This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 5 comments

Facebook uygulaması için işinize yarayacak 5 tavsiye

Facebook hesabınız var mı? Android cihazınızdan düzenli olarak Facebook hesabınıza giriyor musunuz? O zaman yalnız değilsiniz. İnsan bazen bu kadar vakit harcadığı için bu uygulamayı silmek istese de aile ve arkadaşlarla iletişimde kalmanın da daha iyi bir yolu henüz pek yok. Eğer yarın hala Facebook uygulamanızı kullanıyor olacaksanız, işte sizin için çok faydalı olabilecek 5 Facebook önerisi…

photostrip 2014 01 21 1
Facebook hayatımızın her anında/ © AndroidPIT

Hızlı Paylaşım

Devamlı güncel kalmak ya da bir resim mi yayınlamak istiyorsunuz? Bunun için masaüstünüzdeki Facebook durum widgetını kullanarak kısa yoldan rahatça zaman kazanabilir hem de arkadaşlarınız ile anlık olarak iletişim içerisinde olabilirsiniz. Eğer Facebook uygulaması yüklü ise, arka planda bir noktaya uzun bir süre basın ve çıkan widgetlar arasından Facebook’u seçip masaüstünüze ekleyin.

Her yerde paylaşım yapın

Zamandan tasarruftan bahsetmişken, uygulamaya girmeden bile Facebook üzerinden medya dosyalarını kolayca paylaşabilirsiniz. Fotoğraf, video ya da link olsun, paylaşma düğmesinden dosyayı seçip Facebook üzerinden gönderebilirsiniz.

Facebook uygulamanızın performansını arttırın

Birçok uygulama gibi Facebook da veriler bellekte dolmaya başladıkça yavaşlayabilir. Bu verilerden kurtulmak ve uygulamayı hızlandırmak için Ayarlar > Uygulamalar > Facebook üzerinden Önbelleği Temizle seçeneğini seçebilirsiniz. Unutmayın, Verileri Temizle seçeneğini seçmeyeceksiniz, bu sizin kullanıcı adınızı ve kayıtlı şifrenizi siler.

photostrip 2014 01 21 2
© AndroidPIT

Bildirimleri sınıflandırın

Uygulama üzerinde yapabileceğiniz en iyi değişiklerden biri size gelen bildirimleri sınıflandırmak ve Facebook’a bunu sizin için yapması için izin vermek. Bunu yaparak Facebook’un bildirimleri güncellik sıralarına göre sizin için seçmesini sağlarsınız. Bunu yapabilmek için uygulamanın sol üst köşesindeki üç buçuklu simgeyi seçin ve bildirimler üzerinden Başlıca Haberler ya da En Yeniler arasında bir seçim yapın.

photostrip 2014 01 21 3
© AndroidPIT

Bildirimlerinizi ayarlayın

Durum bilgilerinize bir yorum geldiğinde her seferinde telefonunuzun sizi uyarmasını istemiyor musunuz? Ya da mesaj geldiğinde LED ile mi uyarılma istiyorsunuz? Bunu uygulama ayarlarından değiştirebilirsiniz. Yine sol üstteki Uygulama Ayarları ikonuna tıklayın ve buradan Bildirim Ayarları’na girin ve istediğiniz değişiklikleri gerçekleştirin.

5 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!