"process com.google.process.gapps" hatası nasıl düzeltilir?

• Cevaplar:3
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
Devre dışı bırakılan hesap
  • Admin
  • Forum girişleri 166

13.Haz.2013 10:35:30 via Website

Merhaba arkadaşlar,

Android'de son zamanlarda birçok arkadaşımızın "process com.google.process.gapps" hatasını aldığını duyuyoruz. Paniğe hiç gerek yok, zira bu sorunun çok basit bir çözümü var. Adım adım anlatıyorum:

1. MENU'ye gidin
2. AYARLAR'ı açın
3. UYGULAMALAR'ı seçin
4. HEPSİ başlığının altında DOWNLOAD MANAGER'ı bulunu
5. Bu uygulamayı önce devre dışı bırakın ("disable") sonra yeniden devreye sokun ("enable).

Kısacas özetlemek gerekirse:
Menü-> Ayarlar-> Uygulamalar-> Hepsi-> Download Manager (Kapat, sonra tekrar aç)

Eğer bu işe yaramazsa uygulama kaşenizi temizlemeyi ya da yakın zamanda indirdiğiniz uygulamaları silmeyi deneyebilirsiniz.
  • Forum girişleri 1

31.Eki.2013 14:23:57 via Website

Selamlar

veya aynı menü altında seçenek tuşuna basarak Uygulama ayarlarını sıfırla tuşuna bastıktan sonra cihazınızı yeniden başlatabilirsiniz. Özetle

Cihazınızı kapatın

yeniden açarken Volume Aşağı tuşuna basılı tutarak Güvenli modda cihazı açınız.

Ayarlar Uygulama yönetimine girdikten sonra menüdeyken Uygulama ayarlarını sıfırla tuşuna basarak cihazın uygulama ayarlarını sıfırlayın

cihazı tuşuyla tekrar başlatın.

sorununz çözüldü
  • Forum girişleri 1

23.Eki.2016 11:03:55 via Website

Maalesef çoğu telefonda bu şekilde çözülmüyor arkadaşlar çok karşılaştığım bir sorun haline gelmeye başladı, bu nedenle kesin çözümünü buldum (telefondaki ani kapanmalar sonrası veya güncellemeler sonrası yeniden bu sorun karşıma çıkabiliyor) ÇÖZÜM: Telefonda önce Ayarlar a sonra Uygulamalar a girin. Oradan Sistem Dosyaları na girin, (Sistem dosyaları HTC de sistemi göster olarak geçiyor, bazı telefonlarda ise sistem dosyaları olarak geçebilir, ya da Tüm uygulamalar ı aç ile de ulaşabilirsiniz ) Burada *Google Hizmetleri Çerçevesi var. Üzerine tıklayın zorla durdur ve devre dışı bırak deyin. Düzeliyor. Direk olarak devre dışı bırak ta diyebilirsiniz. *Google Hizmetleri Çerçevesi içerisinde Depolama sekmesinde *ön belleği temizle var oraya da tuşlayarak *ön belleği temizle ve *verileri temizle deyin ki hataya neden olan olası nedenleri silsin.