This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

FidMe - Loyalty cards - Cüzdanınızda Yer Kaplamaz!

Ikea Aile Kartı, Türk Hava Yollara Miles&Smiles veya Positive Card olsun - artık birçok şirketler müşterilerini kendilerine bağlamak için puan kartları kullanıyor. Kartların ne kadar avantajları olursa olsun, maalesef cüzdanlarımız bu kadar fazla karta dayanamıyor. Geliştiriciler de bu problemin farkına varmış olacaklar ki, bu konuda yardımcı olacak uygulamalar geliştirmişler. FidMe - Loyalty cards geliştiricileri de bu konuya çözüm getirmek istemişler. Elde ettkleri sonucun ne kadar başarılı olup olmadığını, test raporumuzda bulabilirsiniz.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
3.1.0 Cihaza göre değişir

Özellikler & Kullanım

Test cihazı: LG Optimus Black
Android versiyonu: 2.3.4
Root: Bulunmuyor
Modifikasyonlar: Hayır

Testimize başlamadan önce, ilk önce Store’da uygulamanın tanıtımını okuduk ve ilk izlenimlerimizi oluşturduk. FidMe kolay kullanılabilir ve gerçekten yardımcı olabilecekmiş izlenimlerini bırakıyor, uygulamayı henüz denemeden. Testimizden sonra da izlenimlerimiz aynı kalacak mı?

Uygulamanın kullanımı için FidMe üyesi olmanız gerekiyor. Fakat uygulamadan kayıt işlemimiz maalesef hatalı sonuçlandı ve mecburi olarak FidMe web sitesinden üye olduk. Kayıt için ise isim, cep numaranız, posta kodunuz ve doğum tarihiniz gibi birçok özel bilgi isteniyor. Sadece uygulamayı kullanacaksanız kayıt olmanızı öneririz bu yüzden.

10 farklı dil seçeneği sunan uygulama, iki bölümden oluşuyor. FidMe ile hem puan kartlarını yönetebilirsiniz hem de damga kartlarını uygulamaya ekleyebilirsiniz. Uygulamanın daha fazla puan kartları için kullanıldığından (30 ülkede 2800 program), bu bölümden başlamak istiyoruz.

Kullandığınız puan kartlarını uygulamaya eklemek çok kolay. Kullandığınız avantaj programlarını seçin ve kart sahibi siz değilseniz, sahibinin adını belirtin ve kartın üzerindeki barkodu tarayın - işlem tamam. Ve bundan sonra kartlarınızı yanınızda taşımanıza gerek yok, çünkü FidMe yanınızda ve barkodu kasiyere göstermek yetecektir.

Daha önce de belirttiğimiz gibi damga kartları kullanımı da mümkün uygulamayla. Gerçi pek yaygın olan bu kartlar - çoğu Fransada olmak üzere - sadece 2000 şirkette kullanılıyor, fakat bunun iyi fikir olduğunu ve zamanla daha da yaygın olacağını düşünüyoruz. Fakat damga kartlarının kullanımında barkod yerine NFC veya QR kodu kullanılıyor. Böylece misal olarak cafelerden tanıdığımız damga kartları cebinizde bulunacak. Lokalizasyon özelliği ile uygulamadan puan kartlarında da olduğu gibi, kullanabileceğiniz en yakın dükkanları bulmanız mümkün.

Ayrıca FidMe ile FidMe puanları da toplayabiliyorsunuz. Bu puanları daha sonra indirimler ve hediyeler için kullanıyorsunuz.

Bunların dışında şifreleme ve barkodlarda ekran ayarı gibi uygulamanın güzel ayar seçenekleri de bulunuyor.

Özet: FidMe - Loyalty cards ilk izlenimlerimizi doğruladı kesinlikle. Uygulama gerçekten çok pratik ve güzel olanaklar ve fonksiyonlar sunuyor. FidMe uygulamasını kullanan 1.35 milyon kullanıcıdan anlaşıldığı gibi, geliştiriciler başarılı bir ürün ortaya çıkarmış.

Ekran & Kontroller

FidMe - Loyalty cards kolay kullanılacak şekilde ve düzenli olarak tasarlanmış. Uygulamanın başlangıcında bulunan küçük anlatımın sayesinde uygulama da hemen herşeyi bulabiliyorsunuz da. Ayrıca uygulamanın görünümünü kendi isteklerinize göre belirlemeniz de sunulan seçenekler arasında. Bunun için 9 farklı tasarım bulunuyor.

Hız & İstikrar

FidMe - Loyalty cards hızlı ve istikrarlı bir şekilde çalışıyor. Fakat uygulamanın ilk kullanımında uygulama beklenmedik bir şekilde kapandı. Daha sonra ise bu problem tekrarlanmadı ve uygulama istikrarlı çalıştı testimiz boyunca.

Fiyat/Performans Oranı

FidMe - Loyalty cards Play Store’da ücretsiz olarak mevcut ve hiçbir reklam içermiyor. Uygulama gerçekten çok başarılı ve puan kartlarının kullanımını epey kolaylaştırıyor. Uygulama bu yüzden kesinlikle 5 yıldız hak ediyor.

Ekran Görüntüleri:

FidMe - Loyalty cards - Cüzdanınızda Yer Kaplamaz! FidMe - Loyalty cards - Cüzdanınızda Yer Kaplamaz! FidMe - Loyalty cards - Cüzdanınızda Yer Kaplamaz! FidMe - Loyalty cards - Cüzdanınızda Yer Kaplamaz! FidMe - Loyalty cards - Cüzdanınızda Yer Kaplamaz! FidMe - Loyalty cards - Cüzdanınızda Yer Kaplamaz! FidMe - Loyalty cards - Cüzdanınızda Yer Kaplamaz!

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!