This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Çok kısa bir süre için Google Play'de milyonlarca kişi tarafından indirilen tiryakilik yapıcı oyun Flappy Bird'ün kopyaları da çıkmaya başladı. Android telefonunuzda oyun oynuyorsanız, Flappy Bird'ü duymamış olamazsınız. Neredeyse çıkalı bir hafta bile olmamasına rağmen 10 milyondan fazla kişi tarafından indirilen oyun çok basit ama bir o kadar da tiryakilik yapıcı. Tek yapmanız gereken ekrana dokunarak kuşunuzun kanat çırpmasını ve boru engelleri aşmasını sağlamak. Flappy Bird o kadar popüler oldu ki, artık piyasada oyunun klonları bile dolaşıyor. İşte bunlardan bir derleme: 

Flappy Bird Teaser
Flappy Bird'ün çakmaları bile var artık. / © .GEARS Studios

Clumsy Bird

Clumsy Bird (Sakar Kuş) uygulamasına bir klon demek haksızlık olur aslında. Zira oyunun Android versiyonu tam da Flappy Bird'den bir gün önce piyasaya çıktım ve ondan daha iyi grafiklere sahip. Clumsy Bird bir bakıma iki popüler oyun Angry Birds ile Flappy Bird'ön bir karışımı gibi görünüyor. Oyunda amaç ejderhaların çaldığı yumurtaları ağaç kovuklarından geri almak. Son derece eğlenceli olduğunu söyleyebiliriz. 

Clumsy Bird
Angry Birds-Flappy Bird kırması: Clumsy Birds. / © Candy Mobile
Salak Kuşlar - Clumsy Bird Install on Google Play

Tappy Bird

Tappy Bird ise tam anlamıyla bir klon. Camera Zoom FX gibi başarılı bir uygulamayı da geliştiren Androidslide ekibinin elinden çıkmış olan oyun, Flappy Bird'den bile daha kötü grafiklere sahip. Tabii Flappy Bird'ün kendisi de çok aşırı orijinal bir oyun olmadığı için (o boru biçimindeki engelleri bir yerlerden hatırlıyor olmalısınız) bu kopyaya çok da fazla eleştiri getiremiyoruz. Flappy Bird'den sıkılırsanız bir şans verebilirsiniz. 

AndroidPIT Tappy Bird
Tappy Bird, asıl oyunun kötü bir taklidinden ibaret. / © Androidslide

Fake Flappy Bird

Artık bu kadarı da fazla demeyin, doğru okudunuz. Düpedüz Fake Flappy Bird (Sahte Flappy Bird) adını taşıyan bir oyun var piyasada ve işin daha da ilginç tarafı bu ücretli bir uygulama. Amaç ise basit, "fake" versiyonda mesela 722 puan toplayarak arkadaşlarınızı sanki gerçek oyunda bu puanı almışsınız gibi kandırabilmek. Yani bu uygulama aslında bir oyun değil, tamamen bu amaca dönük bir ilginçlik. 

AndroidPIT Fake Flappy Bird
Evet, adı Sahte Flappy Bird ve paralı bir uygulama. / © Bpma Tech

Flappy Tappy

Klonlamada son nokta bu olsa gerek. Flappy Tappy adlı uygulamanın yaratıcıları Flappy Bird'ün kuşunun yerine koca kafalı bir domuz koyarak neredeyse tamamen aynı oyunu piyasaya sürmüşler. Ayrıca bu oyunda Super Mario'dan tanıdık gelen sütunlar yerine, küçük tepecikler var. Kuş uçurmaktan sıkılıp, şansını domuzla denemek isteyenlere. 

AndroidPIT Flappy Tappy
Flappy Tappy'de kuş değil domuz uçuruyorsunuz. / © Black Horizon Studios
Flappy Tappy Install on Google Play

Yok eğer ben daha gerçeğini bile oynamadım, bana ne sahtesinden diyenlerdenseniz, sizi aşağıya alalım. "Yükle" butonuna tıklayarak Flappy Bird'ü telefonunuza indirin ve bu çılgınlığa siz de ortak olun. En yüksek skorunuzu aşağıda paylaşmaktan da çekinmeyin: 

 

16 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!