Nexus 4 mü iPhone 5 mi Galaxy S3 mü? İnfografik Tablosu ile Cihazları Karşılaştırın

  • Cevaplar:6
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 349

21.Şub.2013 17:04:08 via Website

Yeni Google Nexus 4; 350 EUR'ya satılacak olan, yüksek çözünürlüklü,8 megapikel kameralı, kablosuz şarj olabilen ve dünyanın en hızlı işlemcilerinden bir tanesini sorunsuz çalıştırmaya imkan veren uzun ömürlü bir pile sahip, gıcır gıcır bir cihaz. iPhone 5 ise insanların çıktığı ilk gün insanların teknoloji, marketleri önünde sabahladığı, akıllı telefonların gelişimine milat olmuş bir serinin son ürünü. Öte yandan Samsung Galaxy S3 ise iPhone egemenliğine dur demiş, hiç şüphesiz bir şekilde 2012'nin en hit akıllı telefonu. Tüm dikkatleri üzerine toplayan bu üç telefonu 19 farklı başlık altında inceledik.

Nexus 4; iPhone 5 ve Galaxy S3'e karşı / (c) AndroidPIT

Her şey bir tarafa aşağıdaki sıralamada da çok net bir şekilde görebileceğiniz gibi yeni Nexus 4 kendi sınıfındaki rakiplerinden Galaxy S3'den 120 EUR yani yaklaşık olarak 275 TL daha ucuz. Android ve Google'ın en büyük rakibi Apple'a baktığımızda da firmanın ürünlerinde uyguladığı yüksek fiyat politikası Google ile olan rekabette uzun vadede büyük bir problem. Yeni iPhone 5, Google Nexus 4'ün neredeyse iki katı fiyatına satılmakta..

(c) AndroidPIT

Ayrıca fiyat kriterine ilaveten Nexus 4 diğerlerine kıyasla çok daha üst düzey özelliklere sahip. Bunlar arasında yukarıdaki tabloda yer almayanlardan sayabileceklerimiz ise: Kablosuz şarj olabilme özelliği, bir kaç yılı kapsayan garanti, ve Android güncellemelerini anında alma imkanı.
Nexus 4'ün tabi ki de bir takım eksiklikleri var. Bunların en başında ise cihazın dahili hafızasının mikro SD kart ile genişletilememesi geliyor. Bu durum özellikle 8 GB'lık Nexus 4 için uzun vadede büyük bir sıkıntı yaratacak nitelikte. Ama yine de bence bu çok temel bir eksiklik değil. Lafı uzatmadan şu gerçeği kabul edelim: 29 Ekim tarihinden sonra Avrupa'da herhangi bir süper akıllı telefon için 350 EUR'dan daha fazla harcamak anlamsız. Bu anlamda iPhone 5, Galaxy S3 ve Nexus arasındaki mücadelenin bence tartışmasız galibi Nexus 4 oluyor.

Düşüncelerinizi yorumlarınızla bizlerle paylaşmaktan çekinmeyin. Sizce en üst sınıf akıllı telefonların ağır bombaları içerisinde en iyisi hangisi? Nexus 4 mü, iPhone 5 mi yoksa Galaxy S3 mü?

Volk

  • Forum girişleri 2

16.Eyl.2013 14:27:31 via Website

yazılımları ayrı telefonları karşılaştırman doğru değil. Stabiliteye bakarsan , iPhone hepsinin üstünde. Bunu sizde biliyorsunuz. Hala anlamsız karşılaştırma yapıyorsunuz :)
  • Forum girişleri 120

20.Kas.2013 21:30:30 via App

S3 kullanıp stabilite beklemeyin :D stabilite istiyosanız adam gibi android istiyosanız nexus serisine bakın. İOS da neymiş :D
  • Forum girişleri 5

20.Mar.2014 13:49:48 via Website

nexusun sadece batarya ve sd kart girişi kötü yoksa s3