Rootlanan galaxy s4 ü orjinal resmi romuyla tekrar garanti kapsamına sokmak hakkında yardım lütfen

• Cevaplar:8
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 4

01.Ara.2013 21:14:44 via Website

Merhaba arkadaşlar,

Sitede yeniyim sizlerin bilgilerine güvenerek yardımlarınızı bekliyorum.Ben hafta içinde s4 aldım ve telefon 4.3 e güncelledi kendini kullanmaya başladım ama bi süre sonra baktımki bildirim paneli çalışmamaya başladı aşağı doğru inmemeye başladı telefonu yeniden başlatınca çalışmaya başlıyor fakat bi süre sonra yeniden çalışmamaya başlıyor.
İnternetten araştırdıklarım kadarıyla eski sürümü 4.2.2. ye geri düşürülmediğini okudum rootlama işlemi ile yüklemeyle alakalı forumlarda yazılar gördüm ve rootlamayı denedim rootlamadan önce telefonu en az 2 kere formatladım bile. Rootladıkdan sonra yapamadım veya yine 4.3 gözükyor sürümü ve sorun devam ediyor ve hatta telefonu cihaz üzerindne güncelle dediğimde ise Cİhazınız modifiye edildi.Yazılım güncelleştirmeleri mevcut dğeil uyarısı veriyor bu telefonun rootlandığı anlamınamı geliyor ve birde durum kısmından bakıldığı zaman cihaz durumu özel olarak gözüküyor ve forumlarda gördüğüm kadarıyla SüperSu diye bi uygulama geliyor telefona herhalde rootlandı ama şimdi garantiye bile götürsem herhalde rootlandı diye kabul etmicekler napıcağımı bilemedim nolur yardım edin en kötü eski orjinal resmi sürümüne geri getiremezmiyiz en kötü garantiye verebilmek için Sizlerin yardımlarını bekliyorum bana yardım edin lütfenn:wacko::wacko::wacko::wacko:
  • Forum girişleri 1.065

01.Ara.2013 23:07:17 via App

şoyle bir baktim sitemize ama ben androidpitin bu konuda bir makale yayinladigini goremedim fakat internette s4 unroot konusuyla ilgili bir takim yazilar var umarim androidpit sana en kisa zamanda yardimci olucaktir. adminlerimize duyrulur bekliyoruz lutfen

HAZREC..

• Forum girişleri 4

02.Ara.2013 08:30:21 via Website

aslında rootlanmış rootlanan telefonu resmi sürüme nasıl çekebiliriz bunların herhalde bi sayı numaretiği varmış herhalde artıyomus root yapıldığında öyle anlaşılıyormuş diye duydum ama ben razıyım 4.3 e rootlu durduğu için garantiye veremicem şimdi benim sıkıntım o resmiymiş gibi göstermek istiyorum veya root u silmek istiyorum
Devre dışı bırakılan hesap
  • Admin
  • Forum girişleri 166

04.Ara.2013 16:09:41 via Website

Özgür Bey,

Konuyu araştırıyorum, sizden en azından bir gün daha sabır rica edicem daha net ve ayrıntılı bir cevap verebilmek için.
  • Forum girişleri 4

04.Ara.2013 16:40:22 via Website

Merhaba deniz bey,

Bende baya bi kurcaladım son olarak sammobile dan türkiye rom unu indirdim ve odinle kurulumunu gerçekleştirdim.Tabi 4.3 eski sürüme 4.2.2. ye düşürülmüyor fakat en azından telefon download modunda official version olarak gözüküyor ve cihaz durumu resmi olarak göüküyor. Ama gel gelelim en can alıcı noktaya donwload modda orjinal telefonlar rootlanmamış room lanmamış telefonlarda warranty bit : 0 olarak gözüküyor. Bende bu durum 1 olarak gözüküyor. Onuda resetleyen toollar ve programlar varmış hatta format atıncada düzelebilirmiş ama okadar uygulama ve veri varken o riske giremicem artık. Şimdi telefona rusya room u kurdum bi arkadaşın tavsiyesi ile yine cihaz resmi olarak gözüküyor asıl benim bu durumlara gelmemdeki amaç 4.3 e yükselttikden sonra bildirim paneli birsüre sonra çalışmıyordu rusya room unu kurdum test aşamasındayım bakalım onda bu sorunu yapıcakmı (Rusya rom u Türkiye romundan önce çıkan versiyonu). İlginiz için çok teşekkürler
  • Forum girişleri 2

06.Ara.2013 22:27:43 via Website

Rootlu bir s4 u orjinal rom yukleyerek eski haline getirebilirsiniz ama her rom veya root olayinda artan bir sayac var bu sayaci sifirlamak icin tringle away isimli programa ihtiyac var.fakat bu progeam sadece s4 gt i9505 ise yariyor.bende gt i9500 var rjinal rom yukleyip unroot yapip servise verdim .orjinal olmayan samsung harici yazilimlar yuklenmis garantiden cikmis dediler.yani anliyorlar :)
  • Forum girişleri 4

07.Ara.2013 21:25:09 via Website

Arkadaslar tekrar merhaba

Benim asil sorunum 4.3 turkce rom unda bildirim panelinin takilmasiydi ve bu sorunun cozumunu ararken telefonu bile rootladim tekrar o sebekten sayac 1 olarak artti bu sebep telefonu garanti disina cikariyor ama biraz cemkirilirse teknik servise yuklerken hata verdi bende cihazi rootlamak zorunda kaldim yuklerken tarzi belki inandirilabilir ama benim garantiye verme istegimde bildirim panelinin calismamasindan dolayiydi ama cok deniyefek ve ugrasarak onun cozumunu buldum :) turkiyedeki room un (mj8) bi ust versiyonu (mk8) rusyada resmi yayinlandi ve bende o room u kurdum cihaza ve sukur su ana kadar ne bi takilma oldu bildirim panelinde nede herhangi bir sorun ben bu sekilden memnunum turkiye roomunda guncellemnin cikmasini beklicem hani rus degilde turk mali olsun diye ama simdilik rus room u sorunsuz calismaktadir. Son surum rus roomunu sammobile den bulabilirsiniz.

Saygilar
  • Forum girişleri 2

31.Ağu.2014 17:09:12 via Website

Rootlandığı için cihaz durumu özel olarak görünür süper su nun ayarlarından root u durdurp yeniden başlatırsanız cihaz durumu resmiye döner ve güncelleyebilirsiniz.

• Forum girişleri 1

06.Ağu.2015 03:52:35 via Website

rootlu her telefona orjinal rom yuklenir korkma.Fakat orjinal romun calismasini istemedigi uygulama varsa root bu uygulamayi calistirir.