Telefon açılmıyor ve ses tuşlarıda çalışmıyor , ne yapmalıyım?

• Cevaplar:4
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 2

15.Ara.2013 09:03:32 via Website

Merhaba arkadaşlar, benim büyük ve ilginç bir sorunum mevcut inşallah buna bir çözüm bulacağız. Dün 2 hafta önce sattığım Sony xperia x8 telefonumun yerine LG P990 (speed) aldım. Telefondan o kadar zevk aldımki sanırım bazı şeyleri bu yüzden gözardı ettim. Makul bir fiyata geldiğinden (tanıdıktan aldım) telefonun ses tuşlarının çalışmadığını farkettim ama ses etmedim. Ses tuşlarına başka bir işlev (kamera,wifi vs) eklendiği için çalışmıyor sanırım diye düşündüm. Tekrar tekrar çalışmadığını anladım. Saat 20:00 sularında telefonu Ice cream sandwich versiyonuna getirmek istedim. Lg'nin destek verdiğini duyunca işimin kolay olacağını sandım. Zaten aldığımda MoDaCo isimli Froyo sürümlü bir rom vardı,demekki root edilmiş,flash vs yapılmış. Xperia x8ime kolayca yüklediğimden bunada yüklemeye çalıştım. Fakat ne olduysa oldu,telefon LG'nin tools programının işi bittikten sonra açılmadı. LG logosu geliyor sonra MoDaCo logosunun geleceği yerde Vodafone logosu gelip tam vodafone yazısı çıkarken donuyor sonra sürekli restart atıyor. Restart atınca tekrar Vodafona GELMİYOR. Lg yazısından sonra sürekli restart atıyor. Milyonlarca kez bataryayı çıkarıp taktım,farklı binlerce metod denedim olmuyor. Şimdi sorum;
[/b]
Acaba telefonun açılmaması yada hard format atamamam ses tuşlarının çalışmamasındanmı? Şimdi ne yapmalıyım ?

Ayrıca kusura bakmayın söylemeyi unuttum,telefonu bataryayı çıkarıp bilgisayara takmamda fayda etmedi,bilgisayar sürücüyü bulamadı çünkü ses kısma tuşu çalışmıyor ve pc bulamıyor.!

Telefonu çok beğendim ve değiştirmek istemiyorum,ne yapabilirim yardımcı olun lütfen ! Teşekkür ederim.
  • Forum girişleri 1.065

15.Ara.2013 14:02:29 via App

froyo ya tekrar donmen gerekiyor ama isin cok zor admin arkadaslar yardim edecektir sana

HAZREC..

• Forum girişleri 300

16.Ara.2013 12:47:51 via Website

Ses tuşları çalışmadığı için format atamıyorsun. Format atabilmen ve eski sürüm yükleyebilmen için, ses tuşlarından birini ve açma kapama düğmesini vs basılı tutman gerekiyor. Bence bir teknik servise götür. Ya da bir teknoloji dükkanına nerede olduğuna bağlı, mesela Yazıcıoğlu gibi. De, böyle böyle, ben Ice Cream Sandwiche yükseltmek istiyorum ama ses tuşları çalışmıyor nasıl yapıcaz usta bunu de. Tamir, modifiye, bir güzellik yapsınlar telefonuna.
  • Forum girişleri 3

11.Oca.2014 14:46:21 via Website

Senin yazılımsal bir problemin var, ses tuşlarının çalışmaması ise donanımsal bir problemi gösteriyor.

Eğer Windows kullanıyorsan:

1) LG Tools'u kullanabildiğine göre daha önce bilgisayarın telefonu tanımış demektir, yani gerekli sürücüler yüklenmiş demektir. Bilgisayarımdan Aygıt Yöneticisi aç ve LG'nin sürücülerini sil. Bilgisayarı yeniden başlat.

2) Daha sonra şuradan sürücüleri şuradan yeniden indir: http://tool.xcdn.gdms.lge.com/dn/downloader.dev?fileKey=UW00120120425 ve bilgisayarına kur.

3) LG Mobile Support Tool'un son sürümü sende var mı yok mu kontrol et, yoksa sil ve şuradan yeniden yükle: http://www.lg.com/uk/support-mobile/lg-P990#software_panel

4) Zaten USB debugging aktif olduğundan tekrar Tools'u çalıştırıp içerisine son sürüm LG işletim sürümünü at.

5) Eğer Tools telefonu görmüyorsa, Android SDK'yı indir. İnternetten biraz araştırmayla "adb" ve "fastboot" komutuyla telefona nasıl bağlanacağını oku ve anla.

6) Daha sonra komut satırına "adb reboot recovery" yazarak telefona ulaşmaya çalış. Sürekli yeniden başlatma döngüsünde olduğu için bu komutu telefon algılayıncaya kadar gönder. Recovery'ye bağlandığın zaman zaten işini kolayca halledersin.

Eğer adb komutu işine yaramadıysa ses tuşlarını değiştirmeyi deneyebilirsin. Daha önceden çalışmıyor olması ve hala çalışmıyor olmaları büyük ihtimalle donanımsal bir problemi işaret ediyor.

1) Youtube'dan şu videoları takip ederek ses tuşlarını değiştir: http://www.youtube.com/results?search_query=lg+p990+disassembly

2) Tuşları değiştirdikten sonra telefonun "recovery" moduna gir (ses kısma tuşu ve açıp\kapama tuşu).

3) Daha önce yüklenmiş recovery'e göre yeni ROM'unu yükle. Ya da harici SD karta istediğin ROM'u at, daha sonra recovery mode içerisinden o ROM'u yükle.

— değiştirilme tarihi 11.Oca.2014 14:53:18