HTC One X mi yoksa HTC One X Plus mı?

  • Cevaplar:8
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 349

21.Şub.2013 17:32:36 via Website

Mevcut piyasa koşullarında Türkiye akıllı telefon piyasasında üst düzey bir telefon almayı kafasına koymuş olan tüketicilerin tercih paftasının içerisinde bugüne kadar çıkardığı yüksek performanslı ve de kaliteli telefonları ile çok beğenilen HTC markasının One X ve pazara çok yeni giriş yapmış olan One X+ kendilerine önemli yer bulan iki cihaz. Android telefon tercihlerinde HTC'nin bu iki ürünü arasında kalanlar için hazırladığımız infografik içerikli yazımızın devamında bu cihazları fiyat da dahil olmak üzere birbirleriyle derinlemesine karşılaştırıyoruz.


Türkiye Pazarı maaalesef çok keskin bir rekabetin yaşandığı küresel rekabetin nimetlerinden faydalanma imkanlarımızın çok kısıtlı olduğu bir yapıya sahip. Bu bağlamda kısıtlı tercih aralığında yer alan telefonları Avrupa ve Amerika pazarlarındaki eşdeğerlerinden hem çok daha pahalıya satın alıyor hem de satın alma sonrasındaki servis garantilerini daha kısıtlı bir şekilde elde edebiliyoruz. Neyse ki Tayvanlı HTC firmasının kaliteli ürünlerinin ülkemize girişinde yaşanan sıkıntılar göz ardı edilebilecek düzeyde ve tüketicilerimiz değişik kanallardan HTC ürünlerine ulaşabilmekteler.

HTC One X ve One X+ cihazlarının ikisi de AndroidPIT editörleri tarafından kendi sınıfları içerisinde büyük beğeni toplayan iki cihaz. Özellikle HTC One X+ bir çok çalışanımız tarafından Sony Xperia Z cihazı CES 2013 Fuarı'nda tanıtılmadan önce Android Atlası'nın en iyi akıllı telefonu olarak kabul ediliyordu. Fakat bu noktada bizi bu yargıya götüren değişkenlerin içerisinde ''fiyat''ın olmadığına dikkat çekmek istiyorum. Yani işin içerisine fiyatı sokmadan yapılan bir analiz tüketiciler için pek geçerli değil. İşte bu yüzdendir ki sizlerle bugün HTC One X+'dan ciddi derecede daha makul fiyat ile satılan One X ile One X+'nın enine boyuna karşılaştırıldığı aşağıdaki infografik tabloyu paylaşmak istedik.

Infografik: HTC One X ile HTC One X+ Kapışması


Kaynaklar: phonearena.com, gsmarena.com, akakce.com

Yukarıdaki tablodaki karşılaştırma sonucunda HTC One X ile One X+'nın hemen hemen aynı boyutlara, ekrana ve ekran görüntüleme gücüne sahip olduğu dikkat çekiyor. Akıllı telefonunuzun şıklığına önem veren bir potansiyel tüketici iseniz her iki cihaz arasındaki bu alandaki farklılık o kadar büyük değil. Fakat bu noktada One X+'nın malzeme kalitesinin One X'in önünde olduğunun altını çizmem gerekiyor.

Cihazların teknik spesifikasyonları içerisinde One X+'nın işlemci hızı, dahili hafıza ve pil ömrü noktalarında One X'e karşı mutlak bir üstünlüğü bulunuyor. Yazılım bakımından da One X+'nın Android 4.1 Jelly Bean ile geliyor oluşu çok önemli bir artı oluyor. Fakat işin fiyat ayağında her iki cihaz arasında yaklaşık 400 TL'lik bir farkın oluşu yukarıda saydığım farklılıkların ne kadar anlamlı olduğunun kararının tüketiciye, yani sizlere kaldığının altını çiziyor.
HTC One X ile One X+ arasındaki farklılıklar hakkında düşüncelerinizi yorumlarınızla bizlerle paylaşmaktan çekinmeyin.

Volk

  • Forum girişleri 349

10.Haz.2013 11:20:28 via Website

Selamlar,

Söz konusu isimler Android'in değişik sürümlerine verilen isimlerdir.

Android Ice Cream Sandwich Android 4.0 ile Android 4.1 arasındaki sürümlere verilen isim iken an itibariyle Android mobil işletim sisteminin en güncel sürümü olan Jelly Bean Android 4.1 ve üzeri sürümlere tekabül eder.

Teknik anlamda her iki sürüm arasında önemli farklılıklar bulunur.

Daha iyi fikir edinebilmek için Andorid Jelly Bean il ilgili haberleri bu link altında bulabilirsin.

Saygılarıma,

— değiştirilme tarihi 10.Haz.2013 11:20:40

Volk

  • Forum girişleri 1

10.Haz.2013 12:21:53 via App

x+ müthiş alın kurun viperx+ romu da telefon neymiş gorun
  • Forum girişleri 349

10.Haz.2013 12:28:38 via Website

HTC One X+ gerçekten her yönüyle çok takdir edilesi bir cihaz. Pİyasaya çıkı zamanlaması biraz sakat oldu sadece....

Volk

  • Forum girişleri 2

11.Haz.2013 07:23:14 via Website

Peki htc one x veya one x plus ın güncelleme durumlarından biraz bahsedebilir misiniz ?
  • Forum girişleri 1

26.Eki.2013 20:03:51 via Website

lütfen yardım one x plus cihazımın sim yuvası kayboldu ve piyasada sadece one x sim yuvası var alsam acaba uyumlu olurmu acill lütfenn
  • Forum girişleri 300

28.Eki.2013 10:38:00 via Website

Oğuzhan, telefonuna gelen güncellemeleri, Ayarlar'dan Telefon Hakkında'ya gidip, Yazılım güncellemeye basıp, yeni güncelleme var mı bakarak, varsa indirerek halledebilirsin. HTC One X ya da X Plus'ın var mı, yoksa almayı mı düşüyorsun?