Samsung Galaxy S4 — Galaxy S4'ün İşlemci Performansı Karşılaştırıldı

  • Cevaplar:0
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 349

22.Nis.2013 18:45:43 via Website

İşte Galaxy S4 ve HTC One ile ilgili merak ettiğiniz en önemli bilgilerden biri: Piyasadaki üst seviye telefonların işlemci performansı karşılaştırması.


Geekbench'in hazırladığı benchmarkta (karşılaştırmada) en son çıkan üst seviye telefonlar HTC One ve Galaxy S4'ün piyasada halihazırda bulunan diğer cihazlarla işlemci performansı karşılaştırmasını hazırladı.

Lafı fazla uzatmadan göze çarpan önemli noktaları işaret etmekte fayda var:
  • Samsung Galaxy S4 lider.
  • Samsung Galaxy S4 HTC One'ın önünde.
  • Samsung Galaxy S4'un performans skoru iPhone 5'in iki katı kadar.

Önemli bir hatırlatma: Tablodan sizin de görebileceğiniz gibi karşılaştırmaya konu olan Galaxy S4, dört çekirdek işlemcili Amerikan versiyonu. Avrupa ve Türkiye versiyonunda sekiz çekirdekli işlemci olacak.

Apple her zaman iPhone'larındaki işlemcilerin iyi performans ve kontrollü enerji tüketimi sağladığını savunsa da iki katlık bir skor farkı çok da azımsanır bir husus değil. Öte yandan kullanıcılar da iPhone'ları hiçbir zaman "performans ve güçlü donanım"a sahip cihazlar olarak görmese de Apple'ın bir sonraki iPhone'da kesinlikle bu noktaya dikkat etmesi gerek.

Bu gün yüzüne çıkmış sadece bir performans karşılaştırması. Diğer karşılaştırmalar çıktığında bu tablodaki sonuçlardan kuşkulananlar bunları yeni sonuçlarla karşılaştırabilir.

Sonraki karşılaştırmalar için bizi takip etmeye devam edin!

(Fotoğraf hakları: phonearena)

Volk