This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Flappy Bird tarih oldu

Haftasonu Twitter hesabından olay yaratan oyunu Flappy Bird'ü tüm uygulama mağazalarından kaldıracağını açıklayan oyun geliştiricisi Dong Nguyen dediğini yaptı. Bir hafta gibi kısa bir süre içinde tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından indirilen Flappy Bird, yükseldiği gibi söndü ve tarih oldu. 

teaser flappy bird addict
© AndroidPIT / Shutterstock / BPlanet

Son bi haftadır, teknoloji dünyasında rastladığımız en ilginç gelişmelerden birine tanık olduk. Önce Flappy Bird adında grafikleri korkunç ama tiryakilik yaratan bir oyun çıktı meydana ve bir gecede hit olarak milyonlarca kişi tarafından indirildi. Bir haftanın ardından oyunu geliştiren Dong Nguyen bütün bu aşırı ilgiden sıkıldığını söyleyerek oyunu Google Play Store da dahil uygulama mağazalarından kaldırdı. 

Nguyen kararını açıkladığı Twitter mesajında “I cannot take this anymore / Artık buna dayanamıyorum” ifadesini kullanırken, Nguyen'in oyundan neredeyse günde 50 bin dolara varan reklam geliri elde ediyor olması bu kararı daha da şaşırtıcı kılıyor. 

Bundan sona ne olacağına gelecek olursak, iki ihtimal var. Birincisi, Flappy Bird gerçekten de tarihe karışacak ve hayranları bundan böyle oyunun klonlarıyla (Flappy Bird taklitlerine göz atmak için tıklayın) yetinecek. Ya da oyunun geliştiricisi biraz kafa dinledikten sonra Flappy Bird'ün daha güncellenmiş bir versiyonuyla yeniden karşımıza çıkacak. Bekleyip göreceğiz. 

Vasıtasıyla Android Authority

10 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!