Samsung Galaxy S2 Nasıl Rootlanır?

• Cevaplar:12
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 349

21.Kas.2012 15:17:03 via Website

Piyasaya çıktığı ilk günden beri tüm Dünya pazarlarında ve Türkiye'de çok popüler olan ve büyük satış rakamlarına sahip olan Samsung Galaxy S2 modeli akıllı telefon camiasının rootlanması en kolay ve zahmetsiz olanlarından bir tanesi. Samsung Galaxy S2 telefonların nasıl rootlanacağını adım adım anlatan forum girişimize hoş geldiniz.

Root işlemleri için gerekenler: Windows veya 7 işletim sistemli bir bilgisayar, micro USB kablosu ve tabi ki Galaxy S2 cihazınız

Root işlemlerinin anlatımına geçmeden önce rootlama işlemlerini anlatan tüm web sitelerinde olduğu gibi yapılması gereken uyarımızı yapalım:

Root işlemlerinin doğru yapılmaması cihazınız için ciddi risklere yol açabilir. Bu anlamda bu forum girişi kapsamında anlatılanların Galaxy S2 cihazınız özelindeki uygulamalarından doğabilecek sıkıntıların sorumluluğunun size ait olduğunu göz önünde bulundurduktan sonra aşağıdaki adımları atınız. AndroidPIT'in tüzel ve de benim özel kişiliğim herhangi bir sorun için bu bağlamda sorumlu tutulamaz

Şimdi Gelelim Adım Adım Galaxy S2 cihazının Rootlama İşlemlerine

Rootlama İşlemi Öncesindeki Ön Adımlar:

Öncelikle yapmanız gereken Samsung'un resmi internet sitesi üzerinde Kies'i bilgisayarınıza indirmeniz.Kies Samsung tarafından geliştirilen bir yazılımdır ve Galaxy S2 cihazınız ile bilgisayarınız arasındaki iletişimi sağlar. Kies'i indirmek için buraya tıklayınız

Sonraki adımda yapılması gereken ise Odin dosyasını bilgisayarınıza indirerek zip'li verileri bilgisayarınıza yüklemek olacak. Gerekli Odin dosyasını bilgisayarınıza indirmek için buraya tıklayın.

Samsung Galaxy S2'yi rootlarken ihtiyaç duyacağınız başka bir dosya tipi ise bu işlem için ihtiyaç duyulan Kernel dosyası. Kernel cfroot dosyasını indirmek için buraya tıklayın. Bigisayarınıza indirdiğiniz ilgili Kernel dosyasının yine ziplenmiş olarak gelmiş olacağını ve bu anlamda zipli Kernel dosyasını unzip işlemine tabi tutmanız gerektiğini tekrar hatırlatırım.

Yukarındaki ön adımlara ek olarak rootlama işlemleri boyunca Galaxy S2 cihazınızın pilinin şarj seviyesinin yarıdan fazla olmasına özen gösterin. Aksi takdirde rootlama işlemlerinin yarıda kalması ve de telefonunuza istenmeyen zararlar vermesi risklerini almış olursunuz.

Galaxy S2 Root İşlemi Adımları

1) Cihazınızı 'Download Modu'na getirin. Galaxy S2'yi Download Modu'na getirmek için Açma Kapama + Home (Menü) + Ses kısma tuşlarına aynı anda uzunca basın

Yukarıda sayılan üç tuşa aynı anda bastığınızda ekranda bir uyarı penceresinin açıldığını göreceksiniz[[/i]i]

2) 'Warning' başlıklı uyarı mesajını aldıktan sonra Ses açma tuluna basınız

3) Galaxy S2 cihazınızı micro USB kablosunu kullanarak bilgisayarınıza bağlayın

4) Bilgisayarınızda 'Odin' programını başlatı. Odin başladıktan sonra ekran üzerinde sol üst köşede içi sarı renkli bir kutucuk bulacaksınız.

Sol üst tarafta yer alan sarı kutucuk cihazınızın Odin tarafından tanındığını gösteriyor

Eğer yukarıdaki ekranı görüntüleyemiyorsanız Odin'den çıkın, bilgisayarınıza kurduğunuz Kies'i çalıştırın ve Kies'in Galaxy S2'nizi görmesini sağladıktan sonra Odin'i yeniden başlatın. Bu adımlardan sonra görüntüleme sıkıntısının giderilmiş olması gerekiyor.

5) Odin üzerinde PDA'yı seçin. Sonrasında ise bilgisayarınıza indirdiğiniz ''CF-Root-v5.3-SGS2_XX_XEO_LPQ-CWM5.tar " isimli Kernel dosyasını seçin.

PDA'ya tıklayın...

...sonrasında ilgili dosyayı seçin

6) Start tuşuna basın

İşleminiz başladı bile!

7) İşleminiz devam ederken bir bardak çay içmeye vaktiniz olacaktır. Döndüğünüzde Odin size işlemin tamamlandığı mesajını geçecektir.

8) Telefonunuzu yeniden başlattığınızda aşağıda sarı bir uyarı işaretinin çıktığını göreceksiniz.

9) Telefonunuzu açtığınızda masaüstünde 'CWM' ve SuperSU isimli iki programın yüklü olduğunu gösteren kısayollarını göreceksiniz. Bu imleçlerden SuperSU'ya tıkladığınızda program sizden güncelleme yapmayı onaylamanızı isteyecek.

SuperSU size rootlama işlemlerini aktive etmeyi soracak. Continue tuşuna basıp ilerleyeceksiniz

10) Şimdi sıra CWM'yi çalıştırmaya geldi. Sonrasında karşınıza çıkan siyah ekranda 'Grant' tuşuna basmanız gerekecek.Bu son işlemle beraber Samsung Galaxy S2 cihazınızın rootlama işlemlerini tamamlamış olacaksınız.

Tebrikler, Samsung Galaxy S2'yi rootlamış bulunmaktasınız

11) Şimdi bir bardak daha keyif çayı içebilirsiniz.

Fotoğraflar: Volkan Emre, Quentin Ducreux / AndroidPIT

— değiştirilme tarihi 22.Kas.2012 23:55:24

Volk

• Forum girişleri 1

21.May.2014 17:12:47 via Website

Merhaba,

Bahsettiğiniz işlemleri 9. adıma kadar sorunsuz bir şekilde uyguladım. Ancak 9. adımda söylendiği gibi telefonum açılmadı. Factory reset yaptım üstüne yine bir şey olmadı. Üstüne üstlük artık cihazı bilgisayar görmüyor. Firmware bile yükleyemiyorum. Ne yapmam gerekli şu anda ? Servise vermek dışında ?

Teşekkür ederim.

• Forum girişleri 1

24.Haz.2014 21:50:01 via Website

dediğinizi aynen yaptım. fakat sarı bi ünlem işareti çıkıyor telefon açılmıyor direk kapanıyor...

• Forum girişleri 1

27.Tem.2014 14:10:13 via Website

Kardeşim ben bu işlemi yapmak için hepsini tam anlamıyla yaptım dosyayı seçtim starta basınca başlamıyor :/

• Forum girişleri 1

11.Ağu.2014 20:51:14 via Website

aynı şekilde telefon sarı ünlem işaretinden sonra açılmıyor yardımcı olursanız sevinirim

• Forum girişleri 2

07.Eki.2014 18:22:13 via Website

sakın root yapmayın cihaz susuyor. Ben başka siteden root yaptım ancak cihazı düzeltebildim . Ama şunu söyleyim root yaptıktan sonra cihaz aptallaşıyor.

• Forum girişleri 2

07.Eki.2014 18:24:19 via Website

Bahr

dediğinizi aynen yaptım. fakat sarı bi ünlem işareti çıkıyor telefon açılmıyor direk kapanıyor...

dostum burdaki root bi boka yaramıyor. cihaz ünlem işaretini gösteriyor bir daha ses yok. başka sitelere bak veya ben sana nerden indirmen gerektğini yazarım istersen

• Forum girişleri 1.065

09.Eki.2014 22:38:31 via App

galaxy s2 de root yapilinca sari unlem ve pc gormuyor sorunu samsungun s2 ye has bir politikasi yani geri donusu yok fakat dünyanin sonu degil cihaza recovery modda yeni bir rom yukleyebilirsiniz. olay çok basit rootladiginiz s2 ye cm recovery ve rom yuklemek için hafiza kartini kullanmaniz gerekicek yani cm recover ve s2 ye uygun özel romu hafiza kartina yukleyin sonra hafiza kartini telefona takin telefonu recovery modda acin once cm recoveryi bulup flaslayin sonra romu bulup flaslayin telefon acilacak ve kullanicaksiniz ancak sari unlem işareti her zaman kalicak.

HAZREC..

• Forum girişleri 1

14.Oca.2015 18:58:54 via Website

kardeşim dediklerinin hepsini doğru yaptım fakat işlemim başladı odinin sağ tarafında yükleme zımage dedi durdu hiç bişey olmuyor yarım saattir

• Forum girişleri 1

08.Nis.2015 12:13:22 via Website

ben o sarı renteki ünlem işaretini kaldırmasını biliyorum

• Forum girişleri 771

08.Nis.2015 16:15:30 via App

S2 driver dosyasını indirip kurun yoksa yükleme esnasında telefon bağlantınız kesilir ve yükleme yarım kalabilir bu da telefona zarar verebilir usb kablosunun orjinalliği de önemli.

This is AndroidPIT

Devre dışı bırakılan hesap
  • Mod
  • Forum girişleri 162

09.Nis.2015 00:00:32 via App

Bir zamanlar kullanmıştım çok hoş cihaz

İnternet bağımlısı olduğumu söylüyorlar, çokta Wi-Fi.