindeki öğrencilerin birbirleriyle haberleşebilmesi olan Facebook bugün dünyanın en büyük sosyal portalı. İnsanlar eski arkadaşlarını bulabiliyor, resim, müzik video yükleyebiliyor ve düşüncelerini tanıdıkları yahut tanımadıkları insanlarla paylaşabiliyor. Türkiye'ye geldiği zamanlarda “ilkokul arkadaşınızı bulun” sloganıyla hayatımıza ufak ufak giren Facebook, bugün bizi annemizden babamızdan daha iyi tanır hale geldi ( o başka bir tartışma konusu).

facebooktimeline
An evolution over time. © Facebook

Bu sene ise Facebook 10. yılını kutluyor ve bunun şerefine her kullanıcısına özel bir video hazırlamış. Hazırlanan video Facebook'daki ilk aktivitenizi, en çok dikkat çeken resminiz, ve geçmiş yıllara ait paylaştığınız resimleri içeriyor. Size küçük bir gülümseme -ya da eski sevgilinizi görürseniz pişmanlık ve üzüntü(!)- getirebilecek bu videoyu izlemek için www.facebook.com/lookback adresine göz atın! (Aşağıdaki örnek bir videodur. Kendi özel videonuzu izlemek için verdiğimiz link'e tıklayabilirsiniz. Bağlantının işe yaraması için kullandığınız cihazda Facebook'a giriş yapmış olmanız gerekli)

Kaynak: Facebook

4 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!