This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Facebook'un Sahibi Zuckerberg'in Kız Kardeşi Artık Bir Google Çalışanı

 

Geçtiğimiz Salı günü Google tarafından yapılan açıklamada Wildfire isimli sosyal medya üzerindeki reklamcılık faaliyetlerine odaklı çalışan firmanın satın alındığı haberinin içerisindeki bir ayrıntı dikkat çekiyor. Zira dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook'un kurucusu ve sahibi olan Mark Zuckerberg'in kızkardeşi bu şirket bünyesinde çalışmakta.

Öncelikle Google'ın bu en son şirket satın alma işlemini ele alalım. Wildfire firması Facebook ve Twitter başta olmak üzere sosyal medya platformları üzerinde reklamcılık faaliyetlerinde bulunan bir firma. Firma sahip olduğu müşteri portföyü içerisinde yer alan firmaların sosyal medya uzantısı olan sayfalarında, uygulamalarında videolarında profesyonel destek sağlıyor. Google için bu alanda önemli tecrübe sahibi bir ekibi bünyesine katmış olmak gerçekten de anlamlı.


Öte yandan Mark Zuckerberg'in en küçük kardeşi olan Arielle Zuckerberg'in de bu ekip içerisinde ürün yöneticisi olarak çalışması bu satın alma işlemine magazinel bir boyut kazandırmakta. Çünkü teknik olarak Arielle artık abisi ile rekabet eden bir organizasyonun içerisinde yer alıyor. Bu satın alma işlemi sonrasında gözlerin çevrildiği Zuckerberg Ailesi'nde ise Arielle'in ablası olan Randi Zuckerberg şu şekilde ilginç bir tweet'in altına imza attı: 'Tebrikler Arielle! Wildfire'ın Google tarafından satın alınmasıyla beraber artık Google için çalışan Zuckerberg Ailesi üyesi sayısı Facebook' için çalışanlarınkini geride bıraktı.'
 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!