Google Nexus 4 — LG Nexus 4 - Pil Sorunu

• Cevaplar:6
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 304

28.Eki.2013 19:50:33 via App

Forumda yeniyim, o yüzden yanlış yere konu açtıysam özür diliyorum.Yaklaşık 2 haftadır Nexus 4 kullanıyorum. Gerek performans, gerekse kamera olsun her konuda telefonumdan çok memnunum.Fakat her akıllı telefonda olduğu gibi Nexus 4'te de pil sorunu var. Ekran parlaklığı, duvar kağıdı gibi faktörlere dikkat etmeme rağmen yoğun kullanımda 4-5 saati zor çıkarıyor.Öğrenciyim ve okulda teneffüs aralarında 10-15 dakika oyun oynuyorum. Aynı şekilde şarjım 4-5 saatte bitiyor. Ayrıca LG'nin Nexus 4'te sıradan pillerin aksine kullandıkça açılan bir pil kullandığını duydum. (örn: ilk günlerde şarj 6-7 saat giderken 1-2 ay sonra 1 günü rahat çıkarması gibi) Doğru mudur..? Yardımcı olursanız sevinirim. Ayrıca son bir sorum olacak. Çoğu Nexus kullanıcısı gibi bende yeni güncellemeleri yakından takip ediyorum. (Merakla 4.4 KitKatı bekliyoruz.) Sizce Nexus 5'ten sonra Nexus 4 daha ne kadar güncel kalır..?

— değiştirilme tarihi 28.Eki.2013 19:51:32

• Forum girişleri 300

29.Eki.2013 10:49:12 via Website

Hoşgeldin Tunahan. Şu ikisini bir deneyebilir misin? Nexus 4'ün Türkçe'sinde kelimeler nedir bilmiyorum ama şu şekilde olduğunu tahmin ediyorum.

1) Wifi ayarlarına git, advanced settings'e (ileri ayarlar) git --> orada bir Uyku sırasında Wi-Fi'yı açık tut diye bir seçenek var (Keep wifi on during sleep) --> Hiçbir zaman/Asla (Never) seçeneğini seç.

2) GPS'ten Location Services'e (Mekan servisleri) git. Burada Voice Recognize diye Google Now'a ait bir özellik olması lazım. Bunu kapatman lazım, çok pil yiyor. Google Now > Settings (Ayarlar) > Voice > Hotword detection.

Bir dene bunları, devam ediyorsa bana söyle.

Kitkat'ı biz de merakla bekliyoruz. Ne kadar güncel kalır Nexus 4 bilmiyorum, Ama piyasa hızlı, her birkaç ayda bir yeni cihaz çıkıyor ve agresif bir market. Elime Nexus hakkında dedikodular geçerse seninle paylaşıcam, ya da zaten haberini yapıcam. Bizim haberleri de takip et. Baya işine yarayabilir.
  • Forum girişleri 304

29.Eki.2013 13:17:42 via App

Önerileriniz için teşekkürler..2. öneriniz için konum hizmetlerine girdiğimde herhangi bir ayar penceresi göremedim. Sadece YARDIM bulunuyor. Birde, Google Now'a nasıl ulaşabilirim..? Galiba ülkemizde kullanıma açık değil.

— değiştirilme tarihi 29.Eki.2013 13:24:22

• Forum girişleri 300

29.Eki.2013 15:03:02 via Website

Evet açık olmayabilir. Biz sanırım Almanya'da olduğumuz için gözüküyor. Birinci öneriyi bir dene. Hala pili çatır çatır yiyorsa, o zaman başka sebeplere bakalım.
  • Forum girişleri 304

29.Eki.2013 17:10:51 via App

Forumda Clean Master programını önermişsiniz. Onu kullanmaya başladım. Ekran parlaklığım her zaman otomatik te. Kullanmadığım sürece mobil veriyi ve WiFi'ı kapatıyorum. İnşallah bu sefer bi değişiklik olur. :)

— değiştirilme tarihi 29.Eki.2013 17:13:04

• Forum girişleri 304

29.Eki.2013 17:17:21 via App

Ayrıca bugün telefonu cebimden çıkarmaya pek vaktim olmadı. Bi kaç mesaj attım o kadar. Saat 3 gibi eve geldiğimde şarjım %82ydi. Yani normal kullanımda telefon o kadar da şarj yemiyormuş. Sonra 10-15 dk civarında (son parlaklıkta ve wifi kapalı) Dead Trigger 2 oynadım. Şarjım %57ye düştü..Yüksek boyutlu oyunlarda çok şarj yiyormuş.
  • Forum girişleri 300

29.Eki.2013 17:20:39 via Website

Telefonun belleğini de sık temizlerseniz (Clean Master) akıcı çalışır. Başka sorun olursa bize yazın. Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız. Belki diğer forum üyeleri de çözüm biliyorlardır.