Samsung Galaxy S4 — Samsung galaxy S4 yakınlık sensöru sorun??

• Cevaplar:8
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 2

06.Tem.2013 14:25:24 via Website

Merhaba arkadaşlar. Bir sorunum var gibi. Yaklaşış 1 ay önce 1 adet Samsung Galaxy S4 (i9500) aldım. Her şey iyi. Fakat hani telefonla konuşurken telefonu kulağımıza götürdüğümüzde yakınlık sensoru var. Ben telefonu kulağıma götürdüğümde ekran kapanıyor. Burda sıkıntı yok. Fakat biraz aydınlık bir mekandaysam ekran geri açılmıyor. Kapalı kalıyor. Yandaki on-off düğmesine bir kere basarak açıyorum. KAranlık ortamda olduğumda ise sorun yok. Karanlık ortamdaysam kulağıma götürdüğümde kapanıyor, çektiğimde ise açılıyor. Bu neden olur acaba. Ekranda ekran koruyucu var. Ekran koruyucum şu: Spigen SGP Galaxy S4 i9500 Screen Protector Steinheil Ultra Optics Ekran Koruyucu. Acaba ekran koruyucu etkiler mi o yakınlık sensörunu. Bunu kafama takmış durumdayım. Bundan hariç herhangi bir sorunum yok. Cevaplarsanız çok mutlu olurum.

— değiştirilme tarihi 06.Tem.2013 14:26:47

• Forum girişleri 2

12.Tem.2013 23:26:15 via Website

Ekran koruyucudanmış arkdaşlar. Dayanamadım. Ekran koruyucunun sensörler üzerindeki bölümünü kaldırdım baktım. Ekran koruyucunun üzerindeki bölümü makasla kesip tekra yapıştırdım. Bu ekran koruyucuyu alacaklar buna dikkat etsin.
  • Forum girişleri 1

28.Tem.2013 18:22:37 via Website

bende de aynı sorun var fakat jelatin yok telefonumda acil yatdımm
  • Forum girişleri 2

29.Eyl.2013 19:34:08 via App

bendede ayni sorun vardi ayarlar-cihazim-arama bolumunde arama sirasinda ekrani kapat bolumunden cozdum sende bi bak istersen belki ordandir
  • Forum girişleri 1

25.Ara.2013 10:00:41 via Website

yakınlık sensörü tozlanıyor..
sensör ekran camı arasında boşluk var,
buraya toz giriyor,
bu tozdan dolayı cihazı kulağına yaklaşltırınnca sensör devreye giriyor , kulağından uzaklaştırınca
buradaki tozdan dolayı sensör hala kulakta gibi algılıyor cihazı ve sensör devre dışı kalmıyor,,
bundan dolayı cihaz ekranı açmıyor,,
ben de aynı problemi yaşıyodum ,, cihazı açtım, sensörü çıkardım, kulak temizleme çubuğu ile sensör ile ekran camı arasındaki tozu temizledim.
problem çözüldü,,
çatır çatır çalışıyor..
umarım yardımcı olur
  • Forum girişleri 1

30.May.2016 17:27:54 via Website

Gerçekten bukadar kolay ve biz çözememişiz yardımın için gerçekten teşşekürler dostum cok yarrdımcı oldun bende telefon bozuldu sanıyordum (*)

• Forum girişleri 1

27.Ağu.2016 17:02:17 via Website

teşekkürler muzdarip olduğum bir sorundan kurtuldum