This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
4 Shares 2 comments

Facebook uygulaması olmadan Facebook bildirimleri almanın 3 yolu

Bazen ben dışında Facebook kullanmayan insan kaldı mı acaba diye merak ediyorum. Hatta evimin karşısındaki huzurevinde geçtiğimiz günlerde Facebook üzerinden buluşup “pilav günü” organize eden 70 yaş üstü öğretmenleri gözlemleme fırsatı bulduğumdan beri bu sorunun cevabını merak bile etmiyorum. Yine de bu herkesin telefonunda Facebook uygulaması olduğu anlamına gelmiyor, bazıları uygulamayı gereksiz buluyor. Peki cihazından Facebook uygulaması bulunmayan insanlar Facebook bildirimlerini nasıl alıyorlar? İşte bunun en iyi 3 yolu…

1. Chrome bildirimler servisi 

Chrome, Facebook’un web versiyonunu kullanmanız için oldukça elverişli ve bildirimler konusunda da hiç fena değil. Bu Facebook uygulaması sevmeyenlerin de genelde ilk tercihi oluyor. Bundan sonra Facebook uygulamanızı silerek hem pilinizden tasarruf edebilir hem de bildirimlerin hiçbirini kaçırmayan insanlar haline gelebilirsiniz. Tek yapmanız gereken Facebook’a Chrome üzerinden girmeniz ve bildirim gönderimine izin vermeniz.

AndroidPIT allow Facebook notifications in Chrome browser
© ANDROIDPIT

2. Tinfoil’i bilmeyenler buraya

Özellikle yurt dışında Tinfoil’in birçok hayranı var. Çalışırken veril biriktirmeyen çok da şarj yemeyen Tinfoil aynı zamanda bildirimlerinizi senkronize ediyor ve arka planda sakin sakin durmaya da devam ediyor. Bunun yanında IFTTT de indirilebilir ve Facebook ayarlarından bildirimlere izin vererek anlık bildirim alabilirsiniz. Bu uygulamanın da en iyi yanı oldukça az veri tüketmesi.

AndroidPIT Tinfoil for Facebook Chrome shortcut
© ANDROIDPIT
Tinfoil for Facebook Install on Google Play IFTTT Install on Google Play

3. Bildirimleri e-posta ile alın

Bunun için Facebook hesabınıza girerek e-posta ya da mesaj ile bilgilendirilmeyi seçin. Sık sık bildirim alıyorsanız bu çok da pratik bir yol değil ama bana zaten günde iki bildirim geliyor kafam rahat olsun derseniz Facebook bildirimlerinizi bu yolla da alabilirsiniz.

AndroidPIT Facebook notification settings 1
© ANDROIDPIT

Sizin de Facebook uygulaması dışında Facebook bildirimleri için izlediğiniz farklı bir yol var mı?

 

2 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!