This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Anket: "Flappy Bird ile ilgili ne düşünüyorsunuz?"

Tüm hafta boyunca en çok konuşulan olay Flappy Bird ve oyunun son bulmasıydı. Elbette oyunun APK’sı mevcut ve basit bir yöntemle de Google Play Store üzerinden indirebilirsin. Fakat yine de resmi olarak artık Flappy Bird yok. Peki dünyada bu kadar ses getiren oyunla ilgili AndroidPIT ziyaretçileri ne düşünüyorlar acaba?

flappybird
© rantlifestyle

Flappy Bird tarih oldu

Haftasonu Twitter hesabından olay yaratan oyunu Flappy Bird'ü tüm uygulama mağazalarından kaldıracağını açıklayan oyun geliştiricisi Dong Nguyen dediğini yaptı. Bir hafta gibi kısa bir süre içinde tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından indirilen Flappy Bird, yükseldiği gibi söndü ve tarih oldu. 

Flappy Bird kaldırıldı fakat APK’sı buradan indirilebilir

Flappy Bird, Android ve iOS’a çılgın bir giriş yaparak Vietnamlı geliştiricisi Dong Nguyen’e günlük 50bin dolarlık reklam geliri sağladı. Oyun iki haftadan kısa bir sürede on milyonun üzerinde indirildi ve korkunç bir popülerliğe erişti. Fakat bu popülerlik yanında sorunları da getirdi ve oyun Apple ve Android mağazalarından kaldırıldı. Fakat korkmayın, oyunun APK’sı hala mevcut. 

Olay adam konuştu: Flappy Bird neden kaldırıldı?

Vietnamlı geliştirici Dong Nguyen yaptığı açıklamada başlarda oyunun “birkaç dakikalığına rahatlamak“ için geliştirildiğini fakat zamanla bağımlılık yapıcı bir hal aldığını belirtti. Bu durumun bir soruna dönüştüğünü belirten Nguyen, bu sorunu çözmek için de oyunu kaldırmayı seçtiğini söyledi.

Google Play Store üzerinden Flappy Bird’e ulaşmanın yolu

Flappy Bird’e Google Play Store üzerinden hala ulaşabilirsiniz. Elbette arama bölümüne oyunun ismini yazarak değil, çünkü oyun kaldırıldı. Fakat neredeyse bunun kadar kolay bir yolu var.

"Flappy Bird ile ilgili ne düşünüyorsunuz?"
View results

Geçen haftanın anket sonucu

Geçen hafta "Google Play Store’u ne sıklıkla ziyaret ediyorsunuz?" ve “Google Play Store üzerinden ne sıklıkla alışveriş yapıyorsunuz? ” diye sormuştuk. Anket cevaplarına bakılırsa AndroidPIT ziyaretçileri gerçekten sıkı birer Google Play Store kullanıcısı. Sonuçlara göre yarıya yakını her gün birkaç sefer Google Play Store’u ziyaret ediyor. Fakat söz konusu alışveriş etmek olunca ziyaretçilerin yarısına yakını Google Play Store üzerinden hiç alışveriş yapmamışlar. Yüzde yirmilik bir kısımsa haftada bir defa alışveriş yapıyor.

6 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!