Samsung Galaxy S4 Android 4.3 Jelly Bean (İLK İZLENİM)

• Cevaplar:34
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 11

12.Kas.2013 06:23:39 via Website

Samsung 11 Kasım Çarşamba günü Türkiye'deki Galaxy S4 kullanıcılarının merakla beklediği Android 4.3 Jelly Bean'i yayınladı. Peki Android'in yeni sürümünün kullanıcılara getirileri neler gelin hep beraber bakalım;

BERABERİNDE GETİRDİKLERİ;

Galaxy Gear Desteği

*Galaxy Note 3 ile beraber tanıtılan Galaxy Gear biz kullanıcılara ne kadar yarar sağlayacak bunu zaman gösterecek.

Play Oyun

* IOS' da bulunan Game Center ile aynı özelliklerde yeni bir uygulama bize oynadığımız oyunlardaki skorlarımızı, arkadaşlaramızı ve popiler oyunları görmemizi sağlıyor.

KNOX Güvenlik Uygulaması

* Çok fazla kafa karışıklığına sebep olan bu uygulama kullanmış olduğumuz ve yüklemek istediğimiz uygulamalara kısıtlama getiriyor.Bu root yapmak isteyenler için bir engelleme aynı zamanda kullanıcılara yenilikçi widgetlar, uygulamalar ve özellikler vaad ediyor. (Güncellemden sonra KNOX'u kurup kurmamak sizin kararınıza kalmış)

* Yenilenmiş Samsung Tarayıcı oldukça kullanışlı olmuş;

* Gelişmiş RAM Kontrolü bize olduçka yara sağlayacak gibi böylece telefonumuzun performansıda artmış olacak.

* Google Play arayüzüde değiştirilmiş ve oldukça kullanışlı olmuş en azından dinlediğimiz müziği artık istediğimiz kadar ileri veya geri sarabiliyoruz

*Optik Okucu'ya Türkçe dil seçeneği eklenmiş fakat birçok kelimeyi çeviremiyor.

*Okuma Modu eklenmiş bu modu kullanarak sadece istediğiniz uygulamalardan bildirim alabilme şansınız var.

*S Health arayüzü değişikliğe uğramış.

*S Memo'ya ses dosyası, resim veya bulunduğumuz noktanın harita üzerindeki görünümünü ekleyebilmemiz sağlanmış.

*Renk dolgunluğu ve görüntü keskinliği arttırılmış. Fakat cihazı açıp kapatırken oldukça zaman kaybı yaşıyoruz uyku modundan çıkan cihaz Samsung Galaxy S4 I9500 yazısı göründükten tam 25 saniye sonra açılıyor.

Evet ilk elden Android'in yeni sürümünü test ettik fakat kamera ve klavyede bir değişiklik göremedik eğer sizinde keşfettiğiniz özellikler varsa bizimle paylaşabilirsiniz.

Alıntı: www.androidbayi.blogspot.com
  • Forum girişleri 7

12.Kas.2013 08:06:42 via App

ilk deneyenlerdenim sanırım gece bi bakayım dedim (sabah 6 gibi ) güncelleme var dedi yükledim ortalama 690 mb bişeyi rehber problemi düzelir ek yeniliklerden var ama Görsel olarak aynı bi değişiklik yok o kötü olmus

— değiştirilme tarihi 12.Kas.2013 08:07:29

• Forum girişleri 3

12.Kas.2013 09:58:19 via Website

arkadaşlar merhaba,

güncelleme yapmak istediğimde telefonumda en son yazılım mevcuttur uyarısı alıyorum fakat üzerinde hala 4.2.2 jelly bean var. telefonum yurtdışından getirttim, pasaport kaydı mevcuttur.

sizce ne yapmam gerekir?
  • Forum girişleri 88

12.Kas.2013 10:11:03 via App

Ben telefonu Turkiyeden almama ragmen CSC kodu(TUR) degil de (MID) geldi.Hala guncellemeyi alamadim tahmini ne zaman gelir?
  • Forum girişleri 304

12.Kas.2013 10:15:24 via App

Sabredin biraz benim kuzenime geldi sınıf arkadaşıma gelmedi daha. 1-2 hafta içinde tamamlanır. Bu arada bende Nexus 4 kullanıyorum. Bana da KitKat gelicek inşallah. :)

— değiştirilme tarihi 18.Kas.2013 17:57:24

Devre dışı bırakılan hesap
  • Admin
  • Forum girişleri 166

12.Kas.2013 16:13:51 via Website

Egemen Bey'e teşekkürler bu ayrıntılı bilgiler için. S4 için Android 4.3 güncellemesi peyderpey dağıtıldığı için bazı cihazların henüz almamış olması normal. Yakın bir zaman içinde tamamlanması bekleniyor.
  • Forum girişleri 13

12.Kas.2013 18:07:12 via Website

S4'üm var ama ben de henüz almayanlardanım.
  • Admin
  • Forum girişleri 166

13.Kas.2013 10:55:28 via Website

@Esra, dağıtım başladı, bugünlerde mutalak gelecektir güncelleme.
  • Forum girişleri 52

13.Kas.2013 18:12:30 via App

Teşekkür ederim Deniz Bey. Bir sorum daha var; acaba Samsung Galaxy S4 için 4.3 sürümü ile ilgili yenilikleri hakkında bir yazı olacak mıdır?

— değiştirilme tarihi 13.Kas.2013 18:12:58

• Admin
  • Forum girişleri 166

14.Kas.2013 10:25:47 via Website

@İzzet: Çok yakında bu konuda bir yazı yayınlayıp yenilikleri tanıtacağız. İlginiz için teşekkürler.
  • Forum girişleri 3

18.Kas.2013 11:07:27 via Website

Galaxy s4 kullanıyorum 4.3 jelly bean güncellemesini yaptıktan sonra telefonda sinyal gözükmesine rağmen herhangi bir uygulamayı açtığım zaman direk olarak telefon sinyali kesilmeye başladı bir süre sonra tamamiyle telefon sinyali almamaya başladı. ( hattım AVEA) Avea müşteri temsilcileriyle görüştüm bir takım ayarlar yaptırdılar ama değişen birşey olmadı, sim kartta problem olabilir denildi kartı galaxy s3 de denedim herhangi bir problem gözükmüyor. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir bilgilendirebilirmisiniz.
  • Forum girişleri 1

18.Kas.2013 20:44:31 via Website

4.3 surumu ıle toplu msj gonderımı 10 kısıden 20 ye cıkarılmıs ama yetersız bence
  • Forum girişleri 11

19.Kas.2013 06:14:13 via Website

Gökhan Pelit
4.3 surumu ıle toplu msj gonderımı 10 kısıden 20 ye cıkarılmıs ama yetersız bence

Bu devirde zaten emin olun sms gönderimi oldukça düştü bunun yerini WhatsApp, BBM, ChatOn gibi birçok uygulama aldı ki normal olarak fazla bir yenilik beklemeye gerek yoktu şahsen bu sayı yeterli
  • Forum girişleri 11

19.Kas.2013 06:17:42 via Website

Yalçın E.
Galaxy s4 kullanıyorum 4.3 jelly bean güncellemesini yaptıktan sonra telefonda sinyal gözükmesine rağmen herhangi bir uygulamayı açtığım zaman direk olarak telefon sinyali kesilmeye başladı bir süre sonra tamamiyle telefon sinyali almamaya başladı. ( hattım AVEA) Avea müşteri temsilcileriyle görüştüm bir takım ayarlar yaptırdılar ama değişen birşey olmadı, sim kartta problem olabilir denildi kartı galaxy s3 de denedim herhangi bir problem gözükmüyor. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir bilgilendirebilirmisiniz.

Evet yeni güncelleme sonrası çıkan problemlerden biri bu bazılarımızda tamamen gidiyor bazılarımızda ise 1-2 dakika gidip geliyor hemen cihazı servise götürmek en mantıklı seçenek bu zamanda.
  • Forum girişleri 7

19.Kas.2013 16:58:15 via App

bişey yapmana gerek yok Bana geldi arkadasima gelmedi mesela ona benden 4 gun sonra geldi ime sırasına göre geliyor
  • Forum girişleri 4

19.Kas.2013 22:41:06 via App

bende telefonumu yurdisindan aldim.telefonun ayarlar guncelleme menusunden guncellemeyi bulmuyor.bilgisayarda kies yüklü ise telefonu baglayip surum yukseltmeyi acinca direk olarak yuklemeye geciyor...
  • Forum girişleri 88

20.Kas.2013 23:33:16 via App

Az once menude gezerken kendi kendine yeni bi uygulama geldigini gordum google play dergiler diye.Ne sacma bisey ya bu kaldirilmiyo da