Samsung Galaxy S4 — Sürekli Gelen Güvenlik Uyarısı

• Cevaplar:29
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 6

13.Kas.2013 11:50:10 via Website

Merhaba Arkadaşlar,
4.3 Güncellemesini yükledikten sonra telefonuma sürekli bir güvenlik uyarısı gelmeye başladı. Aynen yazıyorum
"Bir uygulama, cihazınızda sistem öğesine yetkisiz erişme teşebbüsünde bulundu. Bu teşebbüs engellendi. Güvenlik düzeyinizi normal olarak ayarlamak bu sorunu çözebilir. İzin verilmemiş kaynaklardan edinilen uygulamaları silme güvenliği iyileştirebilir."

Sunduğu her iki çözümü de yaptım, yani güvenlik düzeyini "Normal" yaptım. İzin verilmemiş kaynaklardan yüklemeyi de iptal ettim. Ama güvenlik uyarıları hala devam ediyor. Acaba "Call Recorder" ve "CIA" programları mı bu uyarıyı almama sebep oluyor. Güncellemeden önce de bu programlar vardı ama böyle bir uyarı almıyordum.
  • Forum girişleri 11

14.Kas.2013 04:39:00 via Website

Birkaç yöntem söyleyeceğim deneyebilirsiniz;

1- ) Ayarlar-Daha Fazla-Güvenlik-Cihaz yöneticileri eğer burada birden fazla yönetici varsa birbirleri ile çakışıyor olabilirler. Siz ya antivirüs uygulamasını yönetici olarak ayarlayın yada android cihaz yöneticisini diğerleri tehlikeli olabilir.

2-) Eğer güncelleme ile gelen KNOX uygulamasını kurduysanız yine aynı şekilde KNOX u cihaz yöneticisi olarak deneyiniz

3-) Bu uyarıyı eğer bir internet sitesine girdiğinizde alıyorsanız söz konusu sitede zararlı yazılım olabilir

Bir sonuca ulaşıp ulaşamadığınızı bizimle paylaşın lütfen
  • Forum girişleri 6

14.Kas.2013 11:58:36 via Website

Egemen Arslan
Birkaç yöntem söyleyeceğim deneyebilirsiniz;

1- ) Ayarlar-Daha Fazla-Güvenlik-Cihaz yöneticileri eğer burada birden fazla yönetici varsa birbirleri ile çakışıyor olabilirler. Siz ya antivirüs uygulamasını yönetici olarak ayarlayın yada android cihaz yöneticisini diğerleri tehlikeli olabilir.

2-) Eğer güncelleme ile gelen KNOX uygulamasını kurduysanız yine aynı şekilde KNOX u cihaz yöneticisi olarak deneyiniz

3-) Bu uyarıyı eğer bir internet sitesine girdiğinizde alıyorsanız söz konusu sitede zararlı yazılım olabilir

Bir sonuca ulaşıp ulaşamadığınızı bizimle paylaşın lütfen

Ben KNOW uygulamasını kurduktan sonra bu sıkıntı başladı. Dediğiniz yerden ayarlara baktığımda cihaz yöneticisi "Android Cihaz Yöneticisi" yeşil işaretli ama KNOX uygulamasında da işaret var ama aktif durumda değil, yani işareti kaldıramıyorum. O yüzden "Android Cihaz Yöneticisi"ndeki işareti kaldırdım şuan sadece KNOX kaldı, bakalım uyarılar gelmeye devam edecek mi?
  • Forum girişleri 6

14.Kas.2013 12:26:58 via Website

Maalesef uyarı gelmeye devam ediyor... Cihazda Zoner Virüs programı var, acaba kaldırıp bir deneme yapmalı mıyım?
  • Forum girişleri 3

15.Kas.2013 09:51:24 via Website

Ayarlar/daha fazla/güvenlik/cihaz yönetimi/guvenlik seviyesini degistirden eğer yuksek ise normali secmeniz lazim
  • Forum girişleri 6

15.Kas.2013 10:41:29 via Website

Ramazan Akbulut
Ayarlar/daha fazla/güvenlik/cihaz yönetimi/guvenlik seviyesini degistirden eğer yuksek ise normali secmeniz lazim

Ayar düzeyi "Normal" olmasına rağmen uyarılar gelmeye devam ediyor. Yalnız dikkat ettim, bu uyarılar işyerindeki wifi ağına bağlandıktan sonra gelmeye başlıyor. Evdeki Wifi bağlantımda böyle bir sorunla karşılaşmıyorum...
  • Forum girişleri 300

15.Kas.2013 14:51:11 via Website

Bir wifi'daki tüm ağları silip, unutturup, telefonu kapatıp, şöyle bir 1 dakika bekletip, tekrar açıp, tekrar bağlanmayı deneyebilir misiniz?
  • Forum girişleri 2

16.Kas.2013 11:00:35 via Website

Hocam bi sonuca ulasa bildinizmi aynı sorun bendede mevcut yardımcı olacak arkdasların yyarıdımını bekliyorum...
  • Forum girişleri 3

16.Kas.2013 18:14:20 via Website

Wi-fi ile alakası yok. Ben wi-fi da değilken bile bunu yapıyor. Ve güvenlik düzeyi normalde. Ayrıca knox'u kaldırdım yine de aynısını yapıyordu. Başka bir sorun var :( Ben telefonu her kapatıp açtıktan sonra çıkıyor

— değiştirilme tarihi 16.Kas.2013 18:28:50

• Forum girişleri 11

16.Kas.2013 20:28:42 via Website

Arkadaşlar sorun KNOX uygulamasında kısıtlamalar çok fazla bende yüklü olmamasına rağmen bu hatayı veriyordu b4 gün oldu şu an yok birşey yeni bir güncelleme gelmesini bekleyeceğiz

EDIT: KNOX u yüklemeyen arkadaşlar eğer sizler aynı hatayı alıyorsanız AYARLAR-DAHA FAZLA-GÜVENLİK-CİHAZ YÖNETİCİLERİ kutucuğu işaretleyin

— değiştirilme tarihi 16.Kas.2013 20:31:48

• Forum girişleri 3

16.Kas.2013 22:32:23 via Website

Egemen Arslan
Arkadaşlar sorun KNOX uygulamasında kısıtlamalar çok fazla bende yüklü olmamasına rağmen bu hatayı veriyordu b4 gün oldu şu an yok birşey yeni bir güncelleme gelmesini bekleyeceğiz

EDIT: KNOX u yüklemeyen arkadaşlar eğer sizler aynı hatayı alıyorsanız AYARLAR-DAHA FAZLA-GÜVENLİK-CİHAZ YÖNETİCİLERİ kutucuğu işaretleyin
Ben yükleyip kaldırdım KNOX'u şimdi ne yapayım ? O uyarı yinede çıktı
  • Forum girişleri 11

18.Kas.2013 05:49:42 via Website

Berkant Demiray
Egemen Arslan

Ben yükleyip kaldırdım KNOX'u şimdi ne yapayım ? O uyarı yinede çıktı

Arkadaşlar yüklemek veya yüklememek ile birşey fark etmiyor yüklerseniz yeni uygulamalar ve widgetlar geliyor görünüm değişiyor yani her halûkârda o uyarıyı alacaksınız yeni güncellemeye kadar
  • Forum girişleri 7

19.Kas.2013 20:55:43 via App

Güvenlik düzeyini normal yapın
cihaz yoneticisinde knox kuruluysa onu yonetici yapin duzelir
  • Forum girişleri 4

19.Kas.2013 22:35:15 via App

Ayni sorunu guncellemeyle birlikte bende yasadim.Telefonu root yapip knox ile ilgili tum uygulamalari kaldirdim ve artik boyle bir uyari almiyorum.
  • Forum girişleri 2

20.Kas.2013 17:48:16 via Website

Arkadaslar Geri eski roma dönme sansımız yokmu. yardımcı olacak bi arkadaşımız falan varmı geri donus yapsak. wifi problemli güvenlik uyarsı var en kotusude sarj cok aşırı tüketiyor.
  • Forum girişleri 3

22.Kas.2013 10:43:21 via Website

Aydın Cemil Aykaç
Merhaba Arkadaşlar,
4.3 Güncellemesini yükledikten sonra telefonuma sürekli bir güvenlik uyarısı gelmeye başladı. Aynen yazıyorum
"Bir uygulama, cihazınızda sistem öğesine yetkisiz erişme teşebbüsünde bulundu. Bu teşebbüs engellendi. Güvenlik düzeyinizi normal olarak ayarlamak bu sorunu çözebilir. İzin verilmemiş kaynaklardan edinilen uygulamaları silme güvenliği iyileştirebilir."

Sunduğu her iki çözümü de yaptım, yani güvenlik düzeyini "Normal" yaptım. İzin verilmemiş kaynaklardan yüklemeyi de iptal ettim. Ama güvenlik uyarıları hala devam ediyor. Acaba "Call Recorder" ve "CIA" programları mı bu uyarıyı almama sebep oluyor. Güncellemeden önce de bu programlar vardı ama böyle bir uyarı almıyordum.

Bende de aynıo sorunu yaptı "Knox Notification manager 1.0" problem bundan kaynaklanıyor. Knox un kurulumunu yaptım bir daha o uyarı gelmedi. keşke tek sorun bu olsa. Güncelleme sonucu şuan telefon serviste ve parça bekleniyor :/
Devre dışı bırakılan hesap
  • Admin
  • Forum girişleri 166

22.Kas.2013 13:18:52 via Website

Evet Samsung ne yazık ki bu güncellemede acele ettiği için her şeyi yüzüne gözüne bulaştırdı. Öyle ki, S3 kullanan bazı okuyucularımız şimdi yeniden Android 4.1.2'ye dönüyorlar. Bakalım işler zaman içinde düzelecek mi...