This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Flappy Bird'den daha zor bir oyun olabilir mi? Evet: Shanghai Fly

Flappy Bird oldukça basit bir oyun olmasına rağmen (beklenmedik şekilde) bütün dünyayı kasıp kavurdu. Google Play Store'dan kaldırılmış olmasına rağmen mantar gibi benzerleri türedi ve türemeye devam ediyor. Bütün Flappy Bird versiyonları hemen hemen benzer oyun deneyimi sunarken, Shanghai Fly gerek grafikleri gerekse de oynanışın zorlaştırılmasıyla çıtayı bir seviye üste çıkarıyor.

shanghai fly teaser
© Funday Factory

Teoride Flappy Bird'le aynı mantık yatıyor fakat pratikte Shanghai Fly biraz daha farklı bir oyun. Ekrana dokundukça yükselen sineğimiz (Flappy Bird'deki gibi) yatay bir zeminde değil, düşey bir zeminde ilerliyor. Yani oyun sağa doğru değil yukarı doğru akıyor. Ayrıca Flappy Bird'deki yatayda sürekli sabit hareket eden kuş yerine Shanghai Fly'da tamamen hareketli bir sinek bulunuyor. Bu da küçük aralıklardan geçme işini iyice zorlaştırıyor. Sadece dikkat değil aynı zamanda biraz da zamanlama yeteneği gerekiyor. Eğer duvarlara ya da ekranın alt veya üst çerçevelerine değerseniz sineğiniz ızgaraya dönüşüyor.

shanghai fly screenshot
Sinir stres garanti! / © AndroidPIT

Sonuç

Kendine Flappy Bird işkencesini çektirmeyi seven kullanıcılar muhakkak Shanghai Fly'a bayılacak! Benim gibi bu oyun tarzına antipati duyanlar ise yoluna eskisi gibi devam edecek!

Shanghai Fly Install on Google Play

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!