Samsung Galaxy S2'ye Manuel Android 4.1 Jelly Bean Yüklemek - Galaxy S2 GT - i9100 için

  • Cevaplar:3
  • Sticky değilCevaplananlar
  • Forum girişleri 349

28.Kas.2012 14:19:40 via Website

Öncelikle şu an itibariyle (28.11.2012) Samsung Galaxy S2 için Türkiye'de en son resmi Android sürümü güncellemesinin Android 4.0.3 olduğunu belirtelim. Sammobile.com sitesi üzerinde yer alan Samsung Galaxy S2 için Android güncellemesi dosyalarına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.. Android 4.1 Jelly Bean'in Samsung Galaxy S2 cihazlarına uyarlanması gerçekten çok uzun bir zamanl aldı. Bu yazıya konu olan custom ROM'u kullanarak Samsung Galaxy S2'nizin Android sürümünü Android 4.1 Jelly Bean'e yükseltebilirsiniz.


Bu arada eğer Samsung Galaxy S2 cihazınızda Cyanogen Mod 9.1 kullanmıyorsanız muhtemelen ROM yüklemesi sonrasında bazı kişisel verilerinizin silinecektir. Bu yazıya konu olan işlemleri gerçekleştirdiğimiz cihaz içerisinde ROM yüklemesi sonunda sadece fotoğraflar silinmedi. Bu bağlamda aşağıdaki adımlara geçmeden önce mutlaka telefonunuz içerisinde yer alan bilgileri backup yaparak yedeklemeyi ihmal etmeyin.

Custom ROM yüklemesi işlemlerinin doğru yapılmaması cihazınız için ciddi risklere yol açabilir. Bu anlamda bu forum girişi kapsamında anlatılanların Galaxy S2 cihazınız özelindeki uygulamalarından doğabilecek sıkıntıların sorumluluğunun size ait olduğunu göz önünde bulundurduktan sonra aşağıdaki adımları atınız. AndroidPIT'in tüzel ve de benim özel kişiliğim herhangi bir sorun için bu bağlamda sorumlu tutulamaz

Bu arada bu yazının Galaxy S2 GT - i9100 kodlu akıllı telefona yönelik olduğunun altını bir daha kalın bir kırmızı çizgi ile çizmek isterim.

Ön Hazırlıklar

- Odin 3.4 Yazılımı Bu link üzerindeki açıklamada yer alan Odin yazılımı ibaresine tıklayarak indirebilirsiniz.
- Android 4.1 Jelly Bean ROM dosyası

Samsung Galaxy S2 için Android 4.1 Jelly Bean Custom Rom Yükleme İşlemleri

1) Odin dosyasını unzipleyin
2) I9100XXLSJ_I9100OXXLS1_OXX dosyasını unzipleyin
3) Odin'i başlatın
4) Cihazınızı 'Download Modu'na getirin. Galaxy S2'yi Download Modu'na getirmek için Açma Kapama + Home (Menü) + Ses kısma tuşlarına aynı anda uzunca basın

Yukarıda sayılan üç tuşa aynı anda bastığınızda ekranda bir uyarı penceresinin açıldığını göreceksiniz

5) Galaxy S2 cihazınızı USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın

6) Odin cihazınızı görene kadar bekleyin. Tanıma işlemi gerçekleştiğinde aşağıdaki ekran görüntüsünde de yakalayabileceğiniz üzere son üst köşedeki kutucuk açık mavi renge boyanacaktır.

Bazı Odin sürümlerinde sarı renkli olan kutucuk bu sürümde açık mavi renge sahip

7) Sıra geliyor Odin' e girilecek olan içeriği siteme tanıtmaya. Sırasıyla PDA, PHONE ve CSC başlıklarının kenarında görüntülenmesi gerekenlerin listesi aşağıdaki liste ve ekran görüntüsü üzerinde görüntülenmektedir.

- PDA: CODE_I9100XXLSJ.tar
- PHONE: MODEM_I9100XXLS6.tar
- CSC: CSC_HOME_OXX_I9100OXXLS1.tar

Sıralamada yanılmamanız çok önemli. O yüzden yukarıdaki eşleşmelere çok dikkat edin

8) Yukarıdaki liste ve ekran görüntüsünde yer alan bilgiler ışığındaki eşleşmelerin doğruluğunu kontrol edin...

9) Start tuşuna basın

Odin üzerindeki işlemleri takip edebilirsiniz

Galaxy S2'nin ekranı bu şekilde görüntüleniyor olmalı

10) Odin ekranı üzerinde aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi yeşil arka fon üzerinde PASS ibaresini gördüğünüzde işlemleriniz sonlanmış demektir.

İşleminizin sonra erdiğini gösteren ekran

11) Yukarıdaki işlemler tamamlandıktan sonra Samsung Galaxy S2'nin yükleme işlemlerini tamamlamasını beklemeniz gerekecek. Bu işlem yaklaşık 5 dakika sürebilir. O yüzden bu aşamada panik yapmanıza gerek yok.

Samsung'un resmi Android 4.1 Jelly Bean güncellemesi Türkiye'ye ne zaman gelir bilemiyorum ama bu yazıdaki adımları takip ederek Ice Creaam Sandwich'den Jelly Bean yapabilirsiniz.

Fotoğraflar: Q.Ducreux / AndroidPIT

— değiştirilme tarihi 28.Kas.2012 16:15:43

Volk

  • Forum girişleri 1

25.Oca.2013 16:14:36 via Website

Paylaşım için teşekkürler lakin,

Telefonuma Android 4.1 yükledikten sonra artık telefonumun batarya ömrü ciddi derecede kısaldı. Ayrıca USB den şarj olma süresi de uzadı.

Yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum,
Teşekkürler
  • Forum girişleri 1

07.Şub.2013 13:28:03 via Website

Jelly bean'in şarj süresi ics'ye göre daha kötü sonuç veriyor. Telefonumda ics yüklü iken şarj sürem 2 gün idi jelly bean ile 1 gün dayanabiliyor. Tabi custom rom olduğunu unutmamak lazım. Yani tavsiyem ics yüklemeniz :)
  • Forum girişleri 1

11.Mar.2013 00:35:24 via Website

PDA: CODE_I9100XXLSJ.tar
- PHONE: MODEM_I9100XXLS6.tar
- CSC: CSC_HOME_OXX_I9100OXXLS1.tar

bu dosyaları seçiyorum ama resimde olduğu gibi uzun bi yazı yerine aynı bunlar çıkıyor start'a basınca mı o hali alacak yoksa başka bi şekilde mi hareket edeceğim ?