Rom ve root atma hakkında bir sorum olacaktı ?

• Cevaplar:23
  • Sticky değilCevaplanmayanlar
  • Forum girişleri 4

04.Oca.2014 20:51:22 via Website

Kolay gelsin. Ben Samsung Galaxy S4 Active kullanıyorum. Cihazı alalı 2-3 ay oluyor. Cihazımın modeli i9295 diye geçiyor. Cihazım için root lazım ve rom kurmak istiyorum. Daha önceden Samsung Galaxy Wonder kullanmıştım. Odin ile stok roma dönebiliyordum, CWM, rom ve root ta kurabiliyordum. Aynı yöntemi bu cihaz içinde uygulasam yetermidir acaba ? Ve bazı forumlarda dolaşırken mevcut cihazımızın bölümüne baktığımda hiç rom paylaşan görmüyorum. Acaba normal Galaxy S4 e atılan romlar benim cihaz içinde atılabilir mi ? Ayriyetten cihazım brick olursa ne yapabilirim illa telefoncuyamı götürmem gerek ? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
  • Forum girişleri 9

04.Oca.2014 21:03:16 via App

Arkadaşım ben c bu işlerden fazla anlamıyorsan oynama zaten root atmak telefonu garanti kapsamından çıkarır özellikle telefonunda 4.3 yazılım mevcut ise hiç oynama benim durumuma düşersin
  • Forum girişleri 619

04.Oca.2014 21:29:33 via App

ısmail gülkanat
Arkadaşım ben c bu işlerden fazla anlamıyorsan oynama zaten root atmak telefonu garanti kapsamından çıkarır özellikle telefonunda 4.3 yazılım mevcut ise hiç oynama benim durumuma düşersin
orijinal stock rom yuklersen garantiye girersin zaten lutfen sorununuzla ilgili aciklama yaparmisiniz lutfen.

orhan PINAR

• Forum girişleri 4

04.Oca.2014 21:43:48 via Website

Ben yeni rom kurmak istiyorum root atınca garanti dışı kaldığını da biliyorum. Sadece şunu öğrenmek istiyorum Samsung Galaxy S4' e atılan romlar Samsung Galaxy S4 Active' ede atılıyormu ?
  • Forum girişleri 9

04.Oca.2014 21:55:21 via App

ben android pitte yayinlanan 4.3 versiyonu yukledim sonra 4.1.2 ye donmek istedim imei kayboldu telefoncuya verdim ben yaparim dedi ama daha berbat etti simdi telim sadece 4.1.1 var ve rootlu garantiden cikti stok rom yukleyince tekrar imei gidiyor 4.3 versiyodan dolayida knox yerlesti kaldi bu arada telefonum note2

orhan bey sorumu cozerseniz cok tesekkur ederim

— değiştirilme tarihi 04.Oca.2014 21:56:51

• Forum girişleri 619

04.Oca.2014 22:03:06 via App

ısmail gülkanat
ben android pitte yayinlanan 4.3 versiyonu yukledim sonra 4.1.2 ye donmek istedim imei kayboldu telefoncuya verdim ben yaparim dedi ama daha berbat etti simdi telim sadece 4.1.1 var ve rootlu garantiden cikti stok rom yukleyince tekrar imei gidiyor 4.3 versiyodan dolayida knox yerlesti kaldi bu arada telefonum note2

orhan bey sorumu cozerseniz cok tesekkur ederim
peki orijinal romu cihazi dowload moduna alipta odin ilemi yukleme yaptiniz?

orhan PINAR

• Forum girişleri 9

04.Oca.2014 22:39:08 via App

Ben şahsen kendim odin ile yüklemedim telefoncu yükledi ama baks ile yüklemiş olabilir stok rom yükledim zaman efs klasörü değişiyor bu yüzden ben kendimde odin ile denemek istemiyorum cesaret edemiyorum tekrar efes'e klasörü değişip email uçabilir diye şu sorunumu çözerseniz çok sevinirim çünkü telefonum modifiye olarak gözüktü için yazılım güncellemesi alamıyorum
Orhan bey teşekkür ederim sanırım bana yardımcı olabilecek sinir bu konuda tecrübeli olduğunuzu görüyorum

— değiştirilme tarihi 04.Oca.2014 22:41:09

• Forum girişleri 1.065

04.Oca.2014 22:51:56 via App

ismail bey benim elimde daha once imei null olan bir galaxy s3 var tekefoncularin yaptigi gibi imei attim biraz zahmetli oldu benim icin ama tecrube ettim fakat sizin dediginiz gibi samsungun stock frimware ini kullanamiyorum bende cyanogenmod 10.2 yi yukledim tekrar imei sorunu olmadi su anda stabil ve batarya konusunda yuksek bir performans sagladi fakat sizin telefonunuz sanirim s4 ayni durum sizde gecerli olurmu bilemem ama umarim birazcik aydinlatabilmisimdir sizi

HAZREC..

• Forum girişleri 9

04.Oca.2014 22:57:23 via App

hayir orhan bey benimki note 2 peki dediginiz romu yuklesem imei sorunu olmaz ise onun uztune yeniden odin ile stok rom yuklesem sorun cozulmezmi efs klasorunun degismesini suanki romun box ile atilmis olmasindan kaynaklandigini dusunuyorum

yinede olmaz ise ve imei null yada 0049 gibi olursa yedegini aldigim efs klasorunu tekrar yuklesem imei ve sebeke sorunu duzelirmi

— değiştirilme tarihi 04.Oca.2014 23:00:35

• Forum girişleri 1.065

04.Oca.2014 23:13:24 via App

ismail bey box ile atilan bir romunuz var bence telefonu riske atmayin derim ama yinede denemek isterseniz iki kez efs yapin derim yinede uyarayim samsung geri donus yapilmasini istemedigi icin telefonlarimiza yaptigimiz mudahalelerden sonra imei hatalari aliyoruz

HAZREC..

• Forum girişleri 4

04.Oca.2014 23:15:35 via Website

Teşekkür ederim ama bu rom s4 active orjinal bölümünde yani benimkisi orjinalmi normal mi onu dahi bilmiyorum :D Ayrıca kuzenim xperia arc s kullanıyor ama xperia arc a olan romlardan kullanabiliyor ?
  • Forum girişleri 1.065

04.Oca.2014 23:18:54 via App

can bey telefonunuz orjinal degilmi

HAZREC..

• Forum girişleri 9

04.Oca.2014 23:21:13 via App

tesekkur ederim suanki efs klasorunu yedekleyip bir sorunda yeniden yuklesem dizelmezmi
  • Forum girişleri 1.065

04.Oca.2014 23:24:16 via App

ismail bey bunu denemeden emin olamayiz siz kesin bir cevap istiyorsunuz ama sorumlulugu yalnizca siz ustlenebilirsiniz yardim edemedigim icin kusura bakmayin.

HAZREC..

• Forum girişleri 9

04.Oca.2014 23:27:04 via App

yok ben tekrar yukleme yapmaya cesaret etmedim telwfoncu yapti ama sanirim box ile yaptizaten stok romda yuklesem telefon hep rootlu gorunuyor sanirim bax ile root yaptigi icin

— değiştirilme tarihi 04.Oca.2014 23:28:30

• Forum girişleri 1.065

04.Oca.2014 23:30:16 via App

şunuda belirteyim ben elimdeki telefonu gozden cikarttiktan sonra tum cesaretimle telefona her turlu mudahaleyi yaptim yani demek istedigim eger baska bir telefon kullanma sansiniz varsa mudahale edin yoksa mudahale etmeyin derim

HAZREC..

• Forum girişleri 2

16.Oca.2014 17:32:51 via Website

Acaba telefona herhangi bir şekilde Samsung'un Android 4.3 sürümünü yüklemenin yolu var mı ? Amerikada 4.3 yayınlanmış diye okudum.