This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Flight Code - Bulutların üzerinde uçmak!

Her turistin başına tatsız şeyler en az bir kere (veya iki kere) gelebilir ve bavulunuzun kaybolmasından bahsetmiyorum. Hava alanında son derece yorgun ve gergin kalakalmaktan bahsediyorum.

Bu tarz şanssız yolcular için her zaman "şimdi ne yapmalıyım??" sorusu akıllarını karıştırır. Bir Android cihaza sahip olanlar ise Flight Code uygulaması söz konusu olduğunda daha şanslılar. Bugünkü incelememizde bu uygulamanın işleri kolaylaştırıp kolaylaştırmadığına bakacağız.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
1.0.1 1.1

Özellikler & Kullanım

Girişte de bahsettiğim gibi Flight Code en çok hava alanında kullanıldığında işe yarıyor. Uygulama kullanıcıya farklı hava alanlarında farklı uçuşlar için olan farklı kodları veriyor. Bu size X uçuşunun nereye gittiğini veya üç saat içindeki uçuşun hangisi olduğunu görmenizi sağlıyor.

Uygulamanın içeriği benim beklentilerimi bile aştı. Halihazırdaki veri iyi listelenmiş ve açık bir şekilde kullanıcıya sunuluyor. Ayrıca arama seçeneklerini de kendinize göre ayarlayabiliyorsunuz. Her şey gayet iyi çalışıyor. Lufthansa uçuşunun kodunu bulabileceğiniz gibi örneğin uçağın ağırlığı bile ekranda beliriyor.

Bu küçük oyuncak uçuş kodlarını, uçak tiplerini (örneğin A360) veya uçağın içindeyken bile "özel kodları" bile size veriyor. Bazı şeyler daha iyi ve açık şekilde tasarlanabilirmiş. Örneğin tüm kodlar için bir okuyucu olabilirmiş. Bazıları için bu biraz abartı olabilir: Diğer uygulamalar resimlerdeki kodları okuyabiliyor. Bu, bu uygulama için ideal olabilirdi. İlerde biraz müzik bile daha iyi olabilir.

Tabii eninde sonunda Flight Code'un gerçek amacının ne olduğu sorusu geliyor akla. Tabii ki eğlenceli taraflarını görebilirsiniz. Wikipedia ile bağlantısı iyi çalıştı fakat neden direktman Google'dan arama yapılamıyor? Ve de Wikipedia bağlantısı benim ne işime yarar? İncelemem boyunca uygulamanın bende uyandırdığı his kendisinin internete erişimin olduğu mekanlar için yapıldığı oldu. Bunun dışında sanki çok az kod bilgisi sunuyor.

Ayrıca birkaç hassas eleştirim daha olacak. Örneğin neden bir fotoğraf kategorisi var? Ne işe yarıyor? Bir hava durumu özelliği var ki bunu hoş buldum fakat bu özellik gerçekten de bu işi yapan uygulamalara bırakılmalı.

Özet:

Flight Code iyi bir uygulama ve büyük ihtimalle bazı kullanıcıları eğlendirecek. Fakat kullanıcıların çoğu için bu uygulama biraz havada kalabilir. Tüm potansyelini malesef realize edememiş. Bunun yerine fotoğraf ve hava durumu tahminleri için zamanını ve enerjisini boşa harcamış. Bunlar yerine yararlı bir şeyler sağlayabilirmiş.

Bu uygulama çok detaylı ve kalbur üstü kullanıcı için çok fazla spesifik kaçabilir. Uygulama profesyoneller için faydalı olabilir özellikle de kodları sıklıkla kullananlar için.

Yani uygulama kısaca ortalama kullanıcı için "iyi" ve profesyonel kullanıcı için "harika".

Ekran & Kontroller

Burada söyleyecek çok fazla bir söz yok. Uygulamayı kullanmak kolay ve Flight Code iyi bir izlenim bırakıyor. Kod listelerine hızlıca bakarken bazen harfler birbirine girebiliyor. Grafikler minimalistik ve Android tarzına sadece başlangıçta uyumlu.

Hız & İstikrar

Flight Code testlerimizde akıcı bir şekilde çalıştı. Bazen yüklenmesi bir iki saniye alıyor.

Fiyat/Performans Oranı

Flight Code AndroidPIT App Center'da 2.69 Euro. Ben bu uygulamayı memnuniyetle satın alırdım fakat sanırım kullanıcıların çoğu için 1 Euro civarında bir fiyat daha çekici olurdu.

Uygulamayı 24 saat için kendiniz test edebilirsiniz.

Ekran Görüntüleri:

Flight Code - Bulutların üzerinde uçmak! Flight Code - Bulutların üzerinde uçmak! Flight Code - Bulutların üzerinde uçmak!

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!