Samsung Galaxy Note 2'ye format atmak

• Cevaplar:4
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 300

07.Eki.2013 16:37:00 via Website

Galaxy Note 2'inize format atmak çocuk işi. Ancak önce Factory reset nedir, hard reset nedir, bir onu anlayalım.

Factory Reset
Bu iki reset'ten daha "light" olanı. Kolayca ayarlar menüsünden ya da recovery menüsünden yapılabilir. Tüm kulllanıcı datasını ve firmware ayarlarını siler ama dahili SD kart içeriklerini bırakır. The 'lighter' of the two reset options.

Hard Reset
Akıllı telefonunuzu en baştaki fabrika ayarlarına getirir, tarafınızdan yüklenmiş tüm uygulamaları siler ve tabii ki tüm kullanıcı verilerini de siler. Hard reset dahili SD kartınızın içindekiler dahil, herşeyi siler.

Bunu açığa kavuşturduysak, Samsung Galaxy Note 2'ye nasıl hard reset atarsınız, ona geçelim.

Telefonunuzu kapatın.
Telefonunuz kapalıyken, ses arttırma düğmesi ve ana tuşa aynı anda basıp, basılı tutalım. Sonra da açıp kapama tuşuna basılı tutalım. Android recovery ekranı açılması lazım.
Wipe Data/Factory Reset'ten ses açma, azaltma tuşlarıyla aşağı yukarı gidebilirsiniz ve açma kapama düğmenizle seçebilirsiniz.
Yes diyen seçeneği seçin, Delete User Data'yı seçin.
İlk ekrana dönün, Wipe Cache Partition'ı bulun ve seçin.
Factory reset tamamlandı.
Reboot System Now'a gidip telefonu yeniden başlatın
Bir sorununuz olursa bize sorun.
  • Forum girişleri 1

23.Şub.2014 00:01:47 via Website

format atarken wipe data factory reset tin üstüne geliyorum açma kapama dügmesine basıyrum ancak herhangi bişer olmuyr ne yapa bilirim yardım edin lütfen
  • Forum girişleri 12

23.Mar.2014 19:46:05 via App

slm benim tel note2 ve 3g problem var bağlanmıyor edge ve wifide problem yok H+ daiken şebeke gidiyor net baglantisi kopuyor ne yapmam gerek dediğinizi yaparsam çözüm olurmu
  • Forum girişleri 1

24.Mar.2014 21:25:32 via Website

Merhaba; note 2 cihazıma 4.3 güncellemesi gelldikten sonra pil tüketimi inanılmaz arttı. Ardından tavsiye üzerine sizin yönteminizle wipe yaptım. bir hafta kadar iyi gitti. Bugün yine sapıttı. Ne yapmamı önerirsiniz?
  • Forum girişleri 1

17.May.2016 11:44:38 via Website

merhaba

yönergelerinize uyarak hard reset attım fakat telefon açılış ekranın da bekliyor hala yardımcı olabilirmisiniz?

saygılarımla