Samsung Galaxy S4 — Batarya Problemi

• Cevaplar:14
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 5

05.Ara.2013 20:52:13 via Website

Arkadaşlar merhaba, bugün şöyle bir problemle karşılaştık işyerinde:

Bir arkadaşımın ve benim hemen hemen aynı zamanlarda aldığımız galaxy s4 telefonlarımız var. Ben turkcell ön satıştan 32 gb versiyonunu aldım, arkadaş ise normal bir telefoncudan ithalatçı firma garantili 16 gb versiyonunu aldı. 4.3 güncellemesine kadar bir sıkıntı yoktu. Bugün arkadaşın şarjı %50 civarında iken aniden telefonu kapandı ve tekrar açılmadı. Tekrar açmaya çalışırken telefon tekrar kapandı ve içinden tık tık sesi geldi. İncelediğimizde şöyle birşey fark ettik. Telefonun bataryası makul düzeyin çok ötesinde şişmişti(bombeleşmişti) ve telefonu kapatırken bataryanın son titreşimini yaparken batarya titreştiğinde arka kapağa vuruyordu ve ses o yüzden gelmişti. Bendeki yedek batarya ile açtık telefonda sorun yoktu. Daha detaylı baktığımızda ise şöyle bir gerçekle karşılaştık: Benim telefonumun orjinal bataryası ve orjinal yedek bataryasının üzerinde "Made in Korea" yazarken arkadaşın bataryasında "Made in China" yazıyordu. Arkadaş telefonu birkaç defa çakma şarj aleti ile şarj etmiş.Şu an onun bataryası kullanılamayacak durumda, o kadar şişti ki arka kapağı bile kapatamıyor. Arkadaş telefonu kapalı kutuda aldığını ifade ediyor, acaba bir şekilde kutu açılmış ve içeriğindeki batarya değiştirilmiş olabilir mi? Bir de mecbur yeni batarya alacak ama insanın canı sıkılıyor elbette, acaba bataryalar garantiye dahiil midir? Forumda Samsung'un bataryalardan kaynaklanan sorunlar nedeniyle ücretsiz değişim yaptığını okudum, bu bizim ülkemiz için geçerli mi acaba? ve sizce bu farklılığın nedeni, yani üretim yeri farklılığının, ne olabilir ve bu kadar ciddi bir kalite farkı yaratabilir mi?

Benzer sorunu yaşayan arkadaşlar varsa fikir paylaşmak iyi olur.

Saygılarımla :)

— değiştirilme tarihi 05.Ara.2013 20:56:24

• Forum girişleri 88

06.Ara.2013 00:13:19 via App

Ben mayista aldim telefonumu.Dun de kardesime aldik ikisini karsilastirirken farkettim benim bataryanin uzerinde made in china yazarken kardesimin ki made in vietnam.Ne alaka neye gore farkli ulkelerde uretilmis cozemedim.
  • Forum girişleri 48

06.Ara.2013 05:00:51 via App

Arkadaşlar üretim yerleri o kadar da önemli değil bana göre bataryalarda. Nokia zamanında da aynıydı olay bunu ithal eden firmalar kanımca ayarlıyorlar artık neye göre nasıl alıyorlar bilmiyorum. mesela iyi hatırlıyorum arkadaşımla ikimizin aynı model Nokia telefon vardı telefonun birinde Made in German diğerinde Made in Hungary yazıyordu. yani bu olay o kadar da önemli değil.
Çin malı eşyalara gelince siz ne üretin derseniz Çinliler onu üretir. kaliteli olsun derseniz kaliteli dandik olsun derseniz dandik ürün üretirler. Çin malı telefonlardan da çekinmeyin.
Kutunun içindeki bataryayı çıkaracaklarını sanmıyorum.
Bataryanın şişmesi mevzusuna gelince onun sebebini bende anlamadım kardeşimde de s4 vardı onun batarya da aynı bahsettiğiniz gibi şişmiş ve başka batarya ile de telefon açılmıyordu. batarya şişmeleri duyduğuma göre garanti kapsamında diyorlardı ama yine de araştırmakta fayda var kesin olarak bilmediğim için yanlış yönlendirmek istemem.

[KOMPLO TEORİSİ]
Arkadaşlar zirvedeki bir telefon üreticisi böyle bir batarya hatası nasıl yapar anlamış değilim. açıkçası bana normal gelmiyor. Çok film izleme diyeceksiniz belki içinizden ama sizlerin de fikirlerini almak istiyorum. bir filmde görmüştüm cep telefonuna arama geliyor açıyor telefonu kulağına getiriyor alo diyor ve bum! cep telefonu uzaktan patlatılıyor içine herhangi bir bomba düzeneği gibi bir şey kurulmuş değil. sizce böyle bir şeyin ürünü olabilir mi bu s4 ün batarya saçmalığı?

(teori saçma gelebilir. zaten adı üstünde teori... fikirleriniz önemli benim için.)

kolay gelsin. teşekkürler.

— değiştirilme tarihi 06.Ara.2013 05:02:11

• Forum girişleri 20

04.Oca.2014 22:06:31 via App

Batarya değişimi Türkiye icinde geçerlidir.. ben değiştirdimmmm. s4. serviste batarya varsa 5dk da hallediorlar. yoksa sparis formu ile 2.3 gunden getirtiorlar.
batarya sismesi bendede oldu. garanti kapmasinda degistirdiler.
yeni verdikleri bataryadada malezya yazılı:))

— değiştirilme tarihi 04.Oca.2014 22:07:55

• Forum girişleri 2

06.Oca.2014 16:53:39 via Website

samsung Galaxy s4 telefonumu 2 ay kadar kullandıktan sonra batarya şişmesi bende de oldu. Üzerindeki orjinal bataryası çin malı idi. servise verdim ve serviste 2 - 3 gün telefonum kaldı. batarya değişimini herhangi bir ücret ödemeden değiştirdiler. şimdiki bataryası vietnam malı. (made in vietnam) yazıyor.
bakalım göreceğiz şişme sorunu bu bataryada da olacak mı. servisteki arkadaşa sordum. tekrar bu da şişerse ne olcak diye. O da bana herhangi bir şey olmaz dedi. demek ki bir bildiği var herhalde. Samsungun koyduğu bu çin malı bataryalar mı şişiyor. şişiyorsa neden bu pili ilk başta koyuyor da vietnam malını koymuyor. Anlamadım...

— değiştirilme tarihi 06.Oca.2014 16:59:51

• Forum girişleri 20

06.Oca.2014 19:16:42 via App

Mesut Büyükada
samsung Galaxy s4 telefonumu 2 ay kadar kullandıktan sonra batarya şişmesi bende de oldu. Üzerindeki orjinal bataryası çin malı idi. servise verdim ve serviste 2 - 3 gün telefonum kaldı. batarya değişimini herhangi bir ücret ödemeden değiştirdiler. şimdiki bataryası vietnam malı. (made in vietnam) yazıyor.
bakalım göreceğiz şişme sorunu bu bataryada da olacak mı. servisteki arkadaşa sordum. tekrar bu da şişerse ne olcak diye. O da bana herhangi bir şey olmaz dedi. demek ki bir bildiği var herhalde. Samsungun koyduğu bu çin malı bataryalar mı şişiyor. şişiyorsa neden bu pili ilk başta koyuyor da vietnam malını koymuyor. Anlamadım...
benimde cin maliydi suanki malezyaa. banada birdaha sisme olmucani solediler. sismede yazilimdan dediler ne alakaysa. umarim sıkıntı yasamayiz.
  • Forum girişleri 2

08.Oca.2014 08:32:13 via Website

Osman Türk
Mesut Büyükada
benimde cin maliydi suanki malezyaa. banada birdaha sisme olmucani solediler. sismede yazilimdan dediler ne alakaysa. umarim sıkıntı yasamayiz.

Bazı alışveriş sitelerinde bu telefona uyumlu orjinal olmayan batarya süresinin daha fazla olduğunu belirten ve satanlar var. Acaba bu pillerden alsak ve taksak telefona zarar verir mi acaba. Bu konuda bilgin var mi. Tesekkuurler...
  • Forum girişleri 20

09.Oca.2014 09:15:02 via Website

Mesut Büyükada
Osman Türk
Mesut Büyükada

Bazı alışveriş sitelerinde bu telefona uyumlu orjinal olmayan batarya süresinin daha fazla olduğunu belirten ve satanlar var. Acaba bu pillerden alsak ve taksak telefona zarar verir mi acaba. Bu konuda bilgin var mi. Tesekkuurler...
orjinal olmayan ürünler istedıgı kadar iyi desinler başta ben rahat olamam :)
sonucta ucuz bı cıhaz degıl, uyduruk bır bataryanın tele zarar vermesını ıstemem.
şuan bana verdıklerı made in malezya olan bataryam wifi-mobil verisi kapalı 2gun kullandım denemek ıcın. aksamlrı evden wifi ile baglandım tek. tel gorusmeside sık yapmadım. 2 gun oldu ve suan hala %6.. egerkı hersey acık olsun normal kullanım olsun, 15 saati gecıyor..

— değiştirilme tarihi 09.Oca.2014 09:15:26

• Forum girişleri 1

11.Oca.2014 20:38:22 via Website

Arkadaşlar S4 ü 18 gün önce aldım. Pilin bekleme süresi inanılmaz düşük şöyleki full şarjda akşam saat 9 da çıkarttım şarjdan. Sabaha kadar tüm sensörler mobil veri wifi kapalı olmasına rağmen pil seviyesi sabah %10 a düştü. Ayarlarda pil kullanımına baktığımda grafik ekranında Wi fi kapalı olmasına rağmen pil tüketimi Wifi de hiç kesilmiyor. Bunla ilgili bir çözüm bulamadım. Bilgisi olan varmı acaba.
  • Forum girişleri 1

23.Oca.2014 13:22:56 via Website

merhaba arkaaşım senın sorunun bendede vardı wifi ye gir sol alttaki tuşa baş wifi ayar menusu cıkacak ordan gelişmiş i şeç ekrana ayar menusu gelecek 5 inci sırada taramaya daima izin ver yazıyo yanında yeşil okey işareti vardır onu kaldır sorunun çözülecek
  • Forum girişleri 446

27.Oca.2014 14:19:35 via App

servise verin bataryayi degistirsin 5 dkda degistiriyolar ucretsiz yoksa 2.3 surer benim % 50 kapaniyodu aciyodum % 0 oluyodu

— değiştirilme tarihi 27.Oca.2014 14:20:22

• Forum girişleri 5

15.Şub.2014 11:42:49 via Website

Can akcura
servise verin bataryayi degistirsin 5 dkda degistiriyolar ucretsiz yoksa 2.3 surer benim % 50 kapaniyodu aciyodum % 0 oluyodu

yaa arkadaş bı kişi nasıl bu işin beş dakkada cozuldugunu anlatsın manısa servısı telefonu almak zorundayız dıyor bu nasıl iş servısten servıse degısıyomu bu iş
  • Forum girişleri 446

15.Şub.2014 13:03:42 via App

ben küçük samsung servisi var ona goturdum seevisemi veriyim siz değiştirirmisiniz dedim onlar hemen değiştirdi verdi
  • Forum girişleri 2

15.Şub.2014 14:38:56 via Website

Aynı sorun bendede oldu telefon kapanıp açılıyordu ama batarya şişmemişti servise gittim okuduğum forumları dikkate alarak şuan değiştirebilirmisiniz dedim hayır servis elemanlarımız kontrol edecek başka arızalara yol açmış olabilir dedi aldı teli pazartesiye bitermiş bakalım sorun çözülecekmi:)