Samsung Galaxy S2 ile LG Optimus L9 Karşılaştırması: Galaxy S2 mi yoksa LG Optimus L9 mu?

  • Cevaplar:0
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 349

21.Şub.2013 12:48:17 via Website

Güney Kore'nin dünya akıllı telefon piyasasını sallayan iki firması Samsung ve LG'nin orta sınıf akıllı telefon segmentindeki önemli cihazları Galaxy S2 ile Optimus L9'u bir infografik üzerinde karşılaştırdık. Bakalım ülkemize yeni giriş yapmış olan LG Optimus LG, 2011 yılından beri ülkemizde ve dünyada kendisine geniş bir hayran kitlesi edinen Samsung Galaxy S2'ye ciddi bir rakip olabilecek mi?

Solda LG Optimus L9, sağda Samsung Galaxy S2

Ülkemizde ''Daha Fazlasını Görün, Daha Fazlasını Yapın,Daha Fazlasını İfade Edin'' sloganı ile pazarlanan yeni LG Optimus L9 üzerinde yapmış olduğumuz detaylı inceleme testini okumak için buraya tıklayabilirsiniz. Samsung Galaxy S2 için ise zaten söylenebilecek çok da fazla bir şey yok. Milyonların sevgilisi Galaxy S2 hakkında başta Android 4.1 Jelly Bean güncellemeleri olmak üzere diğer tüm haberleri bulabileceğiniz galerimize gitmek için buraya tıklamanız yeterli.
Aşağıda yer alan infografik üzerinde Optimus L9 ile Galaxy S3 arasındaki farklılıkları kolayca yakalayabilirsiniz.

LG Optimus L9 ile Samsung Galaxy S2 Karşılaştırma Tablosu

Kaynaklar: gsmarena.com, phonearena.com, akakce.com / (c) AndroidPIT

Sonuç

LG Optimus L9 ile Samsun Galaxy S2 arasındaki farkılıkların karşılaştırıldığı infografik tablosundaki verilere dayanarak aşağıda bir kaç farklı kategori altında tamamiyle kendi kriterlerim ve değer yargılarına göre kazananları sıralamak istiyorum.

1) Tasarım : LG Optimus L9
2) Malzeme Kalitesi: Galaxy S2
3) Performans: Kararsız
4) Kamera: Galaxy S2
5) Yazılım & Android Güncellemeri: Galaxy S2
6) Fiyat: Kararsız

Orta sınıf akıllı telefon segmentinde LG'nin elini güçlendiren Optimus L9 Mini ile Galaxy S2 arasındaki karşılaştırmanın sonucunda kazananın kim olduğu olgusu tamamiyle tüketici tercihlerine kalmış durumda. Konu hakkındaki düşüncelerinizi yorumlarınızla paylaşmaktan çekinmeyin.

Fotoğraflar: Samsung, LG / İnfografik: AndroidPIT

Volk