Samsung Galaxy S4 — Galaxy S4,HTC One, Xperia Z Kamera Çekim Performans Kaşılaştırması

  • Cevaplar:1
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 349

06.May.2013 17:11:19 via Website

2013 yılının bomba akıllı telefonları Samsung Galaxy S4, HTC One ve Sony Xperia Z'nin karşılaştırılmasında sıra geldi cihazların kamera performanslarına. Yazımızın devamında bu üç iddialı ve yetenekli Android telefonların kamera çekim performanslarını karşılaştırma imkanına sahip olacaksınız.


Düşük Işıkta Flaşsız Çekim

Yazımız boyunca üç farklı teknolojiye sahip kameraların aynı ışık koşullarında aynı açıdan aynı obje üzerine yoğunlaşan fotoğraflarının yanyana karşılaştırılmasını göreceksiniz. HTC One ile ile akıllı telefon segmentine ''ultrapiksel'' kavramını tanıtan HTC'nin özellikle düşük ışık koşullarındaki çekim performansı ön plana çıkarken Samsung'un 13 megapiksellik kamerası açık hava çekimlerinde ortaya koyduğu performansla dikkat çekiyor. Sony Xperia Z ise sahip olduğu Exmor sensörler ve 13.1 megapiksellik çekim kalitesi ve üst düzey yazılımı ile kendisinden beklentileri yerine getiriyor.
Üç cihazın çekim kalitelierini ortaya koyan karşılaştırmalı fotoğrafları aşağıda görebilirsiniz.

Aynı meyve sepetinin HTC One ile flaşlı çekim

İşin içerisinde flaş girdiğinde işler biraz değişiyomuş gibi gözükse de benim gözümde sıralama yine aynı. Galaxy S4 sahip olduğu güçlü flaşa rağmen ortaya çıkardığı fotoğrafra detayların kaybolmasını engelleyemiyor.

  • Kazanan: HTC One

Yakın Çekim

Mikro çekimde Galaxy S4 rakiplerine önemli bir fark atıyor. Sıralamada Galaxy S4ü Xperia Z ve HTC One izliyor.

  • Kazanan: Galaxy S4

Portre


  • Kazanan: Galaxy S4

Renk Tablosu

Renk Karıt üzerindeki en iyi çekim performansı Galaxy S4 tarafından gerekleştiriliyor.


  • Kazanan: Galaxy S4

Renkler

Şirketimizde yer alan kayıntı kutusu içerisindeki ürünler özelinde en iyi renk ayrıştırması yapan cihaz Galaxy S4 oluyor

Renkler arasındaki ayrıştırmada HTC One sahip olduğu mavi ağırlıklı tonlarla bizleri biraz şaşırtırken Xperia Z ise en sıcak renk ayrıştırmasına sahip kameraya sahip. En gerçekçi renkler portre çekimde olduğu gibi yine Galaxy S4'de

  • Kazanan: Galaxy S4

Gündüz Çekimi

Bu alanda her üç cihaz arasonda net bir kazanan tayin edemedik


Üç cihaz arasında seçim yapmak oldukça zor

  • Kazanan: Kesin bir galip yok

Gündüz Çekimi - Işığa Karşı Çekim

Işığa karşı yapılan çekim konusunda Xperia Z üç cihaz arasında en iyi çıkartan kameraya sahip

Bu alandaki sıralamda Xperia Z bernimgözümde birinci olurken HTC One ve Galaxy S4 sırasıyla Sony'yi takip ediyorlar

Sonuç

Bu kısa karşılaştırma testimizin sonuçlarını yorumladığımızda her cihazın kamerasının belli bir alanda diğerlerine üstünlük sergilediğine vurgu yapmak gerektiğine inanıyorum. HTC One düşük ışık koşullarında rakiplerine fark atarken Xperia Z'nin gündüz ışık koşullarında dış alanda ortaya koyduğu çekim performansı dikkat çekiyor. Fakat testimiz boyunca kullanmış olduğumuz tüm değerlendirme kriterleri dikkate alındığında her alanda en dengeli performansın Galaxy S4'ün 13 megapiksellik kamerası tarafından ortaya konduğuna şahit olduk.

Galaxy S4, HTC One ve Sony Xperia Z'nin kameraları arasında yapmış olduğumuz kamera testi performansı karşılaştırmaları hakkındaki görüşlerinizi yorumlarınızla bizlerle paylaşmaktan çekinmeyin.

Volk

  • Forum girişleri 1

06.Haz.2013 20:19:55 via App

s4 kullanıcısı olarak ve telefonlarimin hiç kamerasini kullanmadigim halde s4 ten sonra foto cekme merakı başladı inanılmaz zevkli ve kaliteli